BMAJTZ

okres Frýdek-Místek
Student

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48
    • 3.4.2018  23:31

Po víceméně průměrné dvojce zase slušné sci-fi béčko, ale ta délka je nechutná. Těch hluchých míst je dost na to, aby to mohlo mít aspoň o 30 minut méně.

• 1.4.2018  21:59
    Teorie tygra (2016)

České filmy prakticky nesleduji ale tento mě svým námětem zaujal. Je ale pravda, že si za většinu věcí v tom filmu mohli ti chlapi sami.

• 30.3.2018  17:21
    Tomb Raider (2018)

Lehce nadprůměrné akční dobrodružství a to jsem velký fanoušek her. Zklamaný jsem nebyl dostal jsem přesně to co jsem očekával. Každopádně i tak doufám v druhý díl.

• 18.3.2018  23:26

Pokud použiji metriku pohádky tak jeto asi v pořádku. Jinak postavy jsou dosti otravné a chovají se dost idioticky. Občas to nedává smysl, ale jako lehká rodinná zábava ucházející.

• 24.2.2018  23:30

Náhodou docela koukatelná jednohubka i když některé scény jsou skutečně trochu mimo (ruka).

• 24.2.2018  19:44
    7 životů (2017)

Dívá se na to dobře, poutavě natočená despotická budoucnost. Jenom ten příběh je předvídatelný až běda. Zvrat člověka fakt nepřekvapí a co se děje s dětmi taky ne.

• 24.2.2018  10:45

První díl považuji za jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl, výborné komorní konverzační drama odehrávající se v jedné místnosti. Námět je naprosto perfektní a přes svou zjevnou levnost je ten film naprosto poutavou záležitostí. Od druhého dílu jsem neočekával vůbec nic a světe div se dostal jsem víceméně to co jsem očekával. Scénář skřípe, to je jasné, ten film vypadá ještě levněji než jeho předchůdce a mladí herci fakt neumí hrát. Přesto pokračování příběhu člověk tak nějak ocení. U prvního dílu mě ale bavila komornost a vůbec samotná myšlenka. Filosofická debata byla natočena zajímavě a vyvstala halda otázek, na které člověk neměl dostat odpověď což bylo naprosto v pořádku. Tady už není moc co odkrývat, karty jsou vyložené na stůl a co zůstalo je divně natočený detektivní příběh se špatnou nosnou linkou. Tomu filmu chybí charisma a jakýsi závoj nevědomí. Jestli ale něco ten námět opravdu pohřbilo je závěr a následná cliffhanger, oni z toho snad chtějí udělat krimi thriller, no fuj (navíc i z těch posledních asi dvou minut bych asi vytušil příběh, který by byl nejspíše založený na minimálně dalším jednom "nesmrtelném"). Jasně klidně by to šlo, ale ne jako pokračování The Man from Earth. Závěr mě vyloženě naštval, skoro bych to nazval neúctou k divákovi. Abych to shrnul, přestože tento film nepovažuji za odpad, nemohu ho s klidným srdcem doporučit. Srovnání s předchozím filmem je úplně zbytečné, je to úplně jiná liga. Smutné je, že by hrozně chtěl být silným pokračováním a opravdu doufám, že se třetím dílem pokračovat nebude (jak naznačil závěr). Mimochodem film byl experimentálně vydán zdarma a přestože jsem ještě v polovině uvažoval o podpoře, tak po konci filmu tak rozhodně neučiním a nemám z toho vůbec žádné výčitky.

