Havran (2012)

Slušně temný thriller. Trochu jsem se bála, že to bude stejně ujeté a neuchopitelné jako Poeovy povídky. Naštěstí z nich byly čerpány jen náměty, ale hlavní dějová linka byla dostatečně reálná a taky neskutečně ujetá, ale jistým správným způsobem, který kriminálkám sluší. John Cusack hrál úžasně, ostatně jako všichni přítomní. Cusack byl na roli E.A. Poea jako dělaný - tmavý, výrazný, se smyslem pro teatrálnost, ale i citlivý. Výprava byla taky odpovídající, tak akorát špinavá a dosti nechutná, s tím se holt u filmu, který je inspirovaný povídkami jako je třeba Jáma a kyvadlo musí počítat. Pro mě byl Havran milým překvapením.

Rande naslepo (2017)

Tenhle film mám ráda. Kdybych to nevěděla, ani bych neřekla, že pochází z německých filmových dílen. Nemám německé filmy moc nakoukané. Ale tohle mi sedlo. Je to milé, jiné, ukotvené v realitě, není to přeslazené. Jeden mladík s exotickými kořeny zjistí, že přichází o zrak. Nenechá se ale odradit a stále bojuje o svůj sen pracovat v nějakém hotelu. Udělá pro to první poslední a do toho ještě potkává spoustu zajímavých lidí, kteří mu buď pomáhají klestit si svou cestu životem nebo mu naopak chtějí házet klacky pod nohy.

Kung Fu Panda 3 (2016)

A další třískání prachů. Však taky proč by to nedělali, když na to děti budou chtít jít. Ale aby udělali příběh něčím zajímavý, o to už se nikdo moc nesnažil. Nebudu si trhat hlavu za to, že jsem to viděla. Ano, je to fajn, je to pohodové a úsměvné. Ale za to vykrádání předešlých dílů a nic navíc prostě musím zaujmout negativnější postoj.

Kung Fu Panda 2 (2011)

Jednička jak přes kopírák. Vůbec nevidím posun v Poově umění kungfu. Nebýt jeho kamarádů, kteří mu neustále pomáhají, tak toho sám moc nezvládne a spíš kdyby ostatní měli prostor, tak by všechno zvládli sami. Holt v tom nevidím žádnou přidanou hodnotu, ale zase jen touhu vytřískat z už známé pandy další peníze.

Kung Fu Panda (2008)

Bylo to trochu postavené na hlavu. Divila jsem se stejně jako ostatní kungfu mistři ve filmu, že Dračím bojovníkem má být právě neohrabaný panda Po. A vypadalo to tak i v průběhu filmu, neustále potřeboval s něčím pomoct a vlastně nijak moc pořádně tu nebyla ukázána ta síla Dračího bojovníka. Počtem přenosů informací mezi neurony si myslím, že se ostatní mistři Poovi víc než vyrovnali, kulantně řečeno :) ale zase se to dá brát tak, že pokud chcete a jdete si za svým snem ze všech sil, tak se to podaří. Nicméně prostředím to bylo dost neotřelé - Japonsko, kung fu, zvířátka, sem tam vtipné hlášky. Animáček to je lehce nadprůměrný a rozhodně je dobře zapamatovatelný.

Kráska a zvíře (2017)

Mám u těchto nově zfilmovaných disneyovek pocit, že jsou si všechny podobné. Ale to mi nijak nevadí, protože to beru tak, jako že jen vždycky přibyde další šperk do Disneyho truhlice pohádkových pokladů. A jsem moc ráda za to, že tyhle klasické pohádky dostávají tak krásný kabátek. Koukala jsem i na filmy o filmu, reportáže a tak a je na všech vidět, kolik úsílí je to stálo. Jak si na všem dávali záležet. Aby kostýmy vypadaly každý jinak a přitom všechny nádherné a barevné, okázalé, prostě pohádkové. Přitom se ale drží předlohy co se týče třeba těch nádherných žlutých plesových šatů krásky. Emma Watson je profesionálka, ač tak mladá, prostě umí. Její partner měl sice trochu nevděčnou roli, věčně byl navlečený v těžkotonážním kostýmu, aby jeho CGI Zvíře mělo jeho pohyby. A ten hluboký zvířecí hlas, paráda, klobouk dolů i před Danem Stevensem. A tady narážím i na to, že soundtrack byl úchvatný a nejvíc mě dojala píseň právě Dana Stevense jako Zvířete - Evermore. Krásný vizuál, super herci, bezva animace, nádherné barvičky a písně - zkrátka se mi to líbilo každým coulem.

Nejtemnější hodina (2017)

Mě by zajímalo, jestli se dá natočit politický film zábavně, bez zbytečných keců a dlouhých nepotřebných prostojů v ději. Tady to bylo aspoň zajímavější v tom, že se čerpalo z historie a že Winstona Churchilla hrál neuvěřitelný Gary Oldman, který nebyl k poznání, fantazie. Kromě konce, kdy přišlo takové to "rozednění" v Churchillově postoji a zjistil díky lidem, jak se má zachovat dál, tak jinak to byly jen zákulisní šarvátky plus alespoň trochu náhledu do Churchillova soukromí, kdy byl Gady Oldman roztomilý. Takový starý roztomilý dědoušek, který pak šel a řešil problémy lidstva. Jen kdyby tomu odpovídala i kvalita filmu, tak by to bylo mnohem uctivější k této významné postavě světových dějin.

Škola zlodějů (1986)

Možná, že kdybych tohle viděla jako mladší, tak by se mi to líbilo víc. Ale teď už od komedie čekám něco trochu víc. Každopádně i tak je to fajn. Je to úsměvné. V 80. letech se holt takové komedie dělaly jak na běžícím páse a tahle mezi nimi nijak nevyčnívá. Ne jedno zkouknutí ano, ale aby si to vysloužilo nějaké místo v mé "komediální síni slávy", tak to bohužel ne.

Jak na holky (2009)

Béčková romantická komedie pro holčiny na základní škole. Nijak jinak to totiž využitelné není. Irituje mě už jen marketingový plakát filmu zde na ČSFD. Celý scénář stál za pendrek. Strašně předvídatelné (tedy pokud je vám nad 15 let a nějaké romanťárny už jste stačili zkouknout). Nemělo to nápad. Byly to jen takové žabomyší války o tom, jak přesně to ve vztahu nemá být.

Co se stalo o Vánocích (1999)

Jedná se o soubor tří povídek s vánoční tematikou a v každé hraje jiná sestava disneyových postaviček. První mě až tak nenadchla, protože se pořád dokola Kulíkovi, Dulíkovi a Bubíkovi opakovaly Vánoce a byli celkem otravní. Druhá mi přišla strašně nevýrazná se slabým scénářem. Goofy se snaží syna přesvědčit o existenci Santa Clause. Sice se tu objevilo několik dojemných chvilek, ale jinak tu bylo až moc pádů, moc nehod a prostě všeho. A poslední příběh o tom, jak si Mickey a Minnie kupovali vánoční dárky a přitom museli řešit problém s nedostatkem financí se mi líbil strašně. Hodnotit tuto minipohádku samostatně, tak jí dám 100*, ale jako celek to tak silné bohužel nebylo.