Policajt nebo spratek (2014) (seriál)

Ruský krimi seriál s trochou humoru o rozmazleném miliardářském synkovi, který je donucený stát se policistou. Co díl to jeden případ ale propojené pátráním po vrahovi matky hlavního hrdiny. Do poloviny celkem svěží neokoukaná úsměvná až zábavná věc, pak to ztratí tempo, začne prosvítat moralitka, natahovat se romantická linka a vítězit klišé. Dobrý casting, muzika a moskevská realita jinak průměr.

Intimní místa (2013)

Ruský "erotický" film, který na téma sexu pohlíží černohumorně z pohledu několika zoufalců, kteří s ním mají různorodé problémy. Netušil jsem, že se něco takového točí i v Rusku.

Nevěsty Islámského státu (2017)

Ruský dokument o tom jak fungoval odporný obchod se ženskýma nebo verbování nevěst do Islámského státu. Shlédnuto dnes přes veškerou drastičnost už nijak překvapivé obsahově, ale hlavně jsem si uvědomil, jak strašně ve filmovém světě zestárla tematika IS, že to vlastně dneska nikoho nezajímá na rozdíl třeba od filmů s tematikou druhé světové.

Místo činu - Samovazba (1988) (epizoda)

Schimanskiho osloví odsouzený vrah, aby ochránil jeho dceru, která bojuje za jeho nevinu. Do toho balkánský obchod s bílým masem, Tanner jako papiňák a za největšího sviňáka je tady samotný Kukura. Za mne jeden z nejlepších dílů Horsta.

Darebák (1985)

Vždycky jsem si myslel, že Prci, prci, prcičky (1999) se staly hitem, protože jako první teenagerská komedie řešily bez obalu ztrátu panictví, ale ony se takové filmy točily už dávno v osmdesátkách. Darebák z roku 1985 je celkem povedená zábavná záležitost, která tím retrem 50. let a rebelem evokuje opravdu mix Návrat do budoucnosti a Pomádu, ale dneska to je unikátní jen tím, že je tady nahá Travoltova manželka Kelly Preston.

Noc dlouhých nožů: Hitlerův vzestup k moci (2020) (TV film)

Francouzský dokument o slavné události, kdy se Hitler zbavil mocenských konkurentů z SA - na pár místech možná zbytečně moc vysvětlující věci okolo, ale jinak velmi přehledné a přesné a v několika momentech podrobně po minutách zdokumentovaná událost.

Lživý svědek (2009) (TV film)

Sice jen tv krimi stylem někam na odpoledne k žehlení pro hospodyňky, ale ten motiv manžela a exmanželky nucení být spolu v programu na ochranu svědků v Austrálii nebyl úplně hloupý. Druhý díl, kde se řešil atomový kufřík už byl úlet i s tím koncem, ale dám dvě hvězdy i za Claire Forlani.

Stopy života - Poslední sbormistr (2014) (epizoda)

Předposlední nebo poslední věc ( záleží kdy se točil Přijde letos Ježíšek? (2013), kdy se před kamerou sešli manželé Abrhám a Šafránková a taková magnuskovina. Josef tady hraje ředitele školy, který odskáče to, že na jeho škole se ukáže, že místní sbormistr chlapeckého sboru , kterého do té doby velebil, je pedofil. Forma je jak říkám magnuskovitá - obsazení zasloužilými umělci, vyprávěno v pomalém as srozumitelném tempu pro nejstarší diváky, nic syrového spíš naivního. Díl ze seriálu Stopy života.

Karbon (2017)

Další z výletů Oliviera Marchala do francouzského podsvětí, tentokrát spíše límečkových zločinů se společnostmi Offshore, ikdyž v podání klasických pouličních mizerů. Celkově méně akční než obvykle, ale druhá polovina solidní. Hlavní hrdina, kterému na krk dýchá jeho tchán Depardieu a mafián od kterého si půjčil prachy, byl ok.

Sofie a ukradený poklad (2008) (TV film)

Další z řady nedělních odpoledních hodinových studiových pohádek, která mne fascinuje nabušeným obsazením. Některé věci byly i vtipné jiné trapné viz. přibržděný král nebo veršující duo Rašilov. První filmová role Gabriely Marcinkové. Každý nějak začínal.