BMAJTZ

okres Frýdek-Místek
Student

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49
    • 18.4.2020  17:46

Mohl bych komentovat to co řekli již jiní přede mnou. Jedná se o napínavé drama plné dobrých hereckých výkonů, ale co jsem rozhodně nepobral byla ta hlavní motivace, což je vlastně jediná velká vráska na čele.

• 8.4.2020  21:35
    Odříznutí (2018)

Celou dobu velké nadšení. Opravdu napínavý thriller, ale čím blíž jsme konci filmu tím více nelogičností a posledních pár minut to vyloženě ještě trochu ubíjí.

• 29.3.2020  18:54
    Aladin (2019)

Je to zdařle natočeno, ale i tak je to hrozná nuda. Po pravdě řečeno jsem to dokoukal jenom kvůlitomu, že jsem čekal, že se Guy Ritchie trochu předvede, ale to od něj jenom těžká rutinní práce. Jako rodinný film to asi obstojí, jinak se unudíte k smrti.

• 22.3.2020  23:12
    Neviditelný (2020)

Tak blbé na tom je to, že samotný název filmu je značný spoiler, takže vlastně celý film je jenom o formě terroru nikoli o mystery jak by to asi udělal. Jinak si to atmosféru buduje sakra dobře a i ty herecké výkony mi tam vcelku seděly.

• 22.3.2020  14:24

Řekněme, že to mělo spád a první půlka ještě jakž takž bavila, ale druhá už nudila. Tohle byla hrozná překombinovaná slátnina která mi občas fakt nedávala vůbec smysl.

• 16.10.2019  02:18

Jako epilog dobré a svým způsobem to funguje dobře i jako samostatný film, i když těch odkazů na seriál je opravdu hodně. Pro milovníky Braking Bad rozhodně nutnost, pro ostatní to moc pochopitelné nebude. I když jsem se nenudil tak i ten obsah by se dal natlačit do kratší stopáže. Každopádně Aaron Paul hraje skvěle a cameo role ostatních známých taky potěšily. Za mně hodně silné tři hvězdy.

• 11.9.2019  22:28
    Ztraceni ve vesmíru (TV seriál) (2018)

Ano je to vcelku poutavé rodinné scifi, to se musí nechat, ale je to seriál, který by se dal označit jako naprostá esence tří pojmů: "lazy writing", "deus ex machina" a "klišé". Po pravdě řečeno, každý následující díl mě sral prostě čím dál víc a to z toho důvodu, že příběhové schéma každého dílu je naprosto totožné: vyskytne se brutální problém - hodně dlouho se vymýšlí řešení, které je tak nějak na hraně toho co by mohlo vyjít - vše vypadá perfektně plán funguje - plán nečekaně zkolabuje na naprosto náhodné situaci - vše je v prdeli my tu zemřeme - v posledních 5 minutách každého dílu přijde deus ex machina a z rukávu se vytáhne druhé naprosto nečekané řešení a vše je zachráněno. Přesně to samé úplně každý díl, ta předvídatelnost je vyloženě nasírací. Do toho ještě Dr.Smith, vůbec nechápu co na té postavě všichni vidí. Chápu ta postava je napsaná schválně chaoticky, ale ty intriky jí prostě nežeru. Je vykreslená jako postava co vymyslí nějaký master plán, který je postaven na takovém množství "možná", že to prostě nemohlo vyjít a navíc se tváří jako největší drsňák. Její motivy jsou mi taky naprosto nečitelné. A ať mě prosím někdo přesvědčí, že ji Parker Posey nepřehrává až na půdu. Celá rodina Robinsonových je taky vykreslena jako skupina nadlidí, když se řeší nějaký plán tak to řeší jenom oni a hlavně se klade důraz na práci tří sourozenců ačkoli je v okolí řada určitě kvalifikovanějších osob. Je mi to docela líto, protože celý ten příběh je docela poutavý a zpracování na slušné úrovni, ale scenáristická práce je na úrovni žáka základní školy, což z toho seriálu dělá záležitost na hraně koukatelnosti. I když tomu dávám jenom dvě hvězdy, tak je možné, že pár dílů z druhé série asi ještě zkouknu (kvůli celkovému příběhu), i když to bude spíše ze setrvačnosti. Jinak nemá smysl asi více hodnotit, zbytek docela dobře zhodnotil DaViD´82 a SonGokussj.

