Francouzský polibek (1995)

To je tak, když naivní upjatá slečna, která má strach z každé špíny a je ostříhaná jako kluk i se občas chová a pohybuje jako blázen... potká životaznalého šviháka, zkušeného podvodníka, který má ale zároveň dobré srdce. Musím přiznat, že ač má knírek, tak na tom sympatickém dlouhánovi něco je. Je to příjemná podívaná z francouzského prostředí, takže Paříž, Eiffelovka, vinice, sýry atd. ...no prostě chuťovka. Je tam několik dost vtipných scén, např. incident s podnosy dortů a následný úprk mě rozesměje, i když jsem to viděla už víckrát :) Francouzský polibek má svoje kouzlo, to mu nemůže nikdo upřít.

Hvězdný prach (2007)

Mám Hvězdný prach moc ráda. Nejdřív jsem nevěděla, co si o tom myslet, co je to za spatlaninu, ale postupně si získal moje velké sympatie a jen jsem se nechala unášet. Je to jedna velká fantasy show. Výprava je příjemná, nic pompézního ani komorního. Triky jsou občas kostrbaté, ale to ještě dodalo na větší pohádkovosti, protože jde o výlet do zajímavého světa, kde kouzla jsou prospěšná i zlá, z nebe padají hvězdy a z vykulených klučíků se stávají fešní štramáci s širokými rameny. Herci jsou úžasní, jak ti neznámí, tak hlavně známá esa jsou perfektní. Kráska Michelle Pfeiffer řádí jako černá ruka a udělali z ní vážně nechutnou čarodějnici. 'Drsný' kapitán Shakespeare se vám dostane svou skutečnou povahou pod kůži a zaryje se tam, především mě dostala taneční scéna v kapitánově šatně...teda koho tohle může napadnout? :) ale i celkově je to hodně originální, takové prvky by mě dohromady snad nenapadly ani ve snu. A když ke všemu přidáte zaláskovaný příběh, tak klobouk dolů nad Gaimanovou knihou, protože takový scénář je opravdu neskutečné umělecké super dílo. Terry Pratchett je možná podobná sorta, ale tohle mi sedlo víc.

Jak vycvičit draka (2010)

Dráček bezzubáček je perfektní :) je to kamarád, bojovník, miláček i šibal, no prostě mu navrhli úžasný charakter a taky mimiku. Oceňuji hrátky s ostrostí a když drak prolétá kolem pomyslné kamery, tak se záběr otřese tak, jako by vás téměř ocasem plesknul po tváři. Nádherné scenérie a hudba (soundtrack stojí za poslech). Sice hlavní motiv se vyskytuje ve filmu několikrát, ale pokaždé v jiné verzi, hudba se dokáže měnit tak rychle, ale jemně, že uši říkají 'ještě!', krásné souznění chorálů a hudebních nástrojů zřejmě nějaké velké symfonie. O námětu se nemusíme bavit, kolik filmů o kamarádění vikinga s drakem znáte, moc jich nebude. Bezzubka a Škyťák ukazují pravé přátelství a oddanost. A dojemný konec vás zaručeně dostane :)

Prázdniny (2006)

Zvláštní překlady psaného textu v pc...scéna vyndávání smítka z oka - romantický záměr, říct :"Máte něco v oku, počkejte, pomůžu vám", mám sama co dělat, když se mi něco dostane do oka, natož aby mi v něm vrtal někdo cizí :D...okouzlující Jude Law...roztomilé udivení Kate Winslet při rozkoukávání se v hnízdečku Cameron Diaz :) ...zbytek komentáře opět doplním později

Truman Show (1998)

Šel si za svým cílem, navzdory větru, dešti a všem překážkám :) snad nejcivilnější Carrey....komentář taktéž za čas doplním :)

Billy Elliot (2000)

To je prostě osudový film :) ...napíšu si sem zatím jen drobné poznámky, abych je nezapomněla a až budu mít klidnější období, tak dopíšu komentář, který si tenhle film zaslouží :) já jen, že jsem si kousek opět pustila a vyvolává to pořád stejně pocity jako při prvním shlédnutí celého filmu:) ...super babička, takovou bych chtěla...několik scén, které mě zaručeně vždycky rozbrečí...film plný citů a hodnot všech kategorií - láska, vzdor, hrdost, naděje, trpělivost, přemáhání se, obětování se, oddanost, důvěra...herecky excelentní Jamie Bell...silný námět zpracovaný nekýčovitým, ale naopak velmi reálným způsobem, čemuž hodně napomáhá umístění do průmyslové oblasti, kde balet a doly jsou jako dva protiklady...snad každý záběr má svou hloubku a náboj

