Rozhněvaný muž (2021)

Guy Ritchie se vrátil ke svým úspěšným kořenům filmů z podsvětí a natočil akční drama s Jasonem Stathamem, kterého kdysi objevil, který tady jako tajemný chlapík nastoupí do bezpečnostní agentury specializující se na převoz peněz a kterou furt někdo přepadá. Vlastně není jasný, jestli to je kladná nebo záporná postava, ale je to prostě naštvanej chlap, kterému v jeho jízdě pomsty fandíte. Mohl bych tomu vyčítat, že to ani není originální, někdy ujíždí logika, ne všechno je vysvětleno, že složité střídání časových rovin je náročné na pozornost, ale to nic nemění na tom, že to je filmařsky kvalitka, která je zábavná a která drží parádní schizofrenní napětí a pozornost diváka od první do poslední minuty. Za mne nejlepší film, který jsem za poslední tři měsíce potkal.

Bartkowiak (2021)

Józef Pawlowski , který se mi líbil ve velkoválečném Městu 44 , tentokrát jako mma bojovník, který převezme noční klub, ale musí čelit místním gangsterům. Pokud podle trileru čekáte něco s mma jako sportovním filmem, zapomeňte, pokud čekáte strující jízdu polským podsvětím, které teďka naši sousedi celkem umí, zapomeňte, čekáte-li aspoň trochu béčkové drama, které vás neunudí, zapomeňte! Sakra to byl tak nudnej film bez šťávy, že se divím, že jsem to dokoukal.

Karate Kill (2016)

Kurando Mitsutake se pokusil o návrat osmdesátkových karate filmu v roce 2016 v tomto čirém béčku o mistrovi karate, který se snaží osvobodit svou sestru z rukou obchodníků s bílým masem. Není to taková brutalita s krvavou nahotou jako Gun Woman, ale i tady je režisérova oblíbenkyně Asami tentokrát s hákem místo ruky.

Vzestup civilizace (2014) (seriál)

Dokument, který se snaží ukázat, co z různých civilizací zůstalo do dnešní doby a dobře ukazuje tehdejší život. Nejlepší je díl s Římany, sice to ve výsledku není nic světoborného, ale podané poutavou formou, která mi sedla.

Útok zombíků v kožených kalhotách s padacím mostem (2016)

Když se film jmenuje tak jako tento, tak už předem je jasný, jak k němu přistupovat. Tento rakouský komediální horor v tom nejbéčkovějším balení je opravdu jen pro fajnšmekry, takže by mne to minulo, kdyby mne nezajímala kariéra ve světě mé oblíbenkyně Gabči Marcinkové, nicméně jak velmi nadějně začala s Judem Law nebo Madsem Mikkelsnem, tak tímhle šílenstvím skončila... asi zatím.

Poslední prázdniny (2006)

Queen Latifah jako prodavačka a amatérská kuchařka Georgia , které diagnostikují nemoc a ona má poslední tři týdny života, takže aby je prožila naplno vydá se do Karlových Varů do hotelu Pupp, kde je šéfkuchař Depardieu. Původně jsem myslel, že se budu u nějaký ptákoviny kochat jen českými reáliemi s nějakou tou českou tváří, ale ona se z toho vyklubala celkem příjemná zábavná oddechovka, kde jsem se opravdu párkrát upřímně od srdce i zasmál. PS: Občas si pokládám otázku, kam v historii mizí herci, kteří se proslaví jednou rolí a hle, tady se dokonce mihnul Michael Nouri frajer s Porsche 911 z Flashdance.

Domina (2021) (seriál)

Miluju období starověkého Říma ve filmu, ale vždy mne zklame zobrazení toho světa, protože abych uvěřil, že vidím ten dávný svět, tak se do toho musí nasypat prachy jinak to vypadá směšně. Ne všechno má mnohamilionové rozpočty jako Gladiator, nebo Ben Hur a profi CGI efekty, ale tento seriál o manželce prvního císaře Augusta, mne aspoň mile překvapil, že ten vizuál - od kostýmů po interiéry a občas i exteriéry vypadají věrohodně a dobře se na to kouká. To je plus, jinak je tohle politické intrikaření, vraždy, domluvené sňatky, komploty spíš komorní drama v soft balení s nádechem telenovely s decentní nahotou, která neřeší faktografické detaily ( viz. něco o Němcích apod. ). Nic strhujícího, ale dalo se do toho ponořit a kochat filmovým vizuálem. Dokonce tady opět v menší roli potkávám Claire Forlani, která v posledním díle dokazuje, že umí přeci jen opravdu hrát.

Co ste hasiči - Pálení čarodějnic (2021) (epizoda)

Třetí díl stále trapná tlačená mizérie, ale něco pozitivního tam jakoby prosvítalo, ( pokud tomu člověk hodně přeje ) - asi první trochu vtipný moment, pokus o akci a dál už nevím.

Co ste hasiči - Bažina (2021) (epizoda)

" Nechci být trapnej , ale musím říct ..." první věta postavy Rychlého na začátku druhého dílu. A já musím na konci říct: " nechci být trapný, ale já dal i druhý díl"  Strašná bída, kde jedna hvězda za pana soudce Pechláta.