Sestra (2018)

Pravda je, že jsem se několikrát lekla, ale já se bojím i jen u thrilleru, takže podle toho to hodnotit nemůžu. Měla jsem nepříjemné pocity, celkově kláštery, kostely a hřbitovy jsou pro mě nejstrašidelnějšími místy společně s blázinci, takže, co se prostředí týká, tak za mě jednička. Valaka jsem si oblíbila v Zajetí démonů 2 a proto jsem se moc těšila na jeho samotný film, škoda, že jsem zřejmě očekávala více než jsem nakonec dostala. Závěrečnou scénu bych si klidně představila jinak, než jsem (SPOILER) pliváním Ježíšovi krve do obličeje a najednou démon zmizel jak Meryl Streep v Into The Woods. Nevím, nevím, zkusím se na to podívat znovu, ale u průměrného hodnocená zřejmě zůstanu, na V zajetí démonů to nemá.

Čokoláda (2000)

Je to milý film, se skvělými charaktery a hereckým obsazením, ale bohužel více toho nenabídne. Krásně se na to dívalo, ale spíše jsem se nudila než, abych udržela po celý film pozornost. Johnny Depp byl takové hezké zpestření ve druhé polovině filmu, jinak všude moje milovaná čokoláda, která mi nedala a hned jsem si k tomu něco sladkého dala. Film je hezký, milý, pro děti jako dělaný, ale mě to tolik nebavilo.

Ostré předměty (2018) (seriál)

Na seriál jsem se dívala hlavně kvůli Amy Adams, je to trošku těžší žánr, dost hraje na psychiku a po skoro každém díle jsem měla pocit, že upadnu do depresí, ale přesně takový pocit by to mělo v divákovi probudit. Amy Adams byla úžasná, svojí roli Camille ztvárnila dokonale, až mě samotnou překvapila. Konec pro mě takovým překvapením nebyl, protože jsem to čekala, ale ta finální scéna mě docela šokovala, možná by nebylo úplně špatné nějaké pokračování, ale to se uvidí.

Zakladatel (2016)

Zřejmě jsem od toho očekávala více, než jsem nakonec dostala. Micheal Keaton mi byl ve své roli velmi nepříjemný, už od první scény jsem si říkala, co je to za debila a na konci se to jen potvrdilo. Bohužel takhle tohle je bussiness, samá špína a podvrhy. Zrod McDonalds mě docela překvapil, nečekala jsem, že za tím stojí nějaký podomní prodejce, který se jen chytil příležitosti a využil toho naplno. Film jako celek mě moc nezaujal, spíše jsem se nudila, místy je to až příliš ukecané a zdlouhavé.

Poslední samuraj (2003)

Tohle pro mě bylo hodně velké překvapení. Filmu jsem se vyhýbala poměrně dlouho jak čert kříži, ani nevím proč. Možná jsem si jen nedokázala Toma Cruise představit jako samuraje nebo jsem se obávala, že se mi to nebude líbit, naopak jsem až šokovaná, jak moc se mi film libel. Toma jsem ztěží v roli Nathana poznávala, jiného herce bych si jen těžko v té roli dokázala představit. Nádherný soundtrack z rukou Zimmera, dojemné a bojové scény, které podrásají nervy a chytí za srdce.

Dannyho parťáci (2001)

Je to divné, ale Dannyho parťáky jsem viděla teď poprvé v životě. Docela mě k tomu přemluvila nejen filmová výzva, ale take film Debbieiny parťačky, na kterém jsem byla v kině, a nyní s jistotou musím říct, že original je daleko lepší. Spojení těchto hereckých velikánů funguje pro mě daleko lépe. Krásně to utíkalo, je to napínavé, akční a vtipné. Geniálně vymyšlená zápletka, která mi zamotala hlavu stejně jako Andy Garcíovi.

Horší už to nebude (2006)

Pamatuji si, že jsem film viděla už hodně dávno a nevěděla jsem jestli se mi líbí nebo ne, tentokrát jsem měla úplně stejné pocity. Will Ferrell je zvláštní herec, ale dobrý, tady hraje troche vážnější postavu, ale překvapivě mu to sedí na tělo, akorát jeho sexuální spojení mezi ním a Maggie Gyllenhaal mi moc nesedělo, vůbec to mezi nimi nejiskřilo. Emma Thompson byla takové hezké zpestření společně s Dustinem Hoffmanem, ale jinak mi ten film moc nedal.

Jan Palach (2018)

Po tom, co jsem viděla film Hořící keř, který se mi velmi líbil, jsem se na Jana Palacha těšila, bohužel některé recenze mi už vyzradili, že to nebude tak dobrý film, jaký byl očekávala nebo jaký by si Jan Palach zasloužil. Zuzana Bydžovská předvedla skvělý herecký výkon, který by jí mohl přinést i lva za vedlejší herečku a vůbec bych se tomu nedivila. Líbil se mi ale i hlavní představitel Palacha herec Viktor Zavadil, jeho nervozita před slečnami a oddanost státu byla úžasně zahraná. Ve filmu můžeme vidět i několik silných scén, například na Váslavském náměstí, když si občané sednou a zpívají hymnu. Celkově jsem z filmu trochu zklamaná, až moc to přeskakovalo a bylo to moc rychlé. Konec je samozřejmě emotivně nejsilnější.

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Pokračování úspěšného muzikálu není tak dobré jako jednička, ale je více vyspělejší. Jednička, která byla potřeštěná, bláznivá, vtipná a utancovaná nám dělala a dělá radost všude, ale pokračování už je vážnější, smutnější a hraje na city, za což má u mě palec nahoru. Lily James byla skvělou volbou do role mladé Donny, i když jsem o ní trochu pochybovala, ale zvládla to skvěle. Christine a Julie nezklamaly, nicméně brala bych s nimi více scén, nebo alespoň ještě jednu píseň navíc. Krásné osvěžení je Cher v roli babičky, i když trošku zbytečné, ale stále dokazuje, že je diva a legenda. Meryl Streep se zde objeví jen krátce, ale za to se jedná o nejemotivnější scénu, která mě rozbrečí snad vždy. Film jsem si užívala od začátku do konce, nemusela jsem přemýšlet, zpívala jsem si písně a užívala si pohled na známé tváře, ale na jedničku to prostě nemá.

Jak na věc (2002)

Pustila jsem si to, když jsem nemohla usnout a koukalo se na to skvěle, takže jsme neusnula dalších hodinu a půl, nicméně nelituji toho. Hugh Grant mi nikdy nebyl sympatický a bohužel ani v tomhle filmu si mě nezískal, ale s Nicholasem Houltem jsou skvělá dvojka a krásně jim to spolu klapalo. Toni Collette mi tam připadala jako jen takové dramatické zpestření filmu, jinak vztah mezi těmi dvěma byl stěžejní bod příběhu. Film se mi líbí daleko více než kniha, je to odpočinkové, zábavné, romantické a dojemné. Prostě balíček pro každou ženskou.