Líbáš jako ďábel (2012)

Humor sedmdesatilete babicky Polednakove od zacatku do konce. Tezko rict, jestli je to stejna nebo jeste vetsi blbost nez prvni dil (Libas jako buh). Typicky priklad, kdyz ceskym filmarum dochazi invence, zvoli exoticke prostredi (podobne jako Troskuv "Doktor od jezera hrochu"). Jestli tohle nekomu prijde vtipne, tak ma asi chory mozek, protoze nejvtipnejsi byl myslim jen kresleny "wanted" portret Evy Holubove. Zatimco v prvnim dile jsem se aspon trochu zasmal (tusim ze 4x), tady jsem si co chvili rikal "boze to je ale ptakovina". Svetlym bodem v tunelu muze byt to, ze tyto filmy "znovuobjevim" v sedesati a budu se popadat za bricho, protoze uz mi novy kamarad Alzheimer nedovoli si vzpomenout, jaka to byla kdysi nuda. Jediny bodik a to si rikam, ze jsem asi padlej na hlavu, davam za to prostredi Maroka, ale jinak je to bida s nouzi. O to vic, ze je to prehlidka sponzoru (reklamy ve filmu bytostne nesnasim, snesu maximalne auta). Takze tu mame znelku novackych Televiznich novin, seznamku od Seznamu, sifon od SodaStreamu, megaloga pojistovny Direct a Bartoska samozrejme plati PayPassem od MasterCardu. Proboha jaktoze v cizich filmech tolik reklam clovek nevidi? To je jak ceske hokejove stadiony...pres tuny reklamnich log na lede clovek ani nevidi puk...mrknete se nekdy na NHL a uzrite rozdil :) No a kdyz se vratim k filmu....na protivnou slovenskou cestinu v podani Magalove uz jsem byl otrkany z jednicky, ale asi ji potrebovali trochu ozvlastnit, tak dostala jakesi "emo" cerne linky kolem oci, takze vypada jak zombie v prechodu. Co se tyce ostatnich hercu, casto si rikam, jestli to maji vubec zapotrebi ze sebe delat takovy blbce. A mala poznamka na zaver: Jsem to jen ja, nebo ma jeste nekdo pocit, ze ty cesky filmy dodatecne dabuji? V zadnem amer. filmu nemam ten pocit, jako treba tady...ze jim to nesedi presne na pusu...jako by to vsechno namlouvali dodatecne ve studiu, napr. vsechny sceny z Maroka (jakoby nemeli kvalitni zvukare na place)...a o to vic mi je sledovani pak neprijemne, protoze to vypada falesne.

Líbáš jako Bůh (2009)

Vetsina ceskych filmu (a tento je toho prikladem) mi proste nesedi. Hlavnim problemem je, ze mam pokazde pocit, ze takhle lidi normalne nemluvi ani se nechovaji. Dialogy i situace jsou jaksi "nasilu", proste hrane, napsane do filmu....a ztraci se v nich nejak prirozenost. Navic jsem mel cely film pocit, jak kdyby ochechule Polednakova objevila na stary kolena mobil a email a rozhodla se za kazdou cenu napsat pribeh o padesatnicich, kteri umi smskovat. Koukat se na to da, ale je to (jak u ceskych filmu byva zvykem) velmi zbytecny film...kdyby nebyl, nic by se nestalo. Misty se tvari jako komedie, misty zvazni, a celkove nema moc jasne smerovani. Je to dalsi tuctovka o zahybani. Navic je reziserka nevim proc asi vysazena na horske chaty s malymi detmi a nekolika rodinami (jestli takhle posahany rodiny jsou, potespanbuh :) A osobne mi strasne vadila hlavni herecka Magalova...nemuzu si pomoct, ale bytosne nesnasim, kdyz se Slovaci snazi ve filmu mluvit cesky. Nejenze je to poznat a je mi to neprijemne (to at radsi mluvi slovensky), ale poslouchat to cely film (hl. postava je i vypraveckou)...no lezlo mi to na nervy. Sve divaky si film najde, rek bych od padesati vejs. Bohuzel vtipnych hlasek nebo situaci by se dalo napocitat na prstech jedne ruky, kdovijestli....zbytek je spis trapny. Navic Polednakove nedoslo, ze smska se da zapracovat mnohem lepe formou textu pres filmove platno (obrazovku), jak to ma napr. novy serial Sherlock nebo Kick-Ass. Protoze pokud herec pise smsku a cte ji (aby divak vedel, co tam tuka ze ano), je to opet vysoce hloupe a nerealne....(i kdyz pravda, duchodci to tak mozna delaj :)

Velkolepé století (2011) (seriál) odpad!