• 3.2.2018  10:38

České filmy obvykle nevyhledávám, protože většinou nenaplní mé kvalitativní očekávání. U Blaníka to ale neplatí, už ze své podstaty je to poměrně originální námět a má očekávání byly tak trochu jiné. Musím říci, že lepší českou komedii jsem už roky neviděl, ale má to několik obrovských ale. 1) Prezident Blaník je jednoznačně sezonní záležitostí. Ve filmu se pracuje s aktuálním tématem volby prezidenta (2018) a protože jde o politickou satiru je potřeba se alespoň povrchně zajímat o danou situaci. Dovolím si tvrdit, že za 2 roky polovinu narážek nebudou diváci chápat a za mnohem více let bude film naprosto nekoukatelnou záležitostí. 2) Na film je potřeba jít do kina. Aby vynikla opravdová komediální stránka, je potřeba skupinu stejně, nebo alespoň částečně, znalých lidí. Jasně v domácím prostředí si to člověk tak nějak užije taky, ale rozhodně to nebude tak intenzivní. 3) Je to satira která nikam nemíří, nic se nesnaží vysvětlovat, nic se nesnaží reflektovat. Tohle může taky někomu vadit, ale pokud k tomu přistoupíte jako směsici absurdních situací a výjevů, tak to jako komedie funguje na jedničku. 4) Je potřeba aspoň trochu znát postavu Blaníka. Pokud půjdete na tento film na slepo budete zklamaní, nebudete chápat humor a ani občasné retrospektivní momenty, na které film občas odkazuje. Z mého pohledu se ale i tak trojici protagonistů a vůbec celému tvůrčímu týmu podařilo natočit skutečně originální českou komedii, která je konečně po dlouhé době zasazena i do jiného než historického období. Natočeno je to zajímavě, tím myslím ne úplně standardně na filmové poměry. Roztřepaná kamera a časté zoomování můžou někomu vadit, ale je to standard v seriálu, kterého se tvůrci nadále drží, takže jste na to asi zvyklí. Je třeba taky vyzdvihnout samotný formát, u kterého je jasné, že se spousta věcí řešila za pochodu a některé věci se musely vyloženě improvizovat. Přesto je film ukočírovaný dobře a dává smysl. Za mne jednoznačně perfektní. Pokud se vám aspoň trochu líbil Blaník, politickou situaci sledujete aspoň trochu povrchně a vulgarity vám úplně nevadí, doporučuji si koupit lístek do kina co nejdřív (2018) a budete se dobře bavit, v budoucnu už to takový ohlas nikdy mít nebude. Viděno na Brněnské premiéře 2. 2. 2018 v univerzitním kině Scala i s debatou s herci. Zajímavosti: Na debatě nám bylo sděleno, že se uvažovalo o možnosti, kdy Lenka měla mít původně dítě s Paroubkem. Změna na Bartoše byla údajně naprosto spontánní. Zeman ke konci filmu skutečně zamával do kamery, protože si myslel, že jsou tvůrci jeho podporovatelé. Byl natočen i druhý konec, za předpokladu, že by ve volbách zvítězil Drahoš.

• 24.1.2018  06:52
    Jigsaw (2017)

Návrat Saw moc nepotěšil, celá parta je vyloženě debilní a dělá přesně to co by normální člověk neudělal. Otevřou se dveře, tak tam vlezu a bum past. Nikdo se nepučí a za tři minuty se opakuje stejný scénář. Navíc by John musel být opravdu jasnovidec, aby odhadl chování svých pokusných králíků. Mno nevím Saw není zrovna intelektuální zábava, ale šlo to s malým úsilím udělat trochu jinak. Jinak natočené to je slušně, jenom by to chtělo dopilovat scénář a dialogy. Jinak mě skutečně udivují schopnosti Johna Kramera, je to prostě strojař par excellence.

• 21.1.2018  17:11

Od filmu s Thorem jsem nečekal vůbec nic. První dva díly u mě propadly a nevím zda se chci na ně v brzké době vůbec podívat znova, ale třetí díl laděný zcela do komedie u mě nějak fungoval. Jsem zastánce spíše vážněji laděných hrdinů, ale když si zde film dělá sám ze sebe srandu je to super. Nečekal jsem nic a dostal jsem překvapivě dost zajímavou popkornovou zábavu. Holt budu muset asi přehodnotit vztah k Thorovi, film ale prosím brát čistě jako komedii, vypnout mozek a jet na blockbusterové vlně.

• 8.1.2018  09:53

Lidé jsou různí, mají různé názory a představy, ale Carola je v mých očích děsně naivní. Zcestovalá Švýcarka se na první pohled zamiluje do Massaie a rozhodne se bydlet v chatrči na hliněné podlaze. Po 4 letech se pak diví, že je africká kultura a způsob života s jejím prakticky neslučitelný. Je to podle reálného námětu, takže takoví lidé evidentně existují, i když mi to hlava nebere. Když pominu nosnou linku můžu říci, že je to filmařsky docela dobře vystavěné drama, jenom ta délka je dost na pováženou. Zase takové drama, aby to člověka udrželo přes dvě hodiny ve střehu to není, mít to o 30 minut méně bylo by to rozhodně snesitelnější.

