BMAJTZ

okres Frýdek-Místek
Student

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48
    • 23.3.2019  09:24

Nemá cenu opakovat tisíckrát řečené. Za sebe jenom dodám, že prodejnou jsem uvítal, že se nešlo moc do kontroverze, osudovosti a film skončil v tu pravou chvíli. Po celou dobu na mne film působil hrozně pozitivně což vnímám jako velké plus.

• 6.3.2019  18:33
    Aquaman (2018)

Takový digitální bordel jsem už dlouho neviděl, jinak klasická superhrdinovská tématika se vším tím klišé co z těchto filmů známe.

• 22.2.2019  01:33
    The Haunting (TV seriál) (2018)

Za 4, ale ten poslední díl spíše slabší.

• 23.1.2019  08:49

Až na pasáž s Chrisem Hemsworthem, která mi k mému údivu přišla slabší, po dlouhé době zajímavý a originálně natočený snímek.

• 6.1.2019  11:57
    Chilling Adventures of Sabrina (TV seriál) (2018)

Zatím je t spíše na tři hvězdy. Na jednu stranu hororovější pojetí Sabriny se mi líbí a celková stylizace je prostě perfektní (i když časté papundeklové rekvizity působí docela směšně), na druhou stranu naivní a pohádkově laděné momenty mě v tomto univerzu přišly hned dost podivné. Nevím, je to takový divný mix na pomezí hororu komedie a dramatu. Opravdu temné momenty střídají ty romantické a sem tam komické. Měl jsem celou dobu pocit, že tvůrci hledají tu správnou rovinu kterou se vydat, občas to působí všechno poměrně reálně a pak se jde do lesů za čarodějnicí jako s Disneyho pohádek. Přes opravdu zajímavý vizuál mám ze seriálu taky pocit jakési levnosti, celý great coven a čarodějnickou školu tvoří pouze malá hrstka čarodějnic, stejně tak obyvatel Greendale není kdo ví jak velký počet. Co se herců týče tak je asi pochopitelné, že se jedná spíše o průměrné výkony, ale ani mi to nějak nevadilo. Jednoznačně nejlepší jsou v tomto ohledu tety Zelda a Hilda, který jsem tu pózu tak nějak věřil. Zatím to moji pozornost drží docela slušně, ale asi bych byl radši, kdyby se to zbavilo těch naivních momentů ve prospěch toho reálnějšího pojetí, zatlačil bych na psychiku postav a následky a pocity z jejich činů bych neměnil jak jak na běžícím páse, ale nechal bych si to ty postavy pěkně vyžrat. Nápad to má dobrý, ale za mě osobně by to chtělo trochu dotáhnout a spíše bych se přikláněl k přiblížení k American Horror Story a ubral vlivu Pushing Daisies.

• 26.10.2018  23:23

Je to teda nízkorozpočtové a depresivní, ale co jiného od tématu čekat. Každopádně i když to samozřejmě hraje na city, dokážu si představit, že by to takhle nějak bylo.

• 25.9.2018  19:57

Slušný thriller ale ten Chan tam byl jaksi navíc. Ten film by rozhodně fungoval stejně dobře i bez něj.

• 18.9.2018  23:20
    Nepřátelé (2017)

Snímek z cyklu "Evrybody must suffer". Jistě hodně meditativní western, s tempem, které mnohé uspí a rozhodně to není film pro každého. Napětí to přesto má.

• 17.9.2018  11:34
    Time Trap (2017)

Nápad je to dobrý, provedení už ani ne. Logických děr je tam taky spousta. A ropočet ten byl držen vyloženě na minimu. Jinak ano myšlenka zabaví, ale dalo by se z toho vyždímat mnohem lepší scifi.