Mne je uplne u pr...e s prominutim, jak moc je toto historicky presne nebo dukladne pripravene, jak tu nekteri pisi. Kdovi jestli je to vubec pravda. Ani jak moc pekne jsou kostymy nebo upravena Onurova (pardon Sulejmanova) bradka. Protoze je to telenovela jak pesti do voka...staci mi videt pet minut, kdyz to ma nahodou zapnute moje mamka, a mam pocit, ze bych si radsi urizl usi, jak to Turci s oblibou delali u Stramberka :) protoze tak stupidni dialogy a herecke "vykony" se vidi proste jen v telenovele. Ano, povazuji za dostatecne i par minut....protoze jestli mi serial leze na nervy po peti minutach, nic na svete, ani svlecena Seherezada, me nepresvedci, ze zbytek bude...coze ono to ma 90??? minut....no lidi, jestli tohle vydrzite opakovane, tak asi nemate na csfd co delat :-D

Riddick (2013)

Soudruzi z LA asi pochopili, ze s druhym dilem (2004) slapli vedle, takze se ve trojce vratili "ke korenum" a vznikl opet velmi zabavny sci-fi alieni akcnak, velmi podobny prvnimu Riddickovi (Pitch Black). Mozna je podobny az moc, ale to necham stranou, protoze jsem se fakt bavil. Vin Diesel je tu opravdu hodne cool a zacinam si myslet, ze ten chlap nestarne....uz 15 let, co jsem ho prvne videl, vypada porad stejne :) A vraci se opet na nehostinnou planetu plnou breberek :) I kdyz dej opet primo navazuje na predchozi dil, Necromongeri z "Chronicles of Riddick" se tu nastesti jen mihnou a uz neukazou. Misto nich je tu opet hura akce lovcu odmen, kteri si holt nespocitaji, ze ani v jedenacti na Riddicka proste nemaj. A kdyz uz se jim konecne dostane do sparu, pochopi, ze "by se meli bat neceho horsiho nez jsem ja" :) Triky jsou opravdu dobre, po chvili jsem prestal dumat, jak to delaj, a jen jsem se kochal. Kazdopadne je tu par nahotinek i dost brutalni sceny, takze bych film osobne radil 18+ (a musim rict, ze i kdyz to na platne bylo jen dve tri sekundy, takze jsem nedokazal posoudit spravnost anatomie, asi jsem videl nejlip rozpulenou filmovou lebku :) ale neprozradim ci byla :)

Riddick: Kronika temna (2004)

Sice s nekolikaletym dejovym odstupem, ale jinak primo navazuje na prvni dil (Pitch Black), takze bych doporucil zhlednout vse od zacatku. Ovsem az na postavy, ktere na konci jednicky unikly z alieni planety, uz nema s puvodnim nametem bohuzel nic spolecneho. Z napinaveho survival hororu udelali velmi prumernou akcni sci-fi, jakousi alternativni verzi Star Wars - je tu "zle imperium" a dokonce i "darth vader", ovsem ma pravda jinou masku. Je to stejne jako s Mumii 2...je to toceno i v podobne dobe...bohuzel ne vzdy vetsi rozpocet a megatuna pocitacovych triku znamena lepsi film (nehlede na to, ze filmy z prelomu stoleti plus minus par let trpely stejnym kazem - jeste nemely tak dokonalou CGI grafiku, takze triky snadno rozeznate). Kazdopadne jsem se nenudil (a ten necekany, i kdyz prilis otevreny konec me mile prekvapil), takze tri hvezdy tomu dam. Presto je to jakysi horsi mezidil, ktery se proste tak uplne nepoved, a filmarum to asi brzy doslo...ve trojce (2013) se totiz vratili k tomu, v cem byl Riddick opravdu dobry...k alienum :)

Černočerná tma (2000)

"Ta mrcha nevedela, s kym ma tu cest!" ....Solidni alieni survival sci-fi horor :) nametem i dejem je to vpodstate tuctovka, boj o preziti na nezname planete, ale hodne to dohani originalni vizualni pojeti a husta atmosfera plna napeti. Jen to chce mit v pokoji poradnou tmu, jinak si to tak neuzijete, a taky monitor s dobrym podanim cerne :) jinak toho moc neuvidite :) ale je fakt, ze je to i misty dost barevny film, prave dost specificky a neokoukane...ruzne tony bezove, fialove, zelene...a Vin Diesel se na tento typ filmu hodi dokonale. Je to takovy XXX bojujici proti smejdum z vesmiru :) Jsem zvedav, jak se poprali s dalsimi dvema dily (ano uz je z toho trilogie, i kdyz podle nazvu to lide nemusi poznat, dvojka - 2004: Riddick: Kronika temna, a trojka - 2013: Riddick....a taky animovana verze: 2004 - Riddick: Temna hrozba....krome toho pak byly vytvoreny dve hry podle filmu...2004 - The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay, a 2009 - The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena....takze uz vcelku slusny univers)