• 2.7.2017  08:34
    Populace 436 (2006)

Koukatelné ale děsně předvídatelné a bez většího napětí.

• 4.5.2017  10:02
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Ten seriál je bravůrně natočený a dobře dramaticky vystavěný, problém bych měl ale s nosnou linkou. Většina popisovaných problémů je opravdu malicherná a přestože deprese může člověka dohnat až do krajních mezí, tak jsem zde kromě jednoho (díl 12) maximáně dvou problémů žádný opravdu závažný nenašel. Každopádně seriál jako takový je výborný, jenom se obávám, že není moc na co navazovat a pokud bude seriál pokračovat, bude to pouze ždímání látky. Naštěstí si první série díky finále vystačí vcelku sama a poslední díl lze chápat jako celkové zakončení.

• 6.1.2017  22:40

Za 3* nebýt posledních 20 minut.

• 15.10.2016  23:21
    Fargo (TV seriál) (2014)

Zatím po první sérii na 4*.

• 6.10.2016  23:17

Tak tohle rozhodně není Ghostbusters. Tohle je čistokrevná vykrádačka značky s cílem vydělat peníze, chybí tomu doslova všechno co měli původní GB. Tak například si tvůrci tohoto paskvilu neuvědomili, že GB vlastně nebyla čistokrevná komedie, bylo tam napětí, scény působily hororově a i ten příběh měl hlavu a patu. Tohle není až takový průser jak by se mohlo zdát, je to ale čistokrevná crazy komedie. Nějaká logika a napětí jde úplně stranou a ve výsledku film působí jako nesourodá směsice gagů. Za mne 2 hvězdy, ale tohle opravdu vzniknout nemuselo.

• 2.10.2016  18:05

Konečně originální příběh který nesází jenom na dávno odvyprávěné.

• 16.8.2016  17:19
    Pekelná kuchyně (TV pořad) (2005)

Nebudu předstírat, že jsem viděl všechny řady, ale 1-2 ano. Jako zábava na sobotní odpoledne to je docela fajn, ale rozhodně to není show o vaření. Tohle je reality show do morku kosti, a když mě vcelku bavily záběry z kuchyně tak ty zákulisní intriky už ani tak moc ne, pravidělně jsem je přeskakoval. Polovina tohoto pořadu je jenom tak na oko aby se neřeklo, ale to pochopíte už v průběhu prvního dílu. Bohužel co se týče jednotlivých řad je tento pořad zajímavý spíše pro účastníky než diváky. Koncept se v jednotlivých řadách děsně opakuje a málokdy přijde nějaká opravdová novinka. JInak řečeno pokud jstě viděli jednu řadu, jakoby jste viděli všechny.

• 4.8.2016  13:14
    One Punch Man (TV seriál) (2015)

O tom, že se jedná o zábavný animák nemá smysl se dohadovat, ovšem má i pár jasných mínusů. Jako parodie na všemožné superhrdinské filmy to funguje víc než perfektně, hlášek a "podivných" scén je tu halda, bohužel po chvilce sledování začíná být seriál poměrně repetitivní.

• 15.5.2016  10:10
    Kouzelníci (2013)

Stokrát viděné klasické schema jenom nepatrně jinak provedené. Originální to rozhodně není.

• 8.5.2016  22:20
    Pátá vlna (2016)

Stupidní hovadina.

• 27.3.2016  09:28

Za mne super, ve všech těch Marvel filmech, které už mi pomalu lezou krkem je tohle příjemná změna. Jasně je to temné až na půdu a sem tam nějaká barva by určitě neuškodila´, ale jinak jednoznačně jeden z těch lepších komiksových zážitků. Jen je trochu škoda, že fim byl jednoznačně hodně prostříhán, protože některé scény nedávají moc smysl. Jednoznačně palec nahoru, není to dokonalý film, ale většinu Marvel produkce to za mne osobně strčí do kapsy. Mimochodem ty teasery na další 3 postavy DC univerza mě docela potěšily, jen z toho Aquamana mám rozporuplné pocity.

