Mapy ke hvězdám (2014)

Cronenberg už to tam prostě nemá. Zdánlivě je všechno na svém místě. Divná atmosféra, úchylné postavy, bizarní děj. Jenže bývalý režijní mág už zkrátka neumí s těmito atributy tak šikovně pracovat a spojit je do srozumitelného a koukatelného celku. Takhle tu zbylo jen chladné, sotva koukatelné nic, které člověk dokouká tak nějak s apatií a do druhého dne na něj zapomene.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Hezky natočené nic. Aneb hezký příklad toho, že rozdělit dějově ne zas nařachanou knihu na dva filmy je prostě debilita. Postavy a výteční herci zde tak většinu času jen sedí někde v bunkru a kecají o naprosto o ničem. Akce se děje kdesi v dálce mimo záběr a ani potenciál o napínavý konec nedokáží tvůrci pořádně využít. Díky bohu za Lawrence, jenž má řemeslo stále v ruce a hereckou sestavu, která neselhává ani v těch nejmenších rolí. Po nabušené dvojce jde ale o značný kvalitativní propad. 50%

Marco Polo (2014) (seriál)

Pilot: Netflix svojí historickou štaci začal ve velmi pozvolném stylu a do budoucna je rozhodně co zlepšovat. Titulní postava v této čínské válce dosud působí tak nějak navíc, ze všech postav je nejméně zajímavá a nemá dostatek charismatu. Režie mě také nedokázala dostatečně ponořit do tamní atmosféry. Potenciál této látky je však stále obrovský, kamera nám servíruje jeden nádherný záběr za druhým a na výtečné výpravě se evidentně nešetřilo. V budoucích dílech by nás tak mohla čekat slušná epická podívaná se zajímavou akcí. 60%

Kancl (2014) (seriál)

Jak se říká, opakovaný vtip přestává být vtipem. Obzvláště, když ho místo vypiplaného britského humoru dostanete v neinvenčním okopírovaném českém balení. A ani ten snaživý Kopta s rozpačitým výsledkem mnoho nenadělá. I přesto si ale myslím, že český Kancl si své diváky bezesporu najde a pro mnohé diváky by mohlo jít o vtipnou a svěží podívanou. Bohužel se však bude jednat o jedince, kteří se nezajímají o zahraniční seriálové kulty a do televizního Kanclu tak zamíří úplně poprvé. My ostatní dostaneme jen totálně neinvenční kopírku kdysi viděného bez švihu, jistého přesahu či ostrého humoru.. A kdo z nás by chtěl podruhé koukat na to samé, jen v dosti slabším podání? 50%

Návrat na výsluní (2005) (seriál)

Úvod 2. řady: Komediální Comeback Lisy Kudrow se proto zatím povedl tak nějak napůl. Tvůrcům se nedá upřít zajímavý nápad a slušné zpracování již trochu okoukaného stylu mockumentary. Hlavní herecká hvězda pak má svoji nominaci na Emmy předplacenou již teď. Jinak mi ale styl tvůrců zrovna k srdci nepřirostl. Místo humoru se dostavila spíše křeč a tak nějak nemám důvod, proč bych chtěl s otravnou Valerií trávit každý týden. Avšak Návrat na výsluní je jedním z oněch projektů, jehož hodnocení je opravdu dosti individuální. Buď budete tvůrčí záměr milovat, nebo ho budete po pár minutách nenávidět. 50%

Osmy (2014) (TV film)

Na komediálním překvapení Osmy mi vlastně vadí jen jedna věc. Že neměla Česká televize dost odvahy na to, aby snímek i přes jeho nesmírné kvality procpala do kin. Nejen, že by film strčil hravě do kapsy většinu celovečerní konkurence svými kvalitami, bezchybnými herci a silnou myšlenkou. Ono by se mu to povedlo také hodně povedeným retro vizuálem, o němž se většině tuzemských režisérů ani nezdálo. Takhle humorně našlapanou komedii s prvotřídním timingem by navíc česká kina opravdu potřebovala. No nic, jejich škoda. Takhle si můžeme jeden z nejpovedenějších českých filmů roku vychutnat (téměř) zadarmo ve vašem obýváku.

Zdravím, dámy! (2014) (TV film)

Hello Ladies je tedy i ve svém závěrečném tažení stále velmi sympatickou podívanou, na níž je vidět tvůrčí láska k postavám a také k samotným fanouškům. Sázení na naprosto předvídatelnou romantickou linii ovšem filmu malinko podráží nohy. Kdyby scenáristé zkrátka více spoléhali na humor z předešlé série, mohl být celý závěr ještě daleko zábavnější. Roztáhnutí na osmdesáti minutovou stopáž se v malinko ospalém závěru také nakonec nejeví nejlepší nápad. Hodinka by byla pro tuto partičku tak akorát. I přesto mi ale bude Stuart a spol. docela chybět a jsem velice rád, že HBO dopřálo výtečnému Merchantovi aspoň poslední milé zamávání fanouškům.

Ve službách CIA (2014) (seriál)

Po 2 dílech: Je až bolestivě vidět, že NBC by z novinky ráda udělala svůj další hit. Jenže s tak neoriginálním a zcela rutinním materiálem se jim to podaří jen těžko. Skoro se mi ani nechce věřit, že je pod touhle nezajímavou nudou režijně podepsán akční harcovník Joe Carnahan. Návrat Katherine Heigl do bedny tak snad ani nemohl být matnější a bývalá hvězda spíše jen naplno přesvědčila své odpůrce, že hereckého talentu opravdu dvakrát nepobrala. Kéž by se místo této politické nudy vrátila do slavné nemocnice v Seattlu. Něco tak zoufale neoriginálního a nudného může fakt vytvořit jen NBC. 40%

Batman: Útok na Arkham (2014)

I záporáci si občas zaslouží svůj vlastní filmeček. A v takhle nabušené podobě, která se dějově žene zběsile kupředu jak utržená ze řetězu, bych si dal klidně přídavek. Pokud naivně čekáte "jen" dalšího Batman budete zklamání. Jako lákadlo na filmové Suicide Squad to však funguje na jedničku.

November Man (2014)

Takové to nezajímavé béčko, které budou za rok dávat od desíti na Nově a vám vůbec nebude vadit, že u něho usnete. Ono to tak bude možná lepší. Ze zprvu průměrné podívané se totiž postupem časem vyklube čím dál zoufalejší patlanina, jejíž scenáristické stupiditě jsem se musel ke konci už smát. Pierce Brosnan už je na tyhle role fakt starej a Olga Kurylenko je už snad definitivně symbolem špatných filmů.