• 15.9.2018  01:28
    Máš ji! (2018)

Originální námět zcela určitě, celou dobu jsem čekal kdy to spadne do zajetého komediálního klišé a i když malé náznaky byly, naštěstí k tomu nedošlo. Humorné to je, ale úplně na dřeň se taky nejde, je to spíše trochu více odlehčená buddy komedie. Každopádně velice osvěžující, jenom ten závěr je trochu prvoplánově hořkosladký. Něco podobného se dalo čekat, přeci jenom je to americká komedie, ale dalo se to ukončit i jinak, což by podle mě tomuto filmu prospělo daleko více.

• 14.9.2018  22:23

Příjemná westernová oddychovka s Charlesem Bronsonem. Je to někde a pomezí 3-4 hvězd, ale bavil jsem se opravdu dobře. Ve filmu se s tím opravdu nemažou, smrti jsou docela přesvědčivě brutální. Jasně je to béčko, scénář by si zasloužil trošku více dopiovat a logika v určitých chvílích výrazně pokulhává, přesto je to příjemné překvapení.

• 11.9.2018  21:34

Čistě průměrný flák bez špetky nějaké inovace. Všechno už tu bylo a tohle jenom recykluje. Zabaví, ale to je to nejlepší co o tom jde říct.

• 8.7.2018  14:42
    Hudson Hawk (1991)

Je to hovadina, ale jako nedělní odpolední komedie to víceméně funguje.

• 19.6.2018  23:50

Pro zájemce o popkulturu jednoznačně must see záležitost. Příběh není zase až tak originální, nicméně provedení je naprosto originální. Ve své podstatě se jedná o dobře zpracované rodinné dobrodružství, nic víc nic míň. Problém je ovšem v tom komu je ten film určen. Ten kdo nemá moc ponětí o haldě odkazů a moc se neorientuje, pro toho bude film spíše průměrnou záležitostí.

• 10.6.2018  19:02

Nejlépe se to dá vystihnout spojením zábavná hovadina. Je to neuvěřitelně stupidní, ale zabaví to.

• 28.5.2018  15:26

Star Wars rutina, ani jedna zapamatování hodná scéna. Příběh bez nějakého většího dopadu. Postavy úplně ploché kdy mi bylo víceméně jedno co se s nimi bude dít. Jak říkám rutinní práce, takový docela nevýrazný blockbuster.

• 3.4.2018  23:31

Po víceméně průměrné dvojce zase slušné sci-fi béčko, ale ta délka je nechutná. Těch hluchých míst je dost na to, aby to mohlo mít aspoň o 30 minut méně.

• 1.4.2018  21:59
    Teorie tygra (2016)

České filmy prakticky nesleduji ale tento mě svým námětem zaujal. Je ale pravda, že si za většinu věcí v tom filmu mohli ti chlapi sami.

• 30.3.2018  17:21
    Tomb Raider (2018)

Lehce nadprůměrné akční dobrodružství a to jsem velký fanoušek her. Zklamaný jsem nebyl dostal jsem přesně to co jsem očekával. Každopádně i tak doufám v druhý díl.

• 18.3.2018  23:26

Pokud použiji metriku pohádky tak jeto asi v pořádku. Jinak postavy jsou dosti otravné a chovají se dost idioticky. Občas to nedává smysl, ale jako lehká rodinná zábava ucházející.

• 24.2.2018  23:30

Náhodou docela koukatelná jednohubka i když některé scény jsou skutečně trochu mimo (ruka).

• 24.2.2018  19:44
    7 životů (2017)

Dívá se na to dobře, poutavě natočená despotická budoucnost. Jenom ten příběh je předvídatelný až běda. Zvrat člověka fakt nepřekvapí a co se děje s dětmi taky ne.

