Addamsova rodina (1991)

Addamsovu rodinu jsem nikdy až do teď neviděla, jako malá jsem se toho filmu děsně bála a teď vlastně ani nevidím důvod proč. Zřejmě je to film se strašidelným nádechem udělaný pro děti, ale mě to moc nechytlo. Je fakt, že sexuální napětí mezi Morticiou a Gomezem bylo hmatatelné, ale nejvíce se mi na filmu líbila mrtvolnost Christiny Ricci, ta byla skvělá. Jinak jsem se u filmu spíše nudila než abych s bavila nebo byla napjatá, zápletka také za moc nestojí. Je to prostě film, na který se podíváte jednou do roka na Halloween a máte o zábavu postaráno.

A dost! (2013)

Příjemná, romantická komedie, která neurazí, ale spíše potěší. Dobře to plyne, ale místy je to utahané až nudné, ale jinak se na to koukat dá. Hlavní herci jsou příjemní a chemie mezi nimi je znát.

Aféra s náhrdelníkem (2001)

Škoda, že se s tím tvůrci nepoprali lépe. Už na začátku jsem si říkala, že je to natočené v krásném prostředí, úžasné kostýmy a hudba, ale pak nastává ten příběh a všechno krásné je pryč. Příběhu chybí "poetičnost", odehrává se v to krásné době, pro nás hodně zajímavé, ale tohle režisér bohužel nevzal vůbec v úvahu. Což je škoda.

Aftersun (2022)

Typický festivalový snímek, které má pomalejší tempo a dokážu si představit, že kdybych ho viděla na festivalu v KV, tak v tom sále usnu. Není to nic záživného a něco se to začíná dít až tak v poslední půl hodině. Tam už vidíme i starší Sophii, takže je nám pak jasné, že tahle dovolená mohla být ta nejlepší vzpomínka na svého tátu. Deprese, kterou Calum trpí je tam docela upozadněná, až postupem filmu je to vidět víc a víc.

Agatha Christie's Poirot - Kočka mezi holuby (2008) (epizoda)

Začátek je jiný než podle knižní předlohy, ale jinak šlo o to samé jako v knize, což se mi moc líbilo. Bylo to skvěle udělané a natočené.

Agent bez minulosti (2002)

Na film jsem se moc těšila už jenom kvůli vysokému hodnocení, ale překvapivě (nebo ne) mě to moc nezaujalo. Přišlo mi to zdlouhavé, nezáživné. Matt Damon se snažil utáhnout celý film na sobě a vůbec se mu to nedařilo. Navíc mu režisér jako partnerku přidělil (podle mně) velmi nesympatickou herečku, u které mi přišlo, že ani neumí hrát. Určitě se podívám i na ostatní díly z cyklu Jason Bourne, ale začátek teda nic moc.

Agův dům (2019)

Bohužel musím říct, že je to pro mě naprosto zbytečný film, který pokud bych neviděla, tak by se nic nestalo. Nic mi to nedalo. První polovinu sledujeme skupinu žen, jak loupe papriky a vypráví si peprné historky ze života, z ničeho nic se začínají hádat, pak smát, zase hádat a zase smát. Sem tam nějaký záběr na Agu, jak jede s Calou do nemocnice. A pak se zase vracíme do domu, kde je vše na novo. Zajímavé to začíná být až v posledních 30 minutách, kdy do domu dorazí novináři, aby natočili příběhy žen. Teprve tady zjistíme skrytou pravdu, ukrývající se za jejich chováním a temperamentem. Na dvouhodinový film, docela málo zajímavých scén.

Air Buddies - Štěnata (2006)

Film se zvířaty by musel být vážně hodně dobrý natolik, aby mě zaujal. Tohle je nepovedené. Konec je předvídatelný a animace s mluvícími psy je chabá.

Air: Zrození legendy (2023)

Na film jsem se chtěla podívat kvůli vysokému hodnocení, které ze začátku měl, ale jak koukám teď, tak to docela dost kleslo. Nicméně spojení Matta, Bena, Jasona a Violy přece nemůže být zlé! Nevadí mi, že jsem film viděla, právě naopak, alespoň jsem se zase něco dozvěděla o historii, tentokrát o tom jak vznikli slavné Air Jordan. Ale přišlo mi to místy až moc zdlouhavé. Nechápu, jak z filmu o botách dokázaly udělat drama, asi už vážně nemají o čem točit. Není to špatný film, ale drama o vzniku bot zní jako by si někdo šlehl lajnu karla, když nemohl spát.

Ajťáci - Série 1 (2006) (série)

Asi jsem od první série čekala daleko víc. Je tam několik momentů, u kterých jsem se opravdu zasmála, ale příběhově je to opravdu hodně jednoduché, kdyby to bylo propracovanější a nebylo to tak předvídatelné, bylo by to daleko lepší. Ale jako oddychovka super.