Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Seriál rozvíjející už tak dost komplexní svět Star Gate odehravající se ale v jiné galaxii s bombastickou výpravou a kolísavou úrovní jednotlivých dílů. Čas od času křečovitě působící příběhové linky a nevýrazné ženské charaktery, ale s jistotou vyvažují vynikající nápady, charismatičtí uhlavní nepřatelé a doktor "herce nesnáším" Zelenka.:)

Loutka (2002)

Přibližně do poloviny výtečný snímek sledujícíí Stevenovu osobnost a život, který je na povrchu usměvný ale v hloubi smutný a dojemný. Druhá čast ovšem ztrácí, předevsím kvůli zbytečnému odvracení pozornosti od Stevena a jeho "vztahu" s loutkou. Nebýt zavěrečné roztříštěnosti a žánrových stereotypů jednalo by se o poutavý a zapamatování si hodný nezávislý film.

Holka jako lusk (2001)

Příjemná romantická komedie z prostředí americké střední školy trpící ale typickými žánrovými neduhy. Pokud se ale přenesete přes scénky typu pes a banánovník a povinný happyendový závěr, odměnou vám bude dobře strávená hodinka a půl a Carmen Electra v roli barové tanečnice...:)

Minority Report (2002)

Sci-fi literatura vizionářského spisovatele Philipa K. Dicka se pomalu zabydluje i na stříbrném plátně a po Verhoevenovi a Ridley Scottovi se do zpracování jeho díla pustil i Steven Spielberg, který si od svých kolegů vzal příklad a natočil temně laděnou sci-fi. Vytvořil pro ni fungující svět blízké budoucnosti s příslušně neutěšenou atmosférou a bezpečnostní systém umožňujícím odhalit vraha ještě před samotnou vraždou. Zajímavé, leč skvělý námět s obrovským potenciálem nebyl zcela využit a ačkoliv je fakt, že Spielberg natočil jednu z nejlepších sci-fi roku, kultovnosti a hloubky Blade Runnera stěží dosáhne. Jedním z faktorů, proč tomu tak bude je i fakt, že se autoři zcela zřekli mnohoznačného výkladu snímku a ten, poté co je divákovi naservírován směšný konec, získává na plochosti.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Není vůbec jednoduché hodnotit pokračování filmů jako byly oba Terminátoři, proto se může na Vzpouru strojů pohlížet ze dvou různých pohledů, z pohledu fanouška předchozích snímků a z pohledu těch ostatních. Jonathan Mostow měl k dispozici monstrozní rozpočet, Arnolda (což by se mohlo zdát v kontextu jeho posledních filmů spíše nevýhodou) a jedinečnou příležitost ukázat se světu. A povedlo se. Mostow bezesporu natočil nadupaný a spektakulárními explozemi nabitý akčňák, který získává body především ve chvílích, kdy se "nekecá a de rovnou na věc" (Arnold byl asi při čtení scénáře spokojený:)), ale na původní temnotou a atmosférou prosáknuty první díly tohle bohužel/bohudík nestačí. Pokud tedy stručně popsat Trojku asi bych sáhnul po frázi- Vynikající akce, ale špatný Terminátor...!

Ošklivka Betty (2000) (seriál) odpad!

Neskutečný, fakt si tu ženskou z toho seriálu někdo splet s Julií Roberts? A já sem se hlupák nikdy na ten sitcom s Vláďou Železným nedíval! Snad to někdy vydaj na DVD, jenom bych potřeboval vědět, který díl to byl. :-)))

Cesta do pravěku (1955)

Zemanova velkolepá výprava do bohaté historie naší planety uchvátila diváky na celém světě a ačkoliv dnes už trochu komicky vyhlížející efekty působí poněkud rušivě, snímek neztratil nic ze svého osobitého kouzla.

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Pixar si tímto vůbec prvním kompletně počítačem animovaným snímkem vydobyl nejenom nesmrtelnost, ale i nastavil sám sobě laťku, kterou se mu později pokaždé bůhvíjak povedlo přeskočit...

Animatrix (2003)

Fantastické a nezaměnitelné dílo japonských mistrů komponované bratry Wachowskými, které přesvědčí i zklamané skeptyky a pochybovače o vyjímečnosti světa Matrixu. I když každý příběh vychází ze stejné předlohy a má tedy daný svůj neměnný základ, jednotlivý tvůrci pohlíží na tento fascinující svět z odlišného úhlu pohledu a diváka až zarazí, jak poutavé příběhy a zákoutí lze z Matrix-fenoménu vytěžit.

Kult hákového kříže (1998)

Příběh, zachycující životní úsek člověka, který se z různých příčin stává nesnášenlivý a xenofobní a který našel zalíbení v ideách neonacismu, je podán sice dost surově a do jisté míry i důvěryhodně (k čemuž přispívá svou měrou i skvělý Edward Norton), přesto se nemůžu zbavit dojmu, že si filmaři trošku idealizují skutečnost. Ona náprava takto smýšlejícího tvora nebude tak jednoduchá, jak nám je tu zcela vážně servírováno. Nebo, že by se ti američtí neonacisti opravdu lišili od těch evropských?