• Krátkometrážní

Eminem feat. Rihanna: Love the Way You Lie (2010) (hudební videoklip)

Co se vizuálního pojetí týče, klip je přesně tím typem snímku, na který bych do kina zašla bez jakéhokoli zaváhání. Avšak jak hudba, tak text (HLAVNĚ ten text) pro mě představují přesný opak...

Rallye smrti: Peklo na zemi (2012)

Co si budeme povídat, Inferno je sice koukatelné, ale jedničce nesahá ani po ty pověstné kotníky... Hvězdička navíc za hudbu od mého oblíbeného Celldwellera a za Luka Gosse, pro kterého mám prostě slabost...

Words Unspoken (2010)

Režijní debut Reneé O'Connor, známé jako Gabriela z populární dobrodružné série Xena, se natáčel v jižní Kalifornii a byl uveden v přeplněné hale na Filmovém Festivalu ve West Hollywoodu a kladně přijat i na proslulém Comic Conu v San Diegu. 75%

Let the Devil Wear Black (1999)

Moderní adaptace Shakespearova Hamleta využívá spousty klasických shakespearovských prvků, avšak i tak má nádech kvalitní originality, kterou by ji mohl leckterý původní film závidět!

Ladíme! (2012)

Celý film na mě působí dojmem "pojďme rychle natočit accapella muzikál pro teenagery, dokud je ještě Glee v televizi = dokud to děcka ještě žerou". Avšak z nějakého zvláštního důvodu to funguje. Romantická část příběhu není přeslazená ani nepůsobí zbytečně natáhnutá, accapella songy nenudí a občas Vás donutí si i zanotovat, electro remixy soundtracku jsou naprosto perfektní, a kdyby nebylo hodně zbytečných (doslova) zvracících pasáží, snad bych Pitch Perfect dala i hvězdiček pět. Jednoznačně nejvyvedenější komedie těchto Vánoc!

Ženy v nesnázích (2009)

Láska bolí, chlapi jsou svině a dlouhé monology žen mají občas i nějakou pointu... Asi takhle by se dal popsat obsah zdlouhavého snímku Sebastiana Gutierreze, který si zaslouží hvězdičku navíc jen díky geniálnímu potitulkovému rozhovoru Josepha Gordona-Levitta...

Until the Night (2004)

Konečně film zobrazující vztahy bez příkras a typických hollywoodských romantických pozlátek. Geniální vizuální podání barvitého nočního života a klaustrofobie konci se blížících vztahů. 90% a plus za brilantního Normana Reeduse.

Pokrevní bratři (1999)

"Nejlepší film, o kterém jste nikdy neslyšeli!" - asi tak by se ve stručnosti dal charakterizovat Boondock Saints. Chladnokrevná lahůdka s nádechem černého humoru, velmi efektivní akcí a hláškami, které Vám v hlavě utkvějí ještě hodně dlouho po shlédnutí.

El Dorado: Chrám Slunce (2010) (TV film)

Film, ktery nektere neurazi ani nenadchne, avsak v nekolika pripadech vsak zarucene unudi... Jednu hvezdicku za meho oblibence Luka Gosse, ktery je, jako vzdy, proklate sexy!

Temný rytíř povstal (2012)

Ohromující! Dechberoucí! Epická! Taková je dle mého (údajně) poslední jízda Temného rytíře. Těžko říci, zda je lepší, než ta minulá. Film je na můj vkus přesycen množstvím nových postav; snad by bylo i lépe, kdyby se Nolan přeci jen rozhodnul z TDKR udělat filmy dva. I tak jde však o silný filmový zážitek, který by si neměl ujít žádný milovník žánru! (Světová premiéra v Londýně 18. července 2012; Viděno: 2D, IMAX 2D)