Poslední valčík (1978)

Poslední koncert skupiny "The Band" je pro mne v mnoha ohledech "srdeční záležitostí", takže nelze nedat nostalgických pět hvězdiček. A Martin Scorsese ukázal, že je velký filmař, když dění na pódiu i mimo něj bez zbytečných exhibicí citlivě zaznamenal. Jeho režie si prakticky nevšimnete, ale přesto je "The Last Waltz" od té doby "mustrem", jak správně nasnímat živý koncert. Nehledě na to, že tehdy byl opravdu ve správnou dobu na správném místě.

Ostrov (2005)

K samotnému filmu nějak nemám co dodat. Videoklip poněkud nadměrné délky, nenadchne, neurazí. Jen mě zarazilo, že moje oblíbená Scarlett Johansson prošla jakýmsi podivným "Hollywoodským liftingem", který ji vykrásněl do podoby magazínové tuctovky. Dokonce jsem měl dojem, že i její charakteristický hlas je nějaký "vylepšený". Totéž i u Ewana McGregora. Možná že to byl nakonec od Baye úmyslný "vtip na druhou" a brzy se provalí, že poprvé v historii filmu odehrály hlavní role klony uvedených herců. V tom případě bych ještě jednu hvězdičku přidal.

Utržený ze řetězu (2005)

Normálně se u akčních filmů spíš směju, ale tady jsem si přál, aby to bylo ještě akčnější. Vyškrtnout mudrlantského Freemana, který sem zabloudil z nějakého hollywoodského dojáku a přihodit pár akčních scén navíc, mohlo z toho být celkem roztomilé béčko.

3:15 zemřeš (2005)

Další tuctový horor, jehož český název "přebásnil" někdo po lobotomii (je pěkné, že distributoři dávají šanci i našim postiženým spoluobčanům). Od A až do Z předvídatelný a snadno zapomenutelný kousek založený na "lekačkách" s vyloženě nepovedeným koncem. Podle mě tak na jedno letmé zkouknutí až to někdy půjde v televizi. I když - velmi slušná návštěvnost v kinech naznačuje, že to řada lidí vidí jinak :-o

Klíč (2005)

Klasický případ filmu s příliš málo postavami, kdy "klíčová" :-) otázka "Kdo je padouch?" má jen malý počet možných odpovědí, takže diváka nelze moc překvapit. Nepovedlo se to ani "Klíči". I když závěr je celkem ucházející a diváci po odchodu z kina nebudou vyloženě naštvaní, přesto tenhle film není ani náhodou "děsivý a strhující" jak píšou v infu. Spíš naopak. "Klíč" recykluje řadu hororových klišé, která už dnes nedokážou vyděsit ani malé děti. Navíc jsem nepochopil, v čem konkrétně je tajemný onen titulní klíč, který podle mne není "zdánlivě obyčejný" (Info distributora), ale opravdu obyčejný, prostě jen (překvapivě) dokáže otvírat dveře. Film se stejně dobře mohl jmenovat "Strašidelný dům", "Tajemství půdy", "Mysteriózní elpíčko" či dalších dvacet názvů, které by se daleko víc vztahovaly k jeho obsahu.

Řetězová reakce (1996)

Průměrné televizní krmivo. Slovo "inteligentní", které se tu v komentářích několikrát objevuje, bych s tímhle filmem rozhodně nespojoval.

Blackjack (1998) (TV film)

Pokud si John Woo chce nějak přivydělávat na nájem, měl by radši točit reklamy. Lundgren jako hrdina s fóbií na bílou barvu proti padouchovi, kterej mu před nosem spouští bílý záclonky, to je tedy opravdu tvrdý psycho. A finální "zúčtování" pomocí zapalovače má velkou šanci být v top tenu nejdementnějších konců všech dob. Scénáristovi tohohle kousku muselo být tak maximálně 14 let. Tu jednu hvězdičku dávám za komediální potenciál některých scének.

Válka policajtů (2004)

Sympatická kriminálka, kterou bohužel v poslední třetině sráží nástup několika silně ohraných klišé, "zčernobílení" obou hlavních charakterů a podle mne dost nepovedený závěr.

Místo činu - Frankfurt - Páteční vrah (1996) (epizoda)

Těžko lze očekávat něco od německého seriálu, ale když policie jde v noci (!) navštívit dva podezřelé a náhodou je načapá na zahradě jak právě vykopávají ze země vražednou zbraň, to je i na mě trochu moc... Dvě hvězdičky jsou za hnusáckého prodavače hudebních nástrojů a za místy (tam, kde se nevyskytují rozšafní vyšetřovatelé) celkem vydařenou hororovou atmosféru.

Kobra 11 - Nasazení týmu 2 (2003) (seriál)

Kdyby tak místo několika bedýnek dynamitu koupili jednoho scénáristu a pár herců, co umí hrát.....