Zátah 2 (2014)

Nekompromisní řežba dostává solidní příběh 👍

Dealer II (2004)

RESPECT!!!Jsem rád,když pokračování tak ojedinělých snímků (syrovost,převážně ruční kamera,minimum zvláštních efektů) jako je PUSHER jede na vlně pilotního dílu a blíží se pomalu ale jistě k největší pecce,která excelentně zakončuje tuto věrohodnou a nekompromisní trilogii.Už jen kvůli Pusher 3 má smysl dva předchozí díly vidět.Já to teda hltal fest!..... povinnost pro všechny nadutý kšiltovkáře ve staronový káře,co střelí pár gramů a myslí,že jsou Scarface!!!Tonny je ten spravnej přívlastek!!!A Kusse Kurt???😂😂😂😂😂

Dealer (1996)

Pro mě uvěřitelný a realistický film bez příkras!!!

Dealer III (2005)

V momentě,kdy Rado řízne Poláka nad lavorem, začne hrát ambient,ale tak kurevsky oduševnělá melodie... čumíš,co se děje po večerech u Míla v Social Clubu a zkrátka začneš přemýšlet nad světem,jakýho jsme součástí , svět kterej vytváří nás všechny!!!

Interstellar (2014)

Některé Nolanovi snímky jsem nedokázal docenit,ale nyní už jsem si jistý,že bratři Nolanovi jsou nejlepší a největší tvůrci 21. století.S každým přicházejícím filmem vím,že mne nezklamou,nýbrž totálně rozbijou už tak kolosální očekávání.A co je vůbec nejlepší,vždycky jsem natěšený na další počin jako malé děcko.Interstellar není ,podle mého názoru,konzumní záležitost jako např. The Dark Knight nebo tolik milovaný Inception a možná se zdá zbytečně přepointovaný....Jsem holt pomalejší a rozplýval jsem se až po druhém shlédnutí.Ale stojí to za to.

Dogani (2011)

Vzhledem k tomu,že Silenced je pro mne premiérová záležitost jihokejského filmu....Vzhledem k obsahu a k preciznímu realistickému provedení,jsem po skončení ležel na posteli a plakal jako snad ještě nikdy.Dějiny ve školách nás učí pouze výtah z důležitých událostí,pravda by nás asi nezajímala či není nutné ji znát,stejně jako není nutné znát např kolik masových vrahů dostalo Nobelovu cenu za mír atd.nevím.Za minulého režimu nutili učitelé naše rodiče oslavovat největší zvířata a masové vrahy v dějinách lidstva!Tato ,,taktika" se stala přinejmenším běžnou.Všichni víme,co je politika ,co jsou konexe,protekce.Všichni známe člověka,který zázračně proplouvá problémy a má,co chce díky této špíně.Stále jsem věřil,že tyto praktiky budou pro naše děti či vnoučata v budoucnu¸ alespon z poloviny mýtem.Ale tato věta nedává smysl,stejně jako rozměry,do kterých se vyvinuly zmíněné konexe a ta proklatá všudypřítomná korupce.Válka například existuje od nepaměti a všichni máme svázané ruce a nesnášíme jí!!!Bere nám přátelé,rodinu,děti za placatý kus kovu,který nám je bude navždy připomínat!NENÁVIDÍM VÁLKU....Ale svazovat ruce nevinným postiženým dětem(samozřejmě dětem jako takovým),brutálně je zbít a potom...........Přistihnout někoho při takové odpornosti,zachoval bych se jako jeden z chladnokrevných vojáků a rozstřílel bych násilníka na semleté rozdrcenými kostmi prolezlé sračky... vychcal bych se na ně a pak bych je rozházel po ksichtech všech ,,autorit",které mi vlezou do cesty pořad by to bylo málo!!!Tento snímek je nechutný,brutální,přesto nutný vidět z mnoha důvodů.Není na místě hodnotit filmařinu,výkony a podobné aspekty.Je nutné vědět,jak se bezbranné oběti cítí při činu,poněvadž po přečtení v Blesku či shlédnutí v TN lidi řeknou :,,To je hrůza,uřezat koule" , a dál si vstřebávají tunu buvárních sraček pro vymletý ovčí mozky a ve vteřině neví nic!!!Jsem hluboce zarmoucen!!!

Černý Laponec (2003)

Co koho sere? Ookokokokooooook,po letech jsem na Laponce s chutí vlítnul a musím uznat, že je to fakt hovadina 😂 Navíc ten úžasný Ost od Ulver...🤦Je dobře, že je tak překrásná  virtuózní depka upozaděna a jsou z ní použity vážně jen shorty.Sám soundtrack nabízí daleko daleko víc než tahle hlujetina.Po letech přiznávám , tento film nelze hodnotit.První film Van Hoytemana mimochodem,kterej to dotáhl až k Nolanovi 👍👍

Prázdniny pana Beana (2007) odpad!

Minimálně 15 let staré gagy a grimasy hozeny opět na plátno za jediným vypočítavým účelem.Když se legenda zaprodá těmto hokuspokus shitům,často to nedopadá dobře.Seriál Mr. Bean bavil generace.Tohle je pár vyždímaných kapek z toho nejlepšího plátna,které skoro rozmočily slzy smíchu skoro celého civilizovaného světa.

Život Davida Galea (2003)

Film dýcha parádní energií mistra Spaceyho (oběť americké veřejnosti a posléze americké justice) a Kate Winslet(dokonalá ve všech směrech) jako ambiciozní novinářka a jediná tenoučká nitka,za kterou se Spacey snaží vytahnout z totálních konspiračních psychických muk!!!Fiktivní příběh,který ovšem nemá daleko k realitě,ve smyslu ,,oslavy" americké nazidemokreacie.Dílo stejně absurdní a děsivé jako přívlastek politického systému zmíněný v předešlé větě tohoto skromného komentáře.Takové atmosferické thrillery vážně beru vážně!I když pravdou je,že scénář mohl být skromnější či režie přehlednější.Přesto beru snímek jako povedené a působivé dílo.

V zajetí démonů (2013)

James Wan mne svojí tvorbou moc neoslovuje,kromě Saw samozřejmě.Insidous to moc nevytrhl,ani jeho zbytečná pokračovaní.Mluvím v množném čísle,poněvadž neočekávám ani od následující trojky nic inovativního.Možná trochu pokrytecky.S ostatní tvorbou jsem na tom u pana Wana obdobně!The Conjuring ale za zmínku rozhodně stojí.Nepokládám za nutné toto dílo neprodleně vidět,ale tvrdím,že shlédnutí rozhodně není bezprizorní žrout drahocenného času.Snad si tento (zatím stále ,,jen" nadějný) tvůrce udrží alespoň takto poměrně vysoko nastavenou laťku a budeme se mít na co těšit.I čeho se štitit:-)!