Špičák (2009)

Bizarní podívaná. Chtěl bych dát víc hvězd, ale bohužel, ten film je moc těžkej a místy nezáživnej.

Pohádka pohádek (2015)

Ani te tak pohádka, jako spíš temný fantasy. Nádhernej vizuál a fantastická hudba. Shrnutí? Osvěžující bizarnost.

Jurský svět (2015)

Skrytá reklama na Beats a Mercedes, není-liž pravda? Co do zábavnosti srovnatelný s jedničkou, ale opakuje se stejnej scénář. Moc schematický postavy, nereálný a klišoidní chování postav a raptorů. Silnější tři hvězdy.

Jurský park (1993)

"Na výdajích jsme nešetřili." Po těch letech to působí jako dobrodružnej snímek, ve kterym se vlastně skoro nic pořádnýho neděje a všechno je to takový moc schematický. Silnější tři hvězdy.

Millerovi na tripu (2013) odpad!

Poněkud klišoidní, není-liž pravda? Podobnejch americkejch kokotin jsou mraky. Tahle jen lehce vybočuje z podprůměru elementem falešný rodiny, pašováním fetu a sem tam dobrym vtípkem. To je pořád dost málo.

Lawrence z Arábie (1962)

Trochu rozvleklé, není-liž pravda? V šedesátejch letech velkofilm, zub času se na něm však podepsal a tři hodiny třičtvrtě stopáže už je poněkud přespříliš. Díky tomu je přímo předurčen jako skvělá kulisa k vyšívání nebo luštění křížovek. Každopádně dobrej film, laicky řečeno průměr.

Yojimbo (1961)

Já bych tak strašně chtěl, aby se mi to líbilo. Ale ty vole, ten film mi vůbec nejde naproti! Mifune je boží, hudba je víc než slušná a Kurosawova režie je stylová, no a to jsou zhruba všechna pozitiva. Té zbylé krusty naivity, přehrávání a nudy je škoda. Sergio Leone se zde zjevně inspiroval a jeho western Pro hrst dolarů je o level jinde.

Třetí muž (1949)

Líbilo se mi to nebo ne? Asi ne. Místy teda spíš jo, ale dalšími místy zase ne. Dobrej film, ale se spoustou hluchých míst.

Byt (1960)

Kvalitní scénář, není-liž pravda? Místo ne nějak extra sympatické slečny výtahářky Shirley MacLaine rozhodně mohla být obsazena půvabnější herečka, avšak i takto je snímek Byt příjemně úsměvnou romantickou podívanou s vynikajícím finále.