Rellik (2017) (seriál)

Originalita Relliku se při delším sledování ukáže jako jeho nevýhoda. První díl mě pořádně pobavil, ale s přibývajícím časem jsem se začal ztrácet v tom, kdy je kdy a kdo je kdo a proč tam byla ta která postava atd. 6.díl to celé dal do latě, dovysvětlil, ale myslím, že některé věci jsem úplně nepobral. Jinak hlavní dvojice zajímavá, zápletka taky a rozhodně se vyplatí vydržet, protože v tom 6.díle se dějou fakt zajímavý věci.

Byznysmeni z Východu (2016)

Spousta vtipných scének. K tomu kolorit rumunsko-ukrajinsko-moldavského pomezí - to mám rád. Něco tomu filmu ale k dokonalosti chybělo, nedokážu říct co - možná díky divnému konci. Každopádně se znova rád podívám na filmy z těchto končin.

Most (2011) (seriál)

Od teď každýho vyšetřovatele budu poměřovat se Sagou Norenovou - a to bude pro ostatní hodně vysoko nasazená laťka. Kvůli Sáze (ale i Martinovi) jsem se na to koukal jako u vytržení a ani mi nevadil překombinovaný děj a mnoho postav, u kterých jsem někdy nepochopil, jaký tam mají smysl. Ale ony měly, jen to za těch 10 dílů člověk prostě zapomněl. Těším se na 2. řadu.

Anomalisa (2015)

Skvělá animace dokazující, že herci nebudou brzo potřeba. A příběh mě oslovil - nacházím se v podobném věku a takovéhle věci se občas honí hlavou. A to jak proběhl románek v hotelu s následnou snídaní - to bylo jak ze života :-)

Pěstírna (2017) (seriál)

Pokud se člověk překousá přes 2 první díly, dá se říct, že to je potom zábava. Bohužel po dokoukání musím říct, že jsem se tím překousávat nemusel, protože to nemá žádný vyvrcholení, ani závěr, který by dával smysl. A proč proboha Judith Bárdos (pěkná baba mimochodem) 2 díly pátrá na vlastní pěst, když to v dalších dílech úplně zmizí a jako by se to vůbec nestalo. WTF.

Cirgula (2013) (studentský film)

Natočený je to docela obstojně, ani herci mi nevadili. Ale. Pokud si to pustím na Horror filmu a celou dobu to vypadá že SPOILER: někomu uříznou na cirkulárce hlavu a ono se to nestane, naopak se stane něco úplně nepochopitelnýho, tak jsem hodně neuspokojenej divák Horror filmu a hlavně nasranej divák.

Stážista (2015)

Svojí cílovou skupinu si tenhle film určitě najde. Ale mně se při jeho sledování zježily všechny chlupy na těle, které se postupně zvětšovaly až z nich byly skoro bodliny, jak jsem trpěl. Přezaměstnaná šéfová, bodrý stážista, který nezištně pomáhá, kudy chodí, krásné interiéry, teplé tóny kamery, šťastní mladí lidé (protože jsou zaměstnaní v super cool firmě, kde za každý úspěch zazvoní na zvonec),přiteplená muzika atd., atd. To na ně bylo fakt moc.

Rambo: První krev (1982)

Když jsem byl mladší, tak jsem samozřejmě hodnotil výš. Teď, s odstupem času nemůžu zavírat oči nad tím, jak byli ti policajti stupidní a jak Rambo vždycky v mžiku unikl z obklíčení 200 lidí. Nehledě na herectví Stalloneho :-). A to závěrečné pobrečení na plukovníkově rameni...

Teď ne, Broskvičko (2015) (amatérský film)

Nejsem Ostravak ani příbuzný, či známý autorů, ale i jako Pražák jsem ocenil spoustu výborných fórků a situací. Takže, i když to bylo skoro o ničem a většina herců hrála příšerně, těch 75 minut mi za neustálého uchechtávání docela rychle uteklo.

Teroristé hákového kříže: Pachatelé - Ještě není všem dnům konec (2016) (TV film)

Hodnotím celou sérii jako celek. Rozhodně zajímavý námět a také zajímavé zpracování, kdy se každá část věnuje pouze jedné skupině. Mně by ale asi víc vyhovoval klasický film s postupným vývojem všech postav lineárně - takhle byla 1. část nadprůměrná, 2. část slabší a 3. ještě o trochu, takže celkové vyznění celého projektu bylo pro mně spíš průměrné. Ale to, jak německy "dokonalá" státní mašinerie nebyla schopna 13 let dopadnout 3 pachatele, postavilo naší policii rozhodně do lepšího světla :-)