Co kdyby...? - Co kdyby... zasáhl Nejvyšší Strange? (2023) (epizoda)

Za mňa super, epické finále kde uvidíme presne tú echt marvelovku, kde idú proti sebe dve strany, každá je v top skine a výbave, v hre sú rôzne OP itemy (Thorovo kladivo, 10 rings), všetko čo sme videli dostane svojich 15 minút slávy. Sem smeroval celý doterajší príbeh celej série, takže ak toto nebude stačiť, asi treba vymeniť universe.

Co kdyby...? - Série 2 (2023) (série)

Druhá séria skvelá, pre niektorých možno príliš okrajová. Oceňujem neznáme postavy, ktoré sa dostanú do uprostred diania. Peggy Carter je zaujímavá postava, páči sa mi oveľa viac ako tradičný Captain America. Zaujala ma aj zvláštna vizuálna stránka, pri niektorých scénach akoby človek pozerá na reálnych hercov v zelených kostýmoch, ktorí na neskôr upravia do animovanej podoby.

Černé zrcadlo - Beyond the Sea (2023) (epizoda)

Takmer dokonale dva svety, aj keď z iného sociálneho prostredia. A potom prídu Dvaja muži a jedno telo. Samozrejme, že to bol zlý nápad hneď od začiatku , s rôznymi možnými koncami, ale ani jedným šťastným... škoda, že chýbalo docela doladiť ten setting. Viac by sa hodila budúcnosť, než zbytočný 1969 s akousi paralelou na mansona.

Černé zrcadlo - Démon 79 (2023) (epizoda)

Nebolo to až také zlé, skôr jednohubka než klasický black Mirror, ale to je asi skôr celá šiesta séria

Černé zrcadlo - Loch Henry (2023) (epizoda)

Blair Witch project v novom šate. Predvídateľný, ale stále zaujímavý. Napríklad ako sa opakuje história - spôsob úmrtia ostáva náhodný v rodine

Černé zrcadlo - Mazey Dayová (2023) (epizoda)

Akože okay ale do série BM to asi nepatrí. Resp asi celá šiesta séria, ktorá nie je sci-fi ale horror. Zrkadlo sa nám trošku pokrivilo

Černé zrcadlo - Série 6 (2023) (série)

Škoda že celá šiesta séria, nie je sci-fi ale horror. Zrkadlo sa nám trošku pokrivilo, seriálu to viac seklo práve v tej sci-fi polohe

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Ako fanúšika mtg ma zaujímali hlavne efekty kúziel a svet do ktorého budú zasadené. V tomto film určite nesklamal. Kamenný drak, súboj pästí, apokalypticky artefakt, všetko fajn. Na zaberajú jeden dobrý zápas kde ide celá party proti red mage. Žiaľ vtipky a srandičky väčšinou vysumeli, hrdinovia sa snažili hlaskovat a odľahcovat ťažké situácie v ktorých šlo o kejhák, divák rýchlo pochopil že sa netreba ničoho báť. Super easy barely an inconvenience. Zaujímavé boli ja anticlimax situácie, ako úvodný presun väzňa, dwarfsky most alebo proporcie draka. Za mňa top scény boli roztekavý bard, psychedelicky svet helmy a otázky mŕtvym. Z postáv by som asi najviac vyzdvihol Hugh granta, ktorý bol prototypom prolhaneho lživého manipulátora, ktorý s úsmevom na tvári klame deti bez toho aby komukoľvek nejak priamo ublížil. Dokonca aj pekne vždy pozdravil, ako hovorili susedia. Bol fakt dokonale odporný a slizký. A pritom to bol celý čas iba obyčajný zlodej. Určite by sa presadil aj u nás v politike 🤔🤷

Equalizer 3: Poslední kapitola (2023)

Denzel ma už svoj vek a tak mu niektoré pasáže uľahčili. Žiaľ nepozná miestne pomery a tak necháva nažive chlapca, ktorý sa razom mstí len čo sa mu otočí chrbtom. Sicilsky facepalm. Denzel si odšoféruje 7hod v aute, kým neexne na najmalebnejšom útese Talianska. Darmo, vidieť Neapol a zomrieť, hovorí sa. Miestny policajt je podozrivý hneď tým, že zjavne postreleného človeka rovno odnesie do podzemnej lekárne mafiána Tana zo seriálu chobotnica, ktorý sa teší anonymite a miestnej komunite. Mafia má však svoje chápadlá aj tu. Prečo? Pretože starší brat, ktorý má všetko a je hlavou Camorri vysidluje celý historický apartmán , zabíja ľudí za bieleho dňa a popri tom posiela mladšieho brata vypalovat miestneho rybára z Amalfi. Proste do seba všetko zapadá, ako aj odkazy na jednotku, čo si samozrejme musíte následne googlit. Celé to však zachraňuje práve sympatický Denzel s padnutym úsmevom a kopku mŕtvol za ktorú by sa nehanbil ani Terminátor.