• 7.9.2019  15:41
    High Rise (2015)

Ukázka prvotřídního bizáru, který je bohužel trestně nezajímavý a hodně nudný.

• 26.7.2019  00:20
    John Wick 3 (2019)

Je to parádní akční jízda, která je stále perfektně natočená. Problém je ale v tom, že se už z toho stává neuvěřitelné sci-fi. Rád se na to podívám znovu, ale první díl je pro mě pořád nepřekonán.

• 24.6.2019  01:01
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Je to hodně dobré, ale je potřeba se připravit na to, že to táhnou hlavně herci a perfektní dialogy. Nějaká silnější nosná linka, která zde víceméně není, by rozhodně neškodila.

• 25.4.2019  09:15

Na superhrdinský film ze stáje Marvel Studios to bylo až nečekaně originální. Celý film je natočený řekl bych v kvalitě lehce převyšující standardní laťku Marvelu a podobně jsou na tom herecké výkony. Příběh taky není úplně standardní a minimálně první dvě třetiny filmu jsou do značné míry nepředvídatelné. Samozřejmě ve filmu je i řada dle mého jasných nesmyslů, například popis časových paradoxů a vůbec jak to celé funguje je vystavěný dost na vodě (ale to je u všech filmů které si hrají s časem). Poslední třetina filmu je pak značně slabší. Dojde k megabitvě, což se dalo očekávat, a to jak dopadne bylo jasné už na začátku filmu. Přestože u filmů tohoto charakteru bombastickou akci na závěr tak nějak očekáváte, tady byla jaksi navíc a je zde jenom proto zavděčení divákům. Co bylo ale určitě přes čáru byl ten emocionální patos na závěr, ale i zde je vcelku pochopitelné, že to tam muselo být. Ještě jedno drobné plus bych dal za opravdu dobře fungující humor. Jako zakončení celé Avengers série až neočekávaně dobře zvládnuté.

• 12.4.2019  00:18

Jasně je to jasná ukázka filmu, který je poplatný době, ale ruku na srdce, dnes už by za to Audrey asi Oskara těžko získala. Velkým plusem je závěr filmu, který by dnes už nikdo nenatočil, a nebo by po první projekci zůstal na podlaze střižny a byl rychle přetočen. Druhým velkým plusem, že celkové schéma je takové civilní a scénář není typický opakujícím se klišé většiny romantických komedií posledních 20 let. Za mne příjemný oddychový film na který se dobře kouká, ale na druhou stranu ty dvě hodiny nejsou ničím moc opodstatnitelné. Lehký nadprůměr, ale víc jak tři hvězdy tomu nedám.

• 23.3.2019  09:24

Nemá cenu opakovat tisíckrát řečené. Za sebe jenom dodám, že prodejnou jsem uvítal, že se nešlo moc do kontroverze, osudovosti a film skončil v tu pravou chvíli. Po celou dobu na mne film působil hrozně pozitivně což vnímám jako velké plus.

• 6.3.2019  18:33
    Aquaman (2018)

Takový digitální bordel jsem už dlouho neviděl, jinak klasická superhrdinovská tématika se vším tím klišé co z těchto filmů známe.

• 22.2.2019  01:33
    The Haunting (TV seriál) (2018)

Za 4, ale ten poslední díl spíše slabší.

• 23.1.2019  08:49

Až na pasáž s Chrisem Hemsworthem, která mi k mému údivu přišla slabší, po dlouhé době zajímavý a originálně natočený snímek.

• 6.1.2019  11:57

Zatím je t spíše na tři hvězdy. Na jednu stranu hororovější pojetí Sabriny se mi líbí a celková stylizace je prostě perfektní (i když časté papundeklové rekvizity působí docela směšně), na druhou stranu naivní a pohádkově laděné momenty mě v tomto univerzu přišly hned dost podivné. Nevím, je to takový divný mix na pomezí hororu komedie a dramatu. Opravdu temné momenty střídají ty romantické a sem tam komické. Měl jsem celou dobu pocit, že tvůrci hledají tu správnou rovinu kterou se vydat, občas to působí všechno poměrně reálně a pak se jde do lesů za čarodějnicí jako s Disneyho pohádek. Přes opravdu zajímavý vizuál mám ze seriálu taky pocit jakési levnosti, celý great coven a čarodějnickou školu tvoří pouze malá hrstka čarodějnic, stejně tak obyvatel Greendale není kdo ví jak velký počet. Co se herců týče tak je asi pochopitelné, že se jedná spíše o průměrné výkony, ale ani mi to nějak nevadilo. Jednoznačně nejlepší jsou v tomto ohledu tety Zelda a Hilda, který jsem tu pózu tak nějak věřil. Zatím to moji pozornost drží docela slušně, ale asi bych byl radši, kdyby se to zbavilo těch naivních momentů ve prospěch toho reálnějšího pojetí, zatlačil bych na psychiku postav a následky a pocity z jejich činů bych neměnil jak jak na běžícím páse, ale nechal bych si to ty postavy pěkně vyžrat. Nápad to má dobrý, ale za mě osobně by to chtělo trochu dotáhnout a spíše bych se přikláněl k přiblížení k American Horror Story a ubral vlivu Pushing Daisies.

