Vedlejší role (1989)

Bohužel jsem celou dobu nepřišel na to, o čem film je a proč byl natočen. Pomalé tempo a televizní formát tomu taky moc nepřidaly. Sice jsem vydržel do konce, protože to místy zajímavé bylo, ale pro mně to byla nuda.

Dáma s kaméliemi (1981)

Jedna z nejlepších adaptací knihy převedená na plátno také díky skvělé a neobyčejně krásné Isabelle Huppertové. Měl jsem možnost film vidět teď po nějakých 30-ti letech a litoval jsem, že už se teď filmy nedabují tak kvalitně jako dřív.

Milenci v roce jedna (1973)

Kvůli nesnesitelnému Preisovi musím hodnotit takhle nízko. Učinil totiž pro ně film téměř nekoukatelný. Přitom příběh nebyl špatný a Vančurová byla výborná.

V rozpuku (2013)

Díky za každou možnost nahlédnout do života lidí v bývalém Sovětském Svazu. Tady je to hodně realistické a velmi dobře zahrané.

Frajeři ve Vegas (2013)

Jenom přítomnost Nira a Douglase a Freemana neznamená, že film bude dobrý. Není. A čtvrtý do party Kline je ještě k tomu špatný.

Nadšením bez sebe (1963)

Kde jsou ty časy, kdy se točily takovéhle jednoduché, ale přitom vtipné a chytré komedie. A konečně jsem se taky dověděl, kdo byla ta Doris Day, o které se zpívá v Pomádě...

Heroin (1970)

Gabina jsem snad neviděl hrát jinak. Ale to vůbec nevadí, protože on je v tom svém výrazu tak dokonalý, že to je jedno.

Život pod vodou (2004)

První film Wese Andersona, co jsem viděl, byl Darjeeling - a už tehdy jsem byl hodně zmatený, proč byl film vůbec natočený. Ale vizualita filmu zvedla moje hodnocení trochu výš. napodruhé Taková zvláštní rodinka už se dle mého blížila dolním hranicícím a Život pod vodou potvrdil, že pokus o humor ve stylu W.A. není prostě můj šálek kávy. Směs scén, které nedávají moc smysl, nejsou vůbec vtipné (ale asi mají být) a otravní herci mně donutily přemýšlet, proč se některé filmy vůbec točí a proč se ušetřené peníze nepošlou třeba do Somálska.

Banderovci (2010) (TV film)

Zase něco dobře udělaného, co mi osvětlilo věci, o kterých jsem věděl něco jen mlhavě.

Krajina srdce (2002)

Nedávno jsem viděl film Východ je Východ od stejného režiséra a musím říct, že i další kousek mně potěšil. Obyčejná road movie o obyčejném obyčejňákovi, který se vydává za hranice svého okresu dostat zpátky svojí manželku je plná setkání s lidmi, kteří nejsou zase ničím zvláštní, ale pomáhají našemu hrdinovi otevřít oči. Nenápadné, milé. Už se těším, až si pustím "Uvnitř tančím".