• 24.2.2018  10:45

První díl považuji za jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl, výborné komorní konverzační drama odehrávající se v jedné místnosti. Námět je naprosto perfektní a přes svou zjevnou levnost je ten film naprosto poutavou záležitostí. Od druhého dílu jsem neočekával vůbec nic a světe div se dostal jsem víceméně to co jsem očekával. Scénář skřípe, to je jasné, ten film vypadá ještě levněji než jeho předchůdce a mladí herci fakt neumí hrát. Přesto pokračování příběhu člověk tak nějak ocení. U prvního dílu mě ale bavila komornost a vůbec samotná myšlenka. Filosofická debata byla natočena zajímavě a vyvstala halda otázek, na které člověk neměl dostat odpověď což bylo naprosto v pořádku. Tady už není moc co odkrývat, karty jsou vyložené na stůl a co zůstalo je divně natočený detektivní příběh se špatnou nosnou linkou. Tomu filmu chybí charisma a jakýsi závoj nevědomí. Jestli ale něco ten námět opravdu pohřbilo je závěr a následná cliffhanger, oni z toho snad chtějí udělat krimi thriller, no fuj (navíc i z těch posledních asi dvou minut bych asi vytušil příběh, který by byl nejspíše založený na minimálně dalším jednom "nesmrtelném"). Jasně klidně by to šlo, ale ne jako pokračování The Man from Earth. Závěr mě vyloženě naštval, skoro bych to nazval neúctou k divákovi. Abych to shrnul, přestože tento film nepovažuji za odpad, nemohu ho s klidným srdcem doporučit. Srovnání s předchozím filmem je úplně zbytečné, je to úplně jiná liga. Smutné je, že by hrozně chtěl být silným pokračováním a opravdu doufám, že se třetím dílem pokračovat nebude (jak naznačil závěr). Mimochodem film byl experimentálně vydán zdarma a přestože jsem ještě v polovině uvažoval o podpoře, tak po konci filmu tak rozhodně neučiním a nemám z toho vůbec žádné výčitky.

• 3.2.2018  10:38

České filmy obvykle nevyhledávám, protože většinou nenaplní mé kvalitativní očekávání. U Blaníka to ale neplatí, už ze své podstaty je to poměrně originální námět a má očekávání byly tak trochu jiné. Musím říci, že lepší českou komedii jsem už roky neviděl, ale má to několik obrovských ale. 1) Prezident Blaník je jednoznačně sezonní záležitostí. Ve filmu se pracuje s aktuálním tématem volby prezidenta (2018) a protože jde o politickou satiru je potřeba se alespoň povrchně zajímat o danou situaci. Dovolím si tvrdit, že za 2 roky polovinu narážek nebudou diváci chápat a za mnohem více let bude film naprosto nekoukatelnou záležitostí. 2) Na film je potřeba jít do kina. Aby vynikla opravdová komediální stránka, je potřeba skupinu stejně, nebo alespoň částečně, znalých lidí. Jasně v domácím prostředí si to člověk tak nějak užije taky, ale rozhodně to nebude tak intenzivní. 3) Je to satira která nikam nemíří, nic se nesnaží vysvětlovat, nic se nesnaží reflektovat. Tohle může taky někomu vadit, ale pokud k tomu přistoupíte jako směsici absurdních situací a výjevů, tak to jako komedie funguje na jedničku. 4) Je potřeba aspoň trochu znát postavu Blaníka. Pokud půjdete na tento film na slepo budete zklamaní, nebudete chápat humor a ani občasné retrospektivní momenty, na které film občas odkazuje. Z mého pohledu se ale i tak trojici protagonistů a vůbec celému tvůrčímu týmu podařilo natočit skutečně originální českou komedii, která je konečně po dlouhé době zasazena i do jiného než historického období. Natočeno je to zajímavě, tím myslím ne úplně standardně na filmové poměry. Roztřepaná kamera a časté zoomování můžou někomu vadit, ale je to standard v seriálu, kterého se tvůrci nadále drží, takže jste na to asi zvyklí. Je třeba taky vyzdvihnout samotný formát, u kterého je jasné, že se spousta věcí řešila za pochodu a některé věci se musely vyloženě improvizovat. Přesto je film ukočírovaný dobře a dává smysl. Za mne jednoznačně perfektní. Pokud se vám aspoň trochu líbil Blaník, politickou situaci sledujete aspoň trochu povrchně a vulgarity vám úplně nevadí, doporučuji si koupit lístek do kina co nejdřív (2018) a budete se dobře bavit, v budoucnu už to takový ohlas nikdy mít nebude. Viděno na Brněnské premiéře 2. 2. 2018 v univerzitním kině Scala i s debatou s herci. Zajímavosti: Na debatě nám bylo sděleno, že se uvažovalo o možnosti, kdy Lenka měla mít původně dítě s Paroubkem. Změna na Bartoše byla údajně naprosto spontánní. Zeman ke konci filmu skutečně zamával do kamery, protože si myslel, že jsou tvůrci jeho podporovatelé. Byl natočen i druhý konec, za předpokladu, že by ve volbách zvítězil Drahoš.