• 26.10.2018  23:23

Je to teda nízkorozpočtové a depresivní, ale co jiného od tématu čekat. Každopádně i když to samozřejmě hraje na city, dokážu si představit, že by to takhle nějak bylo.

• 25.9.2018  19:57

Slušný thriller ale ten Chan tam byl jaksi navíc. Ten film by rozhodně fungoval stejně dobře i bez něj.

• 18.9.2018  23:20
    Nepřátelé (2017)

Snímek z cyklu "Evrybody must suffer". Jistě hodně meditativní western, s tempem, které mnohé uspí a rozhodně to není film pro každého. Napětí to přesto má.

• 17.9.2018  11:34

Nápad je to dobrý, provedení už ani ne. Logických děr je tam taky spousta. A ropočet ten byl držen vyloženě na minimu. Jinak ano myšlenka zabaví, ale dalo by se z toho vyždímat mnohem lepší scifi.

• 15.9.2018  01:28
    Máš ji! (2018)

Originální námět zcela určitě, celou dobu jsem čekal kdy to spadne do zajetého komediálního klišé a i když malé náznaky byly, naštěstí k tomu nedošlo. Humorné to je, ale úplně na dřeň se taky nejde, je to spíše trochu více odlehčená buddy komedie. Každopádně velice osvěžující, jenom ten závěr je trochu prvoplánově hořkosladký. Něco podobného se dalo čekat, přeci jenom je to americká komedie, ale dalo se to ukončit i jinak, což by podle mě tomuto filmu prospělo daleko více.

• 14.9.2018  22:23

Příjemná westernová oddychovka s Charlesem Bronsonem. Je to někde a pomezí 3-4 hvězd, ale bavil jsem se opravdu dobře. Ve filmu se s tím opravdu nemažou, smrti jsou docela přesvědčivě brutální. Jasně je to béčko, scénář by si zasloužil trošku více dopiovat a logika v určitých chvílích výrazně pokulhává, přesto je to příjemné překvapení.

• 11.9.2018  21:34

Čistě průměrný flák bez špetky nějaké inovace. Všechno už tu bylo a tohle jenom recykluje. Zabaví, ale to je to nejlepší co o tom jde říct.

• 8.7.2018  14:42
    Hudson Hawk (1991)

Je to hovadina, ale jako nedělní odpolední komedie to víceméně funguje.

• 19.6.2018  23:50

Pro zájemce o popkulturu jednoznačně must see záležitost. Příběh není zase až tak originální, nicméně provedení je naprosto originální. Ve své podstatě se jedná o dobře zpracované rodinné dobrodružství, nic víc nic míň. Problém je ovšem v tom komu je ten film určen. Ten kdo nemá moc ponětí o haldě odkazů a moc se neorientuje, pro toho bude film spíše průměrnou záležitostí.

• 10.6.2018  19:02

Nejlépe se to dá vystihnout spojením zábavná hovadina. Je to neuvěřitelně stupidní, ale zabaví to.

• 28.5.2018  15:26

Star Wars rutina, ani jedna zapamatování hodná scéna. Příběh bez nějakého většího dopadu. Postavy úplně ploché kdy mi bylo víceméně jedno co se s nimi bude dít. Jak říkám rutinní práce, takový docela nevýrazný blockbuster.

• 3.4.2018  23:31

Po víceméně průměrné dvojce zase slušné sci-fi béčko, ale ta délka je nechutná. Těch hluchých míst je dost na to, aby to mohlo mít aspoň o 30 minut méně.

• 1.4.2018  21:59
    Teorie tygra (2016)

České filmy prakticky nesleduji ale tento mě svým námětem zaujal. Je ale pravda, že si za většinu věcí v tom filmu mohli ti chlapi sami.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49