Jiná žena (1988)

"Padesatka jeste neni zadny vek..." "Zjistite, jak na tom jste." Zezacatku jsem mel pocit, ze pujde o jakysi depresivni generacni film urceny pro ty, kteri zrovna vstoupili do druhe pulky sveho zivota, ze me to jako mine ucinkem. Ale ono je to jinak. Uz dlouho ve mne film nevzbudil tolik ruznych otazek a uvah. Ma to fakt dokonale napsane texty...tohle Allen proste umi, a je videt, ze nemusi byt ani pritomen nebo delat vypravece, aby sdelil svou myslenku. Je to film urceny pro rek bych divaky 25-30 let...je to jakasi rada od "dospelejsich a zkusenejsich" a zamysleni nad tim, co v tomhle kritickem obdobi po skole (predpokladam VS) delat se svym zivotem, jak si usporadat city, jak nic nepredsirat, ale byt k sobe uprimny, at uz co se tyce vztahu v rodine, k opacnemu pohlavi nebo k praci. Tak, abychom v tech 50ti nesplakali nad vydelkem... Zpracovani je lehce komorni, s retrospektivami i prolnutim do soucasnosti, se zajimavym napadem spojit dve cizi zeny, oddelene jednou generaci a stenou, ktere ovsem zazivaji zcela stejne pocity. Neni to film pro lidi se zakladkou, s ucnakem (vpodstate ani s maturitou). To neni rek bych zadny z Allenovych filmu. Me osobne jako lekare celkem bavi sledovat svet lidi "filosoficky zamerenych", protoze mi prijde, ze se casto leccos priucim. Nektere motivy se objevily v jiz predchozi "Hane a jejich sestrach", ale proste tak, jak jsem tenhle film pochopil, kdyz nad tim premyslim, nemam mu asi co vytknout...

Čistá duše (2001)

Jestlize me film donuti posmrkat pakl kapesniku, tak proste musim dat plnej pocet. Takovy zaver umi proste jen Americani. Ale doted nechapu (stejne jako kdysi po zhlednuti v kine), proc Crowe nedostal za svuj neskutecny vykon oscara (srovnat se s nim da tak maximalne Hoffmanuv Rain Man). Musim se podivat na Training Day, abych vedel, v cem byl D. Washington tehdy lepsi (2002), pokud je to vubec mozne. Protoze opravdu takhle nejak vidi a slysi svet lide se schizofrenii, a i rezijne to bylo bravurne zvladnute a iluze dokonala (era mccarthismu - amer. stihomamu a strachu z komunistu ve vlade v pol. 20. stol. - dala Nashove mysli zivnou pudu). Ovsem leitmotivem Ciste duse neni nemoc, ani matematika, ale laska. Ktera pomaha prekonat tezky zivotni udel a ktera se zde dejem prolina v postave J. Connellyove, ale i krasne Hornerove hudbe...

8 žen (2002)

Vizualne krasna detektivni komedie bez jedine muzske role podle hry Roberta Thomase. Skvele herecky ztvarnujici rozlicne zenske povahy i osudy, barevne a precizni dekorace a kostymy z 50/60. let (i kdyz je vse toceno ve studiu) a jeden mrtvy muz. Francouzstina je libozvucna a i kdyz mi zezacatku nesedly pevecke vlozky (kazda herecka ma sve "muzikalove" cislo - pry fr. hity 60. let), dalo se na to zvyknout. Obecne mi franc. filmy stylem uplne nesedi - co se tyce detektivek, na anglicke asi nema nikdo - ale tohle se A. Christie trochu podobalo (neco jak Vanoce Hercula Poirota mixnute Vrazdou v Orient Expressu....vsichni jsou v zime zavreni na venkovskem sidle...a mozna jsou vsichni vinni :) Herecky koncert to je ovsem dokonaly a pointa je zajimava (i kdyz jsem ji vytusil asi pul hodiny pred koncem). Je to povinna podivana pro feministky :) jak by asi vypadal svet "bez muzu" :)

Vše o vaření (2013) (pořad)

Jako chlap na tyhle porady natrefim jen nahodou, a co se tyce receptu a pozvanych kucharu, rek bych, ze to kvalitni je. Na cem vsak porad ztraci, je absloutne totalne nonplusultra bezpohlavni a neprijemna moderatorka, ktera ma hlas jak vezenska bacharka privydelavajici si sexem po telefonu a mimiku nulovou jak Steven Seagal po nocnim flamu...proc ta CT najima takovy asexualni stetky, to mi hlava nebere....radsi dratem do oka nez byt s ni v jednom studiu :-D