• Krátkometrážní

Titanic II (2010) odpad!

Tak toto bol zážitok. O:-)))

Paranormal Entity (2009) odpad!

Veľdielo, ktoré si nezaslúži ani komentár. A predsa....

Grave Encounters 2 (2012) odpad!

To si snáď zo mňa robíte prdel. Vlastne, pýtam sa, robíte? S podareným Grave Encounters to nemá nič spoločné, toto jeden z tých výsmechov žánru, ktorý sa raz za čas s námahou niekomu podarí.

V/H/S (2012)

-„You're all gonna die up here“ Fajné fajné fajné. Nič svetoborné a prevratné aléééé srať na to, pozerá sa to príjemne, dokonca treba nad pointou porozmýšľať, pár detailov je dobre skrytých a to robí z tohto filmu zábavu a "vodvaz". Poďme načrieť ku korienku veci. Táto dusná VHSka začína nálezom mrazivých VHSiek zo zbierky pána domáceho, ktorý stratil reč a zaspal. A nie na stolici, na furt. Prvú, ktorú vandali strčia do VHS plejera má epizódny podtitulok Amateur Night a mňa nadchla len skoro trochu. Fajnému nápadu chýbala rozsiahlejšia minutáž a kreativita. Rozhodne sa ale nechajte prekvapiť a hľadajte lásku k tých skromným dievčenským očičkám. Chladným to mňa ani chlapcov ale nenechalo a tak sme sa rozhodli pokračovať druhou páskou, ktorá u mňa spomedzi všetkých ukotvila v zdravom nadpriemere - Second Honeymoon. Inteligentne vypointovaná záhadná poviedka a klinec do rakvy všetkým naivným mladomanželom. Prekvapivo fajný nástupca Tuesday the 17th - a teda tajomstvo lesného vraha á ala Slender man ma teda fajne prekvapil a patrí k tomu najlepšiemu z tejto zvrátenej kompilácie. Trošku som si potom oddýchol pri Skype-ových webkamerách s podtitulkom The Sick Thing That Happened to Emily When She Was Younger, ktorý potreboval niečo viac ako kujebáka (ževraj doktor) a bububu. I keď nápad celkom o.k., radím medzi najpomalšie a najnápaditejšie. A tak ako prostredník, je aj záverečný 10/31/98 vynikajúco natočenou mystickou poviedkou, dokonale vystupňovaný s ráznou atmoškou, táto vám ubehne naozaj rýchlo. Statočný záver. A moja motlitba na záver: No dobre, nebolo to také štrašiacke a desivé ako by sa dalo z traileru očakávať, každopádne je V/H/S veľmi podarené a svižné dielo, a mne by vôbec nevadilo keby sa v podobnom princípe pokračovalo pokračovaním, ba dokonca pokračovaniami. Dobré nápady a odvážne spracovanie je samozrejme podmienkou.

Devil Seed (2012) odpad!

V rebríčku televíznych kvalít sa Devil Seed ocitá mierne pod slovenským zázrakom Pod Povrchom. Výpovedná hodnota dialógu, scenáru a hereckého prevedenia ako takého nestojí za zmienku ani keď si pri ohníku s priateľmi preberiete horúce novinky zo sveta politiky, športu a chudoby v Trinidad a Tobagu, po čom uviazne téma. Hercom je lepší jožko z Farmár hľadá ženu. Stačí... Kto kúpi Blu-Ray, nech sa ide hanbiť do kúta. Alebo nech už z domu nikdy nevyjde.

Prozrazení (2012)

-„Are you drunk Jeremy?“ Niekto si zmyslel, že je múdrejší a že Enterrado bolo slabé, tak si ukradol celý film a doplnil pár blábolov. Ale vážne je to dosť lenivé, nemá to napätie, pár vecí sa prestrelilo a vôbec sa nehodilo. V podstate je to fajn film. Záver sa mi nepáčil vôbec.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

-„You're always back. This time, I'll be back.“ Hanbite sa všetci, čo do neba vyzdvihujete toto "majstrovské umenie". Akurát ma presviedčate, že to, kde sa nachádza hranica dobrého kinematografického počinu absolútne netušíte. Pekne natočená akčná scéna na začiatku, pekne natočená akčná scéna na konci, všetko medzi tým ukazuje, ako sa dá zmysluplne zničiť herecká kvalita klasikov. K scenáru nemám čo povedať, nakoľko takéto niečo nenazývam scenárom. Polovica obsadenia ani poriadne nevie rozprávať po anglicky, nad kamenným pohrebom a múdrymi rečami sa pousmejete - ale možno asi ani nie, lebo sa Vám to bude páčiť. Nevadí. Jediným plusom je vizuálna stránka. To už tohtoročný Total Recall bol zábavnejší.

Temné stíny (2012)

-„How soon can the horses be ready?“ Veľmi fádne dielo. Sľubný námet a zábavný trailer ostali v minulosti, z filmu nesrší iskra a kopec času sa ocitá na plytčine. Humor ma neožiaril, veľmi strohý, vizuálnu krásu vyzdvihovať nebudem, nakoľko je to pre Burtona už rutina. Ten tak vysoko a prudko stúpal, až sa bojím, kam hlboko možno až klesne. 1 a pol*, zaokrúhľujem po spokojnosti s Pfeiffer a Moretz.