Bio Ráj (1988)

Skvělej moment s čekáním u okna v zimě dešti na verdikt slečny. Zbytek filmu už je však je votravnej a nudnej.

Gattaca (1997)

Ve srovnání s podobně laděnou scifárnou Equilibrium rozhodně nudnější podívaná, slabší tři hvězdy.

Equilibrium (2002)

Ve srovnání s podobně laděnou scifárnou Gattaca rozhodně lepší podívaná, silnější tři hvězdy.

Taxidermia (2006)

Trochu úchylnej film, není-liž pravda? Dekadence ve své krystalické formě. Silnější tři hvězdy.

Monty Python a Svatý Grál (1975) odpad!

Utrpení sledovat, není-liž pravda? Něco tak nevtipného, trapného a otravného jsem snad ještě neviděl. Nesrovnatelně větší legrace je to 92. místo v žebříčku IMDB.

Zátah: Vykoupení (2011)

Film bez přesahu, se slaboučkým scénářem, směšnými dialogy a klišoidním bratrstvím. Ale ta akce je hutná a celkem chutná.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Na jednu stranu skvělej začátek, ale poté film skokově přejde do všeho, jen ne příjemně koukatelné a zábavné polohy. Vymazávači paměti, doktor z hor píchající svou asistentku, hádky mezi hlavními protagonisty, samotný akt vymazávání paměti a útěky. Jim i Kate to sice skvěle zahráli, hudba je taktéž slušná, ale dalo se z toho vytřískat mnohem víc. Najedl jsem se, ale nepochutnal jsem si.

Mechanický pomeranč (1971)

Chtěl bych dát poctivý tři hvězdy. Ale já prostě nemůžu, jinak mi bude nehorázně špatně! Těžký a místy hůře stravitelný film, každopádně nápaditý ve více rovinách, se spoustou luxusních detailů. Na tenhle nepříjemně šokující zážitek se nezapomíná.

Zloději kol (1948)

Zoufalí lidé dělají zoufalé činy. První půle celkem slabší, pak se to rozjede do skvělýho finále. Shrnutí? Zajímavej, nikoliv však zábavnej dobovej film. Za mě tři silný hvězdy.

Srbský film (2010)

Kdyby z toho bylo aspoň cítit nějaký to umění, takhle je to jen nepovedená komedie. Laciná snaha šokovat a navíc ještě tak blbě podaná, že to až na tu závěrečnou půlhodinu slušně nudí. Stěžejní momenty filmu? Frajerka live rodí děcko, frajer celej nedočkavej už ho tahá z její vagíny a jen co vyleze, hned začerstva ho vojede. Další frajerka je spoutaná, má vytrhaný zuby a přijde frajer, zacpe jí nos a narve jí péro až do krku, čímž ji pochopitelně udusí. No a poslední scéna, frajer vezme hlavu dalšího klečícího frajera a naroubuje mu svýho ptáka okem až do mozku. Závěrečný shrnutí? Zbytečnej film.