Před soumrakem (2004)

Romantika, která dokáže nahlodat i cynika a přitom jde jen o téměř nefilmové "mluvící hlavy". Ještě lepší než první "díl", protože hrdinové jsou už životem poněkud omlácení a spíš jen pokrytecky předvádí, jak jsou "happy", aby pak v poslední čtvrthodině film krásně vygradoval. Kapesníky s sebou !

Bokovka (2004)

Příjemný. Výstižnější slovo pro tenhle film mě nenapadá. Možná malinko delší, než by měl být, možná trochu moc americky "mravoučný", ale to jsou výtky, které vás napadnou až dlouho po filmu, nikoliv při jeho sledování.

Vera Drake - Žena dvou tváří (2004)

Tenhle film si asi papež na dobrou noc pouštět nebude :-) Tři hvězdičky dávám hlavně proto, že se mi víc líbí Leighovy starší snímky a pak ještě z jednoho poněkud zvláštního důvodu. Imelda Staunton mi totiž celou dobu silně připomínala Jiřinu Švorcovou, což mě tak rozhodilo, že jsem se na film nedokázal pořádně soustředit.

Něco jako láska (2005)

Něco jako film..... 1) Romantika na úrovni mexických telenovel. 2) Téměř absolutní absence humoru. 3) Nudný příběh s naprosto předvídatelným koncem. Prostě ideální kousek pro ty, co si chodí do kina zdřímnout.

Klan létajících dýk (2004)

Někdo tu zmínil Cimrmany? "..... a ten Číňan mi tu už hodinu běhá s kudlou v zádech....."

Thriller - drsný film (1973)

Na honičkách a zpomalených "střílecích" scénách je znát zřejmě téměř nulový rozpočet filmu a jsou bohužel (hlavně vybuchující auta) až nechtěně komické. Ale jinak v žánru "pomstovních" filmů bych "Thriller" viděl jako docela průkopnický kousek. A to právě pro ty "politicky nekorektní" pornozáběry a scénu s vypichováním oka. Divákovi pak následná pomsta přijde daleko pochopitelnější než například ve všech těch novodobých korektnějších filmech podobného typu, kde "hrdinové" vypadají, že sadistické likvidování "padouchů" je docala baví (Seagalovky, Vandammovky a pod.). A ještě jeden, možná hlavní důvod, proč se na tenhle film podívat - kdyby se totiž někdy udělovala cena "Nejpřitažlivější jednooká mstitelka s upilovanou brokovnicí v historii filmu" - Christina Lindberg by zvítězila s velkým náskokem...

Příběhy obyčejného šílenství (2005)

Nurazil, ale rozhodně nenadchl. Prostě jen další varianta "chcípáckých" filmů o hrdinech, vláčených osudem. Spousta scénáristických naschválů a málo opravdu humorných situací, to v mých očích nedokázali nad průměr vynést ani celkem slušní herci (hlavně J. Krobot, který snad jediný hraje "plnokrevnou" postavu a ne karikaturu).

Blade: Trinity (2004)

Docela v pohodě jsem to i přes různá předchozí varování dokoukal až do konce. Wesley Snipes je pořád ještě dostatečně "komiksově cool" (případně "comicsově kool"), což se ovšem o všem v tomhle filmu říct nedá. Největší slabinu vidím v ostatních hercích, kterým zoufale chybí jakékoliv charisma. Kris Kristofferson je všechny strčí do kapsy a to se objeví jen na chvilku. Opravdu nejhůř ale dopadla postava Draculy, který vypadá spíš jako druhořadý barový vyhazovač a sráží atmosféru fimu (aspoň pro mě) do podprůměru.

Letec (2004)

Velkofilm takový, jaký má být. Dostatečně dlouhý, dostatečně bombastický, výborní herci, skvělý režisér, prostě..... nic pro mě. Letcem jsem si definitivně potvrdil, že nejsem "velkofilmový typ". Můj pud sebezáchovy vždycky neomylně zavelí a já jako přes kopírák (naposledy na Tróje, předtím myslím na Pearl Harboru) vždycky tak po půlhodině nekompromisně usínám. Zřejmě (soudě podle ohlasů ostatních) prospím vždy tu nejlepší část filmu, ale nedá se nic dělat. Příště si dám místo jednoho "velko" radši dva "malofilmy".

Žralok v hlavě (2005)

Minimalistická "sonda do hlavy" by byla nejspíš skvělá jako středometrážní film, jenže to by se pak nedostala do kin. Takhle vyžaduje od diváků možná trochu víc soustředění a trpělivosti, než většina z nich snese. Ale nakonec to není žádný film pro většinu. Je to příjemně "jiný", nepolopatický film bez násilných dějových zvratů, s uvěřitelným Oldřichem Kaiserem a mimochodem také s výbornou hudbou a zvukem, kvůli čemuž je tenhle film nutné vidět v kině !