• 8.2.2016  09:04

Za mne jde první sérii AHS, která prvoplánově staví na šokování. Ta série prakticky neměla příběh, takže se stavělo na okamžitých akcích. Série si pořád drží slušnou úroveň, ale od nové řady doufá v ucelenější příběh.

• 5.1.2016  09:36

Zdlouhavé, předvídatelné a víceméně nudné. Tady mě GdT docela zklamal, ale jeho rukopis jde cítit na míle daleko.

• 4.1.2016  12:37
    The Man in the High Castle (TV seriál) (2015)

Po první sérii tak 50%. Seriál je hodně poutavý, ale navíc strašně utahaný. Situace v těch 10ti dílech se dokonce opakují a co jsou ony filmy zač nám napoví až poslední díl. Jinak se 10 dílů pouze představují postavy a jejich motivy. Snad bude druhá série trochu víc akčnější.

• 29.12.2015  19:11
    Spectre (2015)

Nechci říct, že je to špatná Bondovka, ale je neuvěřitelně pomalá. Těch 150 minut se strašně vleče a prostě to vůbec nepůsobí moc úderně. Nejzajímavější z celého filmu je asi úvodní scéna. Za mě proto průměr.

• 24.10.2015  22:32
    Až oči mé se rozevřou (amatérský film) (2015)

Tak atmosféru to mělo o tom žádná.

• 24.10.2015  18:08
    Hrajeme s Alim (TV pořad) (2015)

Jsem naladěn pro komiksově, pro herně, a vůbec jsem pro celou popkulturu jako takovou, ale tohle je teda fakt průser. Rádoby youtubeři, rádoby vtipní a hlavně rádoby úspěšní. Navíc se snaží být děsně korektní, takže i když je něco totální průser takto ohodnotí jakože dobry. Za mne nikdy víc tady je špatně úplně všechno.

• 14.9.2015  10:06
    Ant-Man (2015)

Příjemné osvěžení v podobě nenamachrovaného Marvelovského hrdiny. Na poměry těchto filmů poměrně minimalistická zápletka, ve které se nezachraňuje svět, je příjemné překvapení. Obvykle mi u těchto filmů taky vadí vcelku stupidní jednoduchý humor, ten je ovšem v Ant-Manovi dotažen na jedničku, dělá si srandu sám ze sebe a hlavně se nebere vůbec vážně. Po Guardians of Galax jednoznačně jeden z nejlepších filmů tohoto univerza.

• 6.9.2015  11:25

Humor Jummyho Carra je hodně svérázný a rozhodně nemusí sednout každému. Já od něj zatím viděl jenom nějaké skeče na youtube a tak jsem se s vervou odhodlal pustit si i celovečerní verzi. Za sebe můžu říci, že mě nezklamal, dostal jsem dávku přesně toho co jsem očekával, černý nekorektní humor často zacházející až na hranici, kdy už si říkáte zda je vůbec ještě povoleno se těm vtipům smát. Sympatické mi příjde i to, že Jummy nevypráví historky, ale opravdu kulometnou rychlostí háže na lidi tipy, které prokládá dialogy s publikem. Je to takový mišmaš, který je konzistentní jenom z části. Přesto mě to bavilo do samotného konce. Nicméně to vystoupení mělo pár negativ. Segment s obrázky mi přišel tak trochu navíc, ale chápu, že je to jedna z mála příležitostí kdy si komik mohl docela odpočinou. Což Carr asi ocení když značná část jeho vystoupení je improvizovaná. Další vadou, i když nutno podotknout, že jde o vadu spíše mne jako diváka, jsou některé narážky, a protože nejsem občanem Velké Británie a neznám místní poměry, nemůžu nikdy pochopit jejich pointu. Mno a to nejlepší je jednoznačně interakce s publikem, které mohlo být i trochu víc. Je až s podivem co na sebe herci publikum vyžvaní a jak Jimmyho vůbec nešetří. Ten se ale neá a většinou je brutálně setře. Rozhodně hodnotím kladně, ale pozor opravdu to není zábava pro každého.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48