• Krátkometrážní

Nekonečný příběh (1984)

Výjimečné fantasy s překrásnou hudbou Klause Doldingera a Giorgio Morodera, nad jehož krásou i dnes jihne nejedno srdce dítěte i dospělého. (The NeverEnding Story's 37th Anniversary Screening, Century Theatres Deer Park, IL; 3/9/2016)

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Po velmi nevydařeném Hulkovi (2003) jsem si tento snímek velmi dlouho odkládala na dobu neurčitou... A pravdou je, že v mých očích Hulk jako takový nikdy příliš velký potenciál pro samostatný akční film neměl, i tak je však tento film příjemným překvapením, které sice takovému Thorovi či Iron Manovi nesahá ani po kotníky, ale po tragédii, kterou nám před pár lety naservíroval Ang Lee, velmi mile spraví chuť...

Mladý Hercules (1998) (seriál)

Pár dílů jsem se odvážila shlédnout z úcty k zesnulému Kevinu Smithovi, který ve světě Xeny/Hercula stvárnil Ára. Ovšem zde se i z jeho bojechtivého boha války stala další směšná (pláčehodná?) postavička... Mladý Hercules s definitivní platností pohřbil celou dobrodružnou sérii (která lehce umírala již s posledními dvěma sezónami Xeny...).

Avengers (2012)

Ohromující akční sci-fi, které nenechá vydechnout! Překvapení a pro mne zároveň i film roku! Film si jednoznačně zaslouží veškerou pozornost i úspěchy, které se mu dostávají! Pro zatím č. 3 v nejvýnosnějších filmech všech dob. Dostane se na vrchol? Já bych to Avengers jednoznačně přála! (Nejvýnosnější filmy všech dob: http://boxofficemojo.com/alltime/world/ )

Sněhurka a lovec (2012)

Vizuálně ohromojící, dokonale obsazené, lehce romantické akční fantasy drama s lehce otevřeným koncem, které nezklame žádného milovníka svého žánru. Chris Hemsworth a jeho lovec by si beze sporu zasloužili více prostoru (a bez patosu nepostrádajícího proslovu Sněhurky bych se naopak klidně obešla...), celkově však film působí jako působivá okouzlující pocta Pánu prstenů či Nekonečnému příběhu. Klobouk dolů před Rupertem Sandersem, pro kterého je Sněhurka dlouhometrážní prvotinou. (Světová premiéra v Londýně, 14. května 2012)

Ghild (2011)

Oceňovaný fantasy film o dítěti se smrtelnou nemocí způsobující nadměrný růst. Ke shlédnutí na http://ghild.com/

Zavraždění Johna Lennona (2007)

Na Chapter 27 jsem se těšila jak malé dítě! Jednak kvůli Jaredu Letovi, který je dle mého výborný herec, a pak kvůli tématu, které mělo býti zpracováno již dříve. Mé nadšení trochu opadlo, když jsem se dozvěděla, že v tomto dramatu má hrát Lindsay Lohan. A opadlo právem... Celou dobu jsem čekala, kdy se začne konečně něco dít... Čekala jsem tak nějak marně, jelikož zmíněné "něco" přijde pět minut před koncem... Pro budoucí psychology možná zajímavá sonda do myšlenek Chapmanovy choré duše, ovšem mne naprosto nenadchnul... A je to velká škoda

Persepolis (2007)

Ačkoli filmy o válce vskutku nepatří mezi můj šálek čaje, Marjane Satrapi se s tímto tématem vyrovnala s důvtipem, humorem a svěžestí sobě vlastní. Persepolis je důkazem toho, že 2D animace má stále ještě co do sebe! Tomuto výjimečnému snímku není co vytknout.

Stmívání (2008)

Hloupost. Blbost. Tupost. Takovýmito slovy by se vskutku dalo popsat Stmívání. Těžko říct, jak se někomu mohlo podařit z tak nádherné knížky stvořit takovouto hovadinu, ale stalo se. A ne, že bych se nesnažila pochopit, co na tom lidi vidí. Poprvé jsem v kině usla, přesto jsem dala Stmívání druhou šanci - abych z kina po půl hodině odešla. Potřetí jsem si půjčila DVD - abych jej vypla. Jediným plus je snad jen vynikající soundtrack a výborně provedená baseballová scéna. Tím to však začíná i končí.

Max Payne (2008)

Odjakživa jsem měla slabost pro filmy podle komixu a počítačových her, ale ještě nikdy mne žádná z adaptací nenadchla tak, jako právě Max Payne, který naprosto předčil veškerá má očekávání. Stejně tak, jako mne John Moore velmi mile překvapil již se Satan přichází, překvapil mne i tentokrát. Max Payne jednoduše nenechá vydechnout.