Blbec k večeři (1998)

Nepřekonatelná klasika č.1 od Vebera. Doporučují jako odstrašující případ pro všechny děsně chytré intelektuály, kteří kolem sebe registrují jen blbce. Jo a hlavně si je nezvěte na návštěvu. V nestřežených okamžicích by nemuselo být zřejmé, kdo je tu vlastně ten blb. A ikdyby se ukázalo že pozvaný, návštěva příjemného daňového kontrolora by radost z tohoto ujištění spolehlivě zabila..

Nelítostný souboj (1995)

Výborná, věc. DeNiro s Al Pacinem excelují. I přes dost předvídatelný konec a místy(ale opravdu jen místy) menší utahanost, výborný biják.

Pouhá formalita (1994)

**** za vynikajici film, famozniho Depardieu a velmi dobre hrajiciho Romana. 4 jen proto, ze jsem tu pointu nepochopil. Za cas zkouknu znovu a pak snad uz pribyde i ta 5. Vynikajici vec! Pripomelo mi to nemensi pecku Svedek.

Tango (1993)

Výborní herci/komici(Thierry Lhermitte/Philippe Noiret, kteří si spolu už střihli výbornou trilogii o Prohnilích), končící doba dozvuku zlatých 80. let francouzské kinematografie, zajímavý námět skýtající řadu možností pro nekončící srandu a.... šílené zklamání. Až na hodně řídké pousmání neskutečně nevtipná a naštěstí jen 88 minut trvající nuda.

Vzteklej pes a Glorie (1993)

Tak do 3/4 filmu jsme premyslel o cem ten film vlastne je, hrozna nuda o nicem. Byt s vynikajicimi herci. Po zbytek filmu to nebylo o moc lepsi. Jedna * max, strasny zklamani. Na druhou stranu velmi mile prekvapil Bill Murray, ktereho mam zaskatulkovanyho jako vecne saskujiciho pana komika ale tady zahral vaznou roli nazehlenyho hajzla excelentne. Tak za to jeste jednu hvezdu.

Podtrženo, sečteno! (1991)

Zpracování umrlé, bez stavy jako inscenace pro TV. Hrozný papírem šustící scénář, logické nejasnosti jako pěst na oko, až se jeden musel neplánovaně smát: Agent se vesele věnuje telefonování a slušně vychování teroristé v klidu vzadu poslušně vyčkávají jako by se nechumelilo, dtto když ji trhá od rakety... 4 vteřiny do odpálení, jsou v budově, 3 sekundy do odpálení a střih, už jsou venku daleko od budovy. Carlos na konci.. Nečekal jsem zázraky, tušil jsem že US verze bude akčnější, ale tohle mě nějak neoslovilo. Na francouzskou komedii a na C. Zidiho dost slabé. P.S. jestli ty nesmysly byly úmyslně jako parodie tak se tvůrcům omlouvám... :)

Zloději (1991)

Jak tu kdosi vtipně poznamenal: hybrid. Hybrid kde nefunguje nic. Romantická linka - nefunguje, krimi - nefunguje, komedie - kde? Triky? Průšvih. Děj zmatený a totálně nelogický. Jindy výborný Yun-Fat se tu celou dobu jen pitvoří a nablble usmívá. Děs, tak za 1,5 *,  vzhledem k neodpovídajicimu vysokému hodnocení příklon směrem k jedné *. Čekal jsem starou dobrou ujetou krimi komedii plnou kaskadérskych vylomenin ala Bláznivé mise/hongkongské krimikomedie 90. let a dopadlo to takhle.

Action Jackson (1988) odpad!

Tak tohle bylo spatne, strasne spatne az primo otresne. Nefungovalo tu vubec nic. Scenar neuveritelne blby, hudebni podklad k smichu, upalovani je zrejme uchylka rezisera(ze by vzdaleny pribuzny Tarantina?), Carl hrat neumi - coz ho moc trapit nemusi, ti ostatni az na vyjimky(Craig T. Nelson) taky ne. Zrejme tu byl plan vytvorit novou akcni hvezdu - a ukazalo se ze hlavni hvezda neumi hrat, a bicaky na uspech nestaci. Mam rad 80ky a akcnaky z nich, obcas maji nektere smesne spatne hodnoceni a pritom jsou to dobre veci. No, toto zelbohu neni ten pripad. Tady odpad bohuzel naprosto sedi, neni to ani tak rozkosne blbe aby to byl kult.

Agent beze jména (1988) (seriál)

Vyloženě povedený "agentsky film". Trvá 2x90min a přesto se člověk ani chvíli nenudí. Takhle má vypadat správný agentský film, protože o tom agentstvi bylo a je. Není to žádná dobrodružná jízda nezničitelných rambů a nezničitelných automatů na zabíjení. Žádná poloblbosti s pompézníma megaefektama, které svou imbecilitou člověka vyloženě překvapují(kde asi na veřejnosti, kdekoliv na světě, si může agent pochodovat po městě, dělat hromady mrtvol, kde vybuchují auta a po policii ani stopy...). Je to o lidech podivného charakteru, kteří se chovají civilně normálně a nenápadně tak že o nich nikdo neví a rozhodně nevytváří na procházce městem mraky mrtvol jako by se nechumelilo. Akcema a výbuchama nabitá "pecka" s Damonem na tohle to prostě nemá ani omylem. Ale chápu že někomu, kdo paří 16h denně RPGčka a film bez digitálních monstrefektů ho nezaujme, to může vidět jinak. Marná snaha, stále platí "čím větší cypovina, tím víc megaefektů - a naopak. Trochu mi tam neseděl Chamberlain, ale to už je jen bezvýznamný detail osobního charakteru, na kvalitě filmu to neubírá.