Silo - Údržbářův chlapec (2023) (epizoda)

Tak se nám nějak to sci-fi vytratilo a prakticky se akorát řeší úmrtí (kterých je už celkem dost). Rozhodně to není směr kam se mi líbí, že se to ubírá. Nicméně to alespoň není výhradně o žvanění (viz idiotský a zbytečný monolog plešouna).

Silo - Pravda (2023) (epizoda)

Neskutečně zbytečná vycpávková epizoda plná fňukání a flashbacků, bez kterých by se děj v klidu obešel. Evidentně moc peněz.

Silo - Stroje (2023) (epizoda)

Sice zdržovací epizoda, ale něco se tam alespoň děje. Dost mě ale hnulo žlučí to “probliknutí”, které je v rozporu s tím co bylo minule… také povinná diverzita (jakmile je někde skupinka, má každý své místo (aby to bylo hezky rozmanitý) a na závěr ta komedie s nekompetentníma machanikama… že jim to už dávno nebouchlo :)

Silo - Holstonova volba (2023) (epizoda)

Nebýt (opět dalšího retardovaně natočeného výstupu na 5 minut) a faktu, že totálně podělali pointu (stačí sledovat mrtvolu manželky + fakt s přilbou), tak má konečně epizoda nápad a atmosféru. Navíc dokonale pracuje s informacemi z minula a to se mi líbí.

Futurama - Cesta k parazitům (2023) (epizoda)

Jako nejsem fanda Duny, takže chrochtat (ani plivat) na tenhle aspekt nebudu (vážkoptera v podání Futuramy pobavila). Spíš myšlenka (v duchu quantumania) mi přišla debilní. Bod navíc za plyšáka Bart Simpson.

Silo - Den osvobození (2023) (epizoda)

Jako fakt už ne. Neproběhly ani titulky a už mi seriál hnul žluči (několikrát). 1) kecy typu “nevíme proč, nevíme kdo, nevíme nic” jen naznačují neochotou přijít s něčím kreativním. 2) opět je mi vnucován špatný pocit, že nežiju ve smíšeném páru (prostě nejsem normální, protože nemám doma černošku). 3) to tedy přišlo před koncem… jako nikoho nenapadlo si hned venku sundat helmu? Pokud jsem si jist bullshitem, tak skafandr snad nepotřebuji ne? No a samozřejmě. Drama všude. Výstup ven na 5 minut a nejpomalejší dveře na světě.

Únos letadla (2023) (seriál)

Ovocná TV zase jednou vydala tabulkovou frašku, díky které se cítím provinile, že také nežiju v etnicky smíšeném partnerství (protože v každém seriálu je to standard). Stevardi hrají všemi barvami, pohlavími (a určitě minimálně jeden neví jaké má), v kopitu sedí pilot a pilotka… pohled do letadla hraje všemi barvami tak morbidně, že na to určitě měli zasedací pořádek, aby to vypadalo “rovnoměrně”. To co mi také hlava nebrala, je co budou řešit (nějaké) 5,5 hodiny. A přitom už od první epizody “něco smrdí”. Drobnosti nedávají smysl (výstřel v letadle bez následků?). Vůbec se neřeší příčina únosu. Zhruba v polovině přijde vycpávková natahovaná nuda (božínku - papírek… šišinku - řekni sýr… proč?). Pak se provalí ta trapárna s municí a další “drama” (kdy supervyjednavač měl najednou asi výduť). Pak najednou má výduť policajt co hlídá bábu, prostě každé pozitivum dostane facan jako kráva. Každá epizoda má něco (a kéž by jen jednou). A poslední epizoda mě vyloženě rozčilovala. Tam těch idiocií bylo víc než v celém seriálu dohromady.

Šibenice (2017)

Čím déle to běželo, tím víc mě to sralo. Nejdřív chyby co nasázela skriptka (mizející SPZ mezi střihy, stojící hodiny), pak je začal sypat scénář. A jakože kýblem. Milion-krát uteče postava v kapuci, blb ji potká (minimálně 3x) a stejně nepozná. A pak najednou blik a ví vše. Ve filmu je mraky scén vyloženě debilních (srážka s náklaďákem jako jedna za všechny). A co teprve ten konec… jako proč? Kdo? Hnus…