• 24.1.2018  06:52
    Jigsaw (2017)

Návrat Saw moc nepotěšil, celá parta je vyloženě debilní a dělá přesně to co by normální člověk neudělal. Otevřou se dveře, tak tam vlezu a bum past. Nikdo se nepučí a za tři minuty se opakuje stejný scénář. Navíc by John musel být opravdu jasnovidec, aby odhadl chování svých pokusných králíků. Mno nevím Saw není zrovna intelektuální zábava, ale šlo to s malým úsilím udělat trochu jinak. Jinak natočené to je slušně, jenom by to chtělo dopilovat scénář a dialogy. Jinak mě skutečně udivují schopnosti Johna Kramera, je to prostě strojař par excellence.

• 21.1.2018  17:11

Od filmu s Thorem jsem nečekal vůbec nic. První dva díly u mě propadly a nevím zda se chci na ně v brzké době vůbec podívat znova, ale třetí díl laděný zcela do komedie u mě nějak fungoval. Jsem zastánce spíše vážněji laděných hrdinů, ale když si zde film dělá sám ze sebe srandu je to super. Nečekal jsem nic a dostal jsem překvapivě dost zajímavou popkornovou zábavu. Holt budu muset asi přehodnotit vztah k Thorovi, film ale prosím brát čistě jako komedii, vypnout mozek a jet na blockbusterové vlně.

• 8.1.2018  09:53

Lidé jsou různí, mají různé názory a představy, ale Carola je v mých očích děsně naivní. Zcestovalá Švýcarka se na první pohled zamiluje do Massaie a rozhodne se bydlet v chatrči na hliněné podlaze. Po 4 letech se pak diví, že je africká kultura a způsob života s jejím prakticky neslučitelný. Je to podle reálného námětu, takže takoví lidé evidentně existují, i když mi to hlava nebere. Když pominu nosnou linku můžu říci, že je to filmařsky docela dobře vystavěné drama, jenom ta délka je dost na pováženou. Zase takové drama, aby to člověka udrželo přes dvě hodiny ve střehu to není, mít to o 30 minut méně bylo by to rozhodně snesitelnější.

• 2.7.2017  08:34
    Populace 436 (2006)

Koukatelné ale děsně předvídatelné a bez většího napětí.

• 4.5.2017  10:02
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Ten seriál je bravůrně natočený a dobře dramaticky vystavěný, problém bych měl ale s nosnou linkou. Většina popisovaných problémů je opravdu malicherná a přestože deprese může člověka dohnat až do krajních mezí, tak jsem zde kromě jednoho (díl 12) maximáně dvou problémů žádný opravdu závažný nenašel. Každopádně seriál jako takový je výborný, jenom se obávám, že není moc na co navazovat a pokud bude seriál pokračovat, bude to pouze ždímání látky. Naštěstí si první série díky finále vystačí vcelku sama a poslední díl lze chápat jako celkové zakončení.

• 6.1.2017  22:40

Za 3* nebýt posledních 20 minut.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48