Vše o vaření (2013) (pořad)

Tak dnes jsem viděla druhý díl tohoto pořadu a musím říct, že při návštěvě malé holčičky byla moderátorka mírně příjemnější v hlase, ale stále to nebyla zrovna lahoda pro uši :) studio je fajn, recepty šikovné, říkají i dobré vychytávky a všechno odůvodňují, takže je to takové vaření i pro začátečníky. Ale ta černovlasá slečna mi tam přijde nadbytečná. Klidně by tam mohl být jen nějaký kuchař, protože její dotazy jsou občas trochu ...ehm, jak to říct...až příliš vlezlé, rýpavé, dotěrné, otravné a dělá to dojem, že přítomný kuchař je u policejního výslechu. Navíc když už si do studia pozvou malou holčičku, proč si neohlídají co má na sobě? Ohlídat tři lidi na place snad není taková fuška. Pak by se mohli vyhnout tomu, že budou zamaskovávat nějaké logo nebo co to měla na tričku a nemusela by po obrazovce lítat matná nápadná skvrna :D

Babicovy dobroty (2008) (pořad)

Nemůžu si pomoct, ale přijde mi to jako vaření pejska a kočičky. Prdneme tam tunu brambor, kýbl hořčice, frkneme tam celej sud olivovýho oleje a jdeme s úsměvem zasednout na záchod. Kde berou ty recepty? Někdy ty chutě snad ani nemůžou jít dohromady a recept ani podle názvu mnohdy neosloví, spíš odradí. Možná, že ze začátku vařil recepty z běžnějších ingrediencí a teď se to snaží vyšperkovat, ale je to spíš na škodu. Ale to by měl ohodnotit nějaký profesionál. A pan Babica mi není zrovna dvakrát sympatický, rozmáchává se jak kdyby byl na nějakých práškách, vtipnost někde ztratil a spatlá dohromady všechno možné. Typický novácký vlezdoprdelkovský pořad.

Kluci v akci (2005) (pořad)

Po shlédnutí i jiných kulinářských pořadů zvedám hodnocení, vidím to něco mezi 3-4*, ale vzhledem k malé konkurenci se držím více při zdi. Kluci jsou šikovní kuchaři, jde jim to od ruky, pokaždé se dozvíte něco nového. Jsou zábavní a vždycky je napadne nějaká vtipná poznámka, ale mluví k věci a nejde o nějaké zbytečné okecávání. Recepty jsou hodně rozličné a zajímavé, vaří jak ve studiu, tak jezdí po světě. Třeba epizoda o rakouských dortech - no mňam. A vlastně je fajn, že vidíte, jak se i oni něco učí, když to vaří poprvé. A kluci mi připadají jako sympaťáci, ok, nejsou to žádní krasavci, ale proto by se na to snad dívaly jen nějaké puberťačky, kdyby vařil hezounek s americkým úsměvem.

Deník Dity P. (2013) (pořad)

Toto snad neee. Vemte jednu selku ze statku, navlíkněte jí do image ala Bridget Jonesová a umístěte ji do sterilní vzorkové kuchyně z Ikei. Hlas má jako transvestita, vyjadřuje se tak, že se lidi čekající na sociálce vyjadřují snad líp, div neřekne 'ty v*le, to je hustý'. Sice recepty jsou zajímavé a postup je dostatečně popsaný, ale ty ostatní kecy okolo jsou trapné. Mě absolutně nezajímá, co jí píše nějaký imaginární nápadník z imaginární návštěvy baru do smsky a jak ona to prožívá a řeší se sestrou, co mu teda napíšou, jakmile se dostanou z kocoviny. Aby to ozvláštnily, tak jdou nakupovat v pyžamu, aby ukázaly, že mají vážně až tak drsnou kocovinu, že nejsou schopné se převléct. Plus nechápu přítomnost toho tyroláčka (nebo jaký to je kroj) v úvodní znělce i předělech mezi jednotlivými recepty. Když se dívám na pořad o vaření, tak se chci něco dozvědět a ne sledovat nějaké tlachání, to si rovnou můžu pustit tureckou, argentinskou či podobnou telenovelu, která zabije můj čas stejně 'plnohodnotně'. To vážně není v českých krajích žádná normální příjemná ženská, která umí vařit a taky to umí ukázat a předat zkušenosti, aniž bych si myslela, že je jako bachařka nebo chlap v ženských šatech? Dávám 1* za recepty. Zlatí Kluci v akci. PS: sice jsem ve vaření absolutní amatér, ale nakrájet zeleninu dokážu teda mnohem rychleji než slečna Dita P.