• Krátkometrážní

Královský slib (2001)

Hezká zápletka. Nicméně její rozuzlování se vleče a vleče... a pak najednou šup šup... a je po všem. Konec je tedy trochu odbytý. Takže na diváka, který už dávno ví, jak to dopadne, nečeká žádné další překvapení, ani svatba, vůbec nic pohádkového. Ísa i Lůca jsou krásné, mužší herci toporní (vyjma Pelzera, Somra a Krause staršího). Nicméně jako kulisa pro domácí práce či letní relax použitelné.

Matrix: Nová návštěva (2001)

Zajímavé, leč trochu rozvleklé. (Oficiální text distributora je... k smíchu...) :-)))

Noir (2001) (seriál)

Je to něco mezi Jamesem Bondem, Kmotrem a Lolou běžící o život. A okořeněno mystickou legendou a uctíváním bossů po japonsku. Jenom šíleně rozvleklé (polovina dílů by seriálu prudce pomohla). Silnou stránkou Noir je atmosféra, grafika (u předělové grafiky je cítit inspirace neonovým vizuálem titulků z Dr. No) a soundtrack. Slabší pak animace. A roztahanost.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Elf jezdí na skejtu. WTF? A ta elfí gotika byla taky hnusná, fuj. A vůbec, knížka byla lepší - Amíci zase zprznili nějakou klasiku... Uááá, stejně mě to baví...

Planeta opic (2001)

Film mě velmi příjemě překvapil. A to i přesto, že mi nikdy planety opic k srdci úplně nepřirostly. Opravdu jsem se výborně pobavil - přesně tenhle typ smyslu pro humor mi sedl. Jsem rád, že Burton pokračování opičáckého eposu vkusně odlehčil. Vynikajcím způsobem zpracovaná výprava. Jen si říkám, jak to že Ti opičáci i po těch staletích stále mluví anglicky.:-)

Polibek draka (2001)

Akční složka ujde, občas přijde i s něčím skvělým. Po velmi slušném úvodu ale přichází strmý pád do B-čkových vod. Rád bych šel s hodnocením výš, už kvůli mému oblíbenci Li. Ale to by musel někdo napsat pořádný scénář a poslouchatelné dialogy.

Prokletí žlutozeleného škorpióna (2001)

Nějak mi tenhle Allen nesedl. Je to poměrně nudný film. Možná v 90. letech mohly tyhle hypnózy zaujmout. Dnes už to působí trochu retro. Ono tedy bylo už v době svého vzniku natočené jako retro. Takže je to takové retro retro. Pomineme-li, že ženy v USA, té výspě demokracie, měly volební právo až od r. 1920. Ergo postava takto emancipované ženy v r. 1930 na manažerském postu v USA mi připadá jako čirá Allenova erotická retro fantasie.

Spy Game (2001)

Netradičně poskládaný film, řemeslně zručně natočený, který umí upoutat, i když vlastně vypráví příběhy od stolu v kanclu CIA. Radost kalí uvěřitelnost proveditelnosti záchrany Bishopa. U mě to je za 3,5 *.

Swordfish: Operace Hacker (2001)

Travolta zase trochu přibral a prsa Halle Berry jsou pravá... Tím by mohl komentář v podstatě končit, protože se Swordfish se to má jako se softpornem. - Až na předehru je to celé fingované a na oko. Potíž je v tom, že se "neuděláte", pokud vám není mentálně míň jak 12... (nebo pokud vám ke spokojenosti nestačí prvních 15 minut). Když už jsme u těch přirovnání, kdosi mi říkal, že Swordfish je podobenství o tom, jak funguje mysl. Jak se nechá ošálit a zmanipulovat tím, co vidí oči. Inu, podobenstvím bych to sice nenazval, nějakou ústřední myšlenku to přeci jenom má. - Bohužel asi tak jedinou v celém tom nagelovaném béčku, ve kterém na místo herců pózují metrouši a modelky a dá se směle aplikovat i na samotný film. - Pozérství z toho čiší na všechny strany. Hackerské kvality tam gangsteři prověřují tak, že adeptovi dají bouchačku k hlavě, nasadí šťabajznu, která mu ho začne kouřit (ale víte, jak je to s tím softpornem, jenom jako) a ten nebožák musí v krátkém časovém limitu prolomit kód. Prostě blbost na x-tou, kterou nezachrání ani Travolta, ani prsa Halle Berry, ani dvacet dalších modelů a modelek ve vedlejší roli. Veškeré drama, které za něco v tomto zbytečném filmu stálo, explodovalo bohužel již v první scéně.