Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dokumentární

Recenze (1 399)

Wadjda (2012)

Další, velmi zdařilý snímek o tom, jak to mají ženy v některých částech světa těžké. Navíc tady se tvůrcům povedlo krásně popsat to, jak si to částečně dělají ženy samy tím, jak úzkostlivě dbají na tom, aby tradice byly dodrženy.

Krysy z temnot (1974)

Originální, ale na komedii nepříliš zábavné. Jediný, co se mi líbilo, bylo sklízení mrkve a nakloněné ministerstvo :-) A nevím, co na tom Noiretovi všichni viděli.

plakát

Stuart: Život pozpátku (2007) (TV film)

Jediný, co mně v tomhle filmu zaujalo, byl výborný výkon Toma Hardyho. Jinak mně příběh toho chlápka vůbec ničím nechytnul a to mám normálně filmy o životních loserech docela rád. A ten Benedict Cumbrněco, ten podle mně nevěděl vůbec, jak toho spisovatele hrát.

Ve vší nevinnosti (1988)

Výkon Michela Serraulta byl výborný, jeho protivnice byla taky pěkná mrcha. Celé to ale bylo takové moc vykonstruované, indicie, které mrcha nechávala, moc okaté a způsob, jakým M. Serrault řešil i nastalou situaci velmi nepravděpodobný. Ale i tak jsem zakápl slzu po starých francouzských filmech.

plakát

Víkend v Tel Avivu (2008)

Náhodný milostný příběh je zde jen rámcem pro morální dilema hlavního hrdiny, který musí pro očištění svého otce udělat něco, co by asi za normálních okolností neudělal. Ostatně toto téma se objevuje i v anglické verzi názvu. Zajímavé a mrazivé.

...a bude hůř (2007)

Atmosféra filmu hodně podobná tomu, co jsem sám občas zažil na vlastní kůži, herci autentičtí, i když občas deklamující. Škoda, že po nadějné první polovině film tak nějak moc rychle sklouzl do vyústění - najednou byl hlavní hrdina v emigraci a já nějak nechápal proč. Ve filmu to vypadalo skoro jako jenom proto, že se občas porval v hospodě a mlátil se s policajtama - ale to by v dnešní době musel asi taky kdekdo brzo do emigrace. Škoda, takhle to dnešní mladí nepochopí, co na té době bylo opravdu špatně.

plakát

Hledá se prezident (2013)

Nehodnotím ani tak zpracování dokumentu - tady stačilo zapnout kameru a nesnažit se oživovat film zbytečnými komentáři, ale to, jak jsem se cítil při sledování těch několika panáků, co se snažili být naší hlavou státu, samozřejmě s velkolepým Milošem v čele. I s odstupem více jak roku jsem mezi nimi nenašel nikoho, koho bych chtěl mít za prezidenta.

Mise (1986)

Škoda, že jsem si před filmem nepřečetl v Zajímavostech toto: "Film je zařazen na seznamu "nejvýznamnějších filmů", který vydal Vatikán v roce 1995 na přání papeže Jana Pavla II. Je zařazen v kategorii filmů, které jsou významné svými náboženskými myšlenkami. (gjjm)". Byl bych ušetřen sledování této jezuitské agitky s nanicovatým hereckým výkonem Roberta De Nira, zbytečně dlouhých záběrů pro nic za nic, nepovedených akčních scén a žvatlajících Indiánů, kteří byli schopni po masáži od otce Gabriela zasvěceně polemizovat s církevním hodnostářem. Jestli se mi něco na filmu líbilo, tak to byla postava Altamirana, u kterého jsem opravdu věřil, jaké prožívá rozporuplné pocity při svém rozhodování, zda mise zavřít, či ne. No a samozřejmě příroda...

Sledování (1998)

3 neznámí a dobří herci, černobílé zpracování, a nejen díky tomu i určitě hodně levné. Ale pokud je výborný režisér a nápad tak to úplně stačí k tomu, aby si člověk hodinku a půl ani neoddechl.

plakát

Halo 4 - film (2012) (TV seriál)

Pokud má být film upoutávkou ke hře, tak smekám - nebýt líný, tak běžím do krámu a Halo 4 si koupím. Jinak je to ale skoro o ničem.