• Krátkometrážní

Paranormal Activity (2007)

Když jsem viděla trailer a lidi vyděšené z toho, co vidí na plátně, těšila jsem se na husí kůži nahánějící filmový zážitek. Avšak opak byl pravdou. Faktem je, že Paranormal Activity je místy i děsivý, stejně tak však i vtipný svou snahou o vytvoření něčeho, co tu ještě nebylo. Zcela podprůměrný horor, který dle mého není ničím, co bychom tu již neměli.

Solomon Kane (2009)

Film, který neurazí, ovšem ani nenadchne. Mísící prvky velmi dobré, avšak na druhé straně místy i neskutečně kýčovité fantasy. Místy velmi příjemná, husí kůži nahánějící temná atmosféra, střídá velmi slabé triky a trapné dialogy/monology. Hvězdička navíc za vynikající hudbu Klause Badelta a charismatického Jamese Purefoye.

Dorian Gray (2009)

Obraz Doriana Graye byl vždy mou nejoblíbenější knihou, a tak není divu, že jsem na film čekala s velkým napětím. Ovšem dočkala jsem se jen jednoho - největšího filmového zklamání vůbec - a ani pohledný Ben Barnes nedokázal můj pocit z filmu nijak napravit. Film nevhodně se vymikající původní předloze, povrchní, až směšný.

Telefonní budka (2002)

Jedno je u Joela Schumachera jasné: Čím menší rozpočet, tím lepší film. Je to právě on, kdo nasadil Batmanovi gumový oblek se zvýrazněnými bradavkami, ale jde rovněž o člověka, jenž nám přinesl 8MM s Nicolasem Cagem či Tigerland s Colinem Farrellem. Nazvu-li tento film napínavým thrillem, mnohým se asi vybaví nervy drásající automobilové honičky či spousta střílení z nikdy se nezasekávajících kalašnikovů a jiných střelných zbraní. Skutečné napětí nás však tentokrát (jak již název vypovídá) čeká v telefonní budce v New Yorku. Ten je tu vykreslen bez jakéhokoli pozlátka ála Sex and the City, naopak velmi syrově, čemuž výrazně napomáhají zrychlené záběry ve stylu Aronofského Requiem for a Dream. Colin Farrell nás opět přesvědčuje o svém hereckém umění (které by mu mohli leckteří kolegové z branže závidět). Kiefer Sutherland (hrající Farrella terorizujícího odstřelovače) nás zase donutí hlavního hrdinu i přes fakt, že je to neskutečný sobec, litovat. A nakonec možná i přimhouříte oko nad dřívějšími Schumachorovými „díly“. Phone Booth zkrátka nezklame žádného milovníka svého žánru.