Proposition (2005)

Kříženec mezi Peckinpahem a Jarmuschovým "Dead manem". Syrový film, na hony vzdálený vyumělkovaným hollywoodským westernům. Bohužel ale kvalit ani jednoho ze svých vzorů nedosahuje. Velmi přesvědčiví herci zachraňují trochu příliš řídký a předvídatelný děj a recitující zabijáci na mne působili nechtěně komicky. Přestože je poměrně snadné hledat v tomto filmu mouchy (uvidíte sami :-)) jedná se o jedno z nejpříjemnějších překvapení tohoto roku a rozhodně nadprůměr ve svém žánru.

V tom domě straší! (2006)

Horor pro děti ? Vypadá to na první pohled jako nesmysl, ale tahle nálepka kupodivu přesně sedí. Hustá atmosféra, lekačky, všechno jako v "opravdových" hororech. Dokonce jsem pár dětí viděl utíkat z kina. Jenom jedna věc mi na filmu vadila - animace. Je taková nějaká, no, snad až příliš dokonalá. Nebo si jen na tenhle druh animace nemůžu zvyknout - rušila mě i u Polárního expresu, který jsem ani nedokázal dokoukat (to byl ale mnohem horší film). Doufám, že tudy cesta nových animáků nepůjde.

60 sekund (2000)

60 sekund, déle vám tenhle film v hlavě opravdu nevydrží...

Spojenec (2006)

100% Hollywood, 0% Spike Lee :-(( Miliardtá varianta filmů o bankovních loupežích, nadměrně dlouhá a nadměrně nudná, navíc s nechtěně komickými momenty (fuj, jak jsou všichni ti hlavouni zkorumpovaní !). Clive Owen mi přijde jako jeden z nejvíc přeceňovaných současných herců.

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Animovaná groteska pro celou rodinu. Nic víc a nic míň. Mamutí love story mi narozdíl od ostatních nevadila, aspoň to nebylo celou dobu jen "někam spadnu nebo něco spadne na mě". Veverka by si zasloužila (původně jsem napsal "zasouložila" - zřejmě jsem se do ní nějak moc vcítil...) vlastní film.

Lovci myšlenek (2004)

I když se na "Lovce myšlenek" budete snažit jen tak bezmyšlenkovitě zírat, jedna myšlenka vás stejně bude zhruba tak od patnácté minuty filmu neodbytně pronásledovat - "Co kdybych to vypnul ?".

Kachní sezóna (2004)

Kachní sezóna vyžaduje dobře naladěného a trpělivého diváka, protože ne každému tenhle černobílý "panelákový minimalismus" sedne. Ono natočit film, ve kterém se tři děti nudí v panelákovém bytě a neunudit přitom i diváky, to vyžaduje skutečný talent ! A "mexický Jarmusch" Eimbcke dokazuje, že talent má - tak věrohodné teenagery a jejich problémy jsem na plátně už hodně dlouho neviděl. A mimochodem - také výběr hudby a její použití ve filmu je excelentní.

Underworld: Evolution (2006)

Nad výbuchy a akčními scénami sice vyčnívá latexový zadek Kate Beckinsale, ale ani ten mě nedonutí vidět tuhle slátaninu podruhé.

Hostel (2005)

Jednu chvíli jsem měl dojem, že se dívám na parodii na horory, ale asi to bylo vážně myšleno vážně.

Karcoolka (2005)

Nevalně animovaný animák na jedno použití.