Cesta domů (2021)

Jelikož jsem předchozím dal 3*, tady musím výš. Možná si to film tak úplně nezaslouží, ale jednak je lepší než předchozí a jednak těch hlubších myšlenek je zde více, více témat, je to o něčem, jsou tam hezké záběry a herci se snaží (leckdy marně) hrát co nejlépe. Za mě důstojné zakončení trilogie.

Sylvia (2018)

17-ti minutová nádhera v brilantním a netradičním provedení filmu, navíc dle skutečné události. Poměrně silné rodinné drama.

Jak si nevzít princeznu (2021) (TV film)

Dabing královny Sonsee Neu je ostuda českého dabingu a Veronika Gajerová coby dabérka za to asi moc nemůže. To se nemohl někdo alespoň trochu snažit se jí trefit do pusy? Naštěstí nebyla na place moc často. Nicméně Karel Janák u mě má plus, že nedovolil herečku neevropského původu, jak požadovala Německá koprodukční TV, to už by byl vrchol! Při pohádce jsem se párkrát zasmál, ale opakovaný vtip (já brečím, netřes se mnou, přebal mě ...) už není vtipný, spíš trapný. Na prince s princeznou ve věku 18 ti let jsou herci už trochu staří. Celkově to bylo spíše k občasnému pousmání, než abych to celá bral alespoň trochu vážně, nelogičností bylo habaděj. Na to, že to je jediná pohádka, kterou na Vánoce Česká Televize vyplodila, jsem si představoval trochu lepší kvalitu, výběr herců, propracovanost příběhu ... Už jsem viděl horší, takže 40%, ale Princezně zakleté v čase tohle nesahá ani po kotníky.

Fšeckonejlepčí (2020)

Mr. Bean a Pat a Mat, to mě napadlo při sledování tohoto filmu. Konec to dost zachránil.

První školní den (2017) (studentský film)

I do krátkého děje by jistě šlo vměstnat více. Včetně krátkého vysvětlení, rozvinutí. Ale jinak nadprůměr a výborné herecké výkony obou bratrů.

Vlčí pouto (2021)

Nádherný příběh podle skutečné události, mistrně natočený, výborně zahraný s krásnými záběry, co si přát víc. Jen v popisu bych ubral komedii a přidal drama, protože tohle drama je a prvky komedie by jste hledali asi těžko. Ale to není chyba filmu. Doporučuji, čistých 100%.

Matrix Resurrections (2021)

Připomínalo mi to Sněženky a machry po 25 letech. Příliš vzpomínání na staré a málo nového. Ale vážně,  vzpomínek na starší Matrixy bylo dost, na mě až moc. Film je ale dobře natočený, dobře zahraný, celkem to má logiku a 2,5 hodiny uběhne jako voda. První díl ale už asi nepřekoná nic. Přiznivci Matrixu to budou chtít určitě vidět a stojí to za to. Ale kdo neviděl předchozí filmy, tomu bych bez jejich zhlédnutí (nebo alespoň prvního) sledovat tento nedoporučil. Zřejmě by spoustu věcí a souvislostí vůbec nepochopil.

Čas (2021) (seriál)

Tohle se HBO povedlo, herecky dokonalé, herci fakt umí a pod taktovkou režiséra jsou bezchybní. Delší stopáž zde vůbec nevadí, kvalitní práce, doporučuji.

Alkohol – magický lektvar (2019)

Je to sice tak nějak pravda, ale velmi dlouhá a nezáživná. A moc se toho nedozvíte, což je u dokumentu asi špatně.

Muž se zaječíma ušima (2020)

Ajaj. Tak někdo si zase splnil představu o svém filmu a byla z toho takováhle slátanina ze tří pohledů. Skvělý Krobot+Kaiser a nápad. Ale výsledné provedení je za mě nešťastné, celé to moc nefunguje. Komedie skoro nula. Pousmál jsem se jen u koně. Mohl to být fajn příběh, jeden nebo druhý nebo kombinace, ale takhle to je půl vola, půl višně a koza k tomu, dohromady nesmysl na třetí. Škoda, spíše bych nedoporučil. Smysl má vidět jen kvůli Krobotovi, Kaisera je tam celkem málo.