Jako zabít ptáčka (1962)

Trochu rozporuplný film, není-liž pravda? Vykreslení amerického maloměsta třicátých let spolu s rasovou nevraživostí - 5*, dobrodružství Toma Sawyera v první hodině filmu - 2*, trocha toho moralizování - 4*, lajdácky zpracovaný soudní proces - 1*, závěr včetně albína za dveřmi - 1*. Divácký zážitek a celkové vyznění filmu? Silnější dvě hvězdy.

Tenkrát na Phuketu (2011)

Příjemně osvěžující romkom. Pár náhod, nereálnýho chování a trochu toho klišéa (podle vzoru pán!) s přehledem vytěsní inteligentní humor a takový to jiskření mězi dvěma lidmi (znáte z TV!), takže za mě ok, slabší čtyři hvězdy. A jen tak mimochodem, film má 600 minut. Teda 60, takže něco kolem hodiny a půl.

Občan Kane (1941)

Mě je blbě. Dokážu ocenit kvalitní filmy z pralesní doby, tenhle krystalicky nudnej a ukecanej blockbuster se však mezi kvalitní rozhodně neřadí, tudíž zde ani není co oceňovat. Za řemeslnou kvalitu tehdejší doby však jedna hvězda útěchy.

Ex Machina (2014)

Slušná sci-fi jednohubka, ale do kultovního bijáku, kterej budou uctívat i příští generace, to má zhruba stejně daleko, jako zauzená makrela za 119,- Kč zpátky do moře.

Vrah mezi námi (1931)

Na svou dobu přelomový psychotriller, který i po tolika letech (přesněji 84) nabízí mrazivou atmosféru, slušnou kameru a poselství, že bychom si měli hlídat své levé rameno, aby na něm náhodou nebylo obtisknuto písmeno M. Nebo Č. Hudba by celkový zážitek posunula ještě o level výš, avšak i s její absencí je to na absolutorium. Anebo V.

Hrob světlušek (1988)

Neni snadný sehnat kus pořádnýho žvance. Válka bejvá krutá. Dva fakty, podaný prostřednictvím týhle citový vydíračky, vyhnaný do extrému. Proč se ten trouba nenechá zaměstnat u toho farmáře na rejžovym poli? A proč s prachama v bance čeká na moment, až když mu ségra SPOILER umírá? Každopádně koukat se na to dá a neni to vůbec špatný. Ale neni to ani dobrý.

Výchozí bod (2014)

Chceš koitální sblížení s osobou, která teď zemřela? Počkej si 15 let a podle stejných očí ji najdeš, pěkně v čerstvym mladistvym těle. Naoko chytrá vědecká romance, hlavně v první půli. Slabší 4 kousky.