Nelly a pan Arnaud (1995)

Pan Arnaud se Nelly ani jedinkrát za film Nelly nedotkne, přesto zásluhou vynikajícího Serraulta úplně cítíte všechny emoce, které v něm Nelly vyvolává. Takovýchhle filmů, kde se zdánlivě nic nedělo a přesto dokázaly chytit za srdce, se v minulosti točilo spousta, škoda, že teď na takový podobný narazit je čím dál složitější.

Dluh (2010)

Kdybych dal na svůj 1. dojem a odešel jen kvůli tomu, že to je vzdáleně podobné Mnichovu, tak bych se připravil o napínavý film, kde zas až tak nešlo o dopadení nějakého gynekologa, ale spíš výborné vykreslení psychologie postav, které se v zájmu honu na esesáky zaprodaly pravdě.

Nejvyšší nabídka (2013)

Geniální v tom, jak si člověk hodně dlouhou dobu myslí, že jde o romanci. Jakmile ale přijde na to, že to úplně zas taková romance není, začne přemýšlet o tom, proč to všechno okolo bylo tak překombinované a se spoustou nelogičností. Přesto jsem se nenudil, až na posledních 20 minut, které by zasloužily o 10 minut zkrátit.

Wadjda (2012)

Další, velmi zdařilý snímek o tom, jak to mají ženy v některých částech světa těžké. Navíc tady se tvůrcům povedlo krásně popsat to, jak si to částečně dělají ženy samy tím, jak úzkostlivě dbají na tom, aby tradice byly dodrženy.

Krysy z temnot (1974)

Originální, ale na komedii nepříliš zábavné. Jediný, co se mi líbilo, bylo sklízení mrkve a nakloněné ministerstvo :-) A nevím, co na tom Noiretovi všichni viděli.

Stuart: Život pozpátku (2007) (TV film)

Jediný, co mně v tomhle filmu zaujalo, byl výborný výkon Toma Hardyho. Jinak mně příběh toho chlápka vůbec ničím nechytnul a to mám normálně filmy o životních loserech docela rád. A ten Benedict Cumbrněco, ten podle mně nevěděl vůbec, jak toho spisovatele hrát.

Ve vší nevinnosti (1987)

Výkon Michela Serraulta byl výborný, jeho protivnice byla taky pěkná mrcha. Celé to ale bylo takové moc vykonstruované, indicie, které mrcha nechávala, moc okaté a způsob, jakým M. Serrault řešil i nastalou situaci velmi nepravděpodobný. Ale i tak jsem zakápl slzu po starých francouzských filmech.

Víkend v Tel Avivu (2008)

Náhodný milostný příběh je zde jen rámcem pro morální dilema hlavního hrdiny, který musí pro očištění svého otce udělat něco, co by asi za normálních okolností neudělal. Ostatně toto téma se objevuje i v anglické verzi názvu. Zajímavé a mrazivé.

...a bude hůř (2007)

Atmosféra filmu hodně podobná tomu, co jsem sám občas zažil na vlastní kůži, herci autentičtí, i když občas deklamující. Škoda, že po nadějné první polovině film tak nějak moc rychle sklouzl do vyústění - najednou byl hlavní hrdina v emigraci a já nějak nechápal proč. Ve filmu to vypadalo skoro jako jenom proto, že se občas porval v hospodě a mlátil se s policajtama - ale to by v dnešní době musel asi taky kdekdo brzo do emigrace. Škoda, takhle to dnešní mladí nepochopí, co na té době bylo opravdu špatně.

Hledá se prezident (2013)

Nehodnotím ani tak zpracování dokumentu - tady stačilo zapnout kameru a nesnažit se oživovat film zbytečnými komentáři, ale to, jak jsem se cítil při sledování těch několika panáků, co se snažili být naší hlavou státu, samozřejmě s velkolepým Milošem v čele. I s odstupem více jak roku jsem mezi nimi nenašel nikoho, koho bych chtěl mít za prezidenta.