Princ a pruďas (2011)

Výborná komedie, která funguje překvapivě hodně dobře i ve své fantasy části. Pravda, humor někdy až příliš balancuje na hranici trapnosti a někdy už prostě tu pomyslnou hranici vkusu překročí. Naštěstí se zde ale přepne do oné fantasy roviny, která celkem funguje a to hlavně díky epické hudbě a výborným akčním scénám. No a pak je tu samozřejmě ještě výborný Danny McBride, který utáhne film i v těch problemačtějších chvílích. Jeho postava prince Thadeouse je totiž ten správně sympatickej debil, který si ze všech těch fantasy klišé dělá srandu a nejradši by doma spal s trpaslicema. Tomu prostě nejde nefandit ;) 70%

Rango (2011)

Osobitý a velice nápaditý animák, který je tentokrát určen spíše pro trošku odrostlejší publikum. A to je rozhodně dobře. Animace je excelentní, atmosféra westernového městečka funguje na jedničku a některé scény hraničí s genialitou (honička s netopýri), což navíc podtrhuje výborná hudba. Bohužel to má ale taky dosti rozvláčné tempo a několik hluchých a ke konci už to dosti ztrácí dech. I tak ale hodně velká spokojenost. Konečně je tu zase jednou trochu jiný animák.

Pařba v Bangkoku (2011)

Ano, první díl to vykrádá místy opravdu až moc a Alan v podání Zacha Galifianakise se už místy pohybuje na hraně snesitelnosti. I tak je to ale stále výtečná zábava plná situací, ze kterých se budete popadat za břicho. Scénaristé mají prostě stále v rukávu dost humorných scének a Todd Phillips má komedie zkrátka v malíku. Navíc je tu výborně sehrané ústřední trio, které to zachraňuje i v těch slabších scénách. A když by vám náhodou ani oni nestačili, tak je tu navíc ještě čím dál geniálnější Ken Jeong a Paul Giamatti ve výborné vedlejší roli. Takže opravdu vše při starém, stále ta stejná spokojenost.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Hodně příjemná komedie s hafem sci-fi odkazů a jako vždycky výborně sehranou dvojicí Pegg-Frost, kterým navíc pomáhá hláškovat fuckující Seth Rog....teda pardon Paul. To je totiž opravdu sympaťák za všechny prachy, kterého si díky jeho hláškám ihned zamilujete. Zbytek obsazení je taky. Greg Mottola opět dokazuje, že komedie mu zkrátka jdou od ruky, celé to neuvěřitelně šlape a člověk se přitom zkrátka výborně odreaguje. Super oddychovka, kterou si rozhodně ještě párkrát pustím.

Hanna (2011)

Akční film po Wrightovsku, to znamená s pomalým tempem, vynikajícím vizuálem a důrazem na postavy. A ono to vlastně i docela funguje. Příběh je sice dost slabej a prostředek s poznáváním světa je místy otravnej. Joe Wright to totiž natočil přesně tak jak chtěl, postavy jsou výborně napsané, po emotivní stránce to skvěle funguje a akce, i když jí je málo, je dost slušná. Herci to navíc zvedají i v těch horších chvílích a zvláště Saoirse Ronan opět dokazuje, že mezi dětskými herečkami nemá konkurenci (až na Chloe Moretz samozřejmě). A Chemical Brothers to v některých pasážích rozpalují slušně, ale na hudební orgie Daft Punk z Trona nemají ani náhodou. 70%

Banksy: Exit Through the Gift Shop (2010)

Neskutečně zábavný dokument, který nám během necelých 90 minut dokáže představit geniálního Banksyho, jednoho francouzskýho magora, pohled do světa street artu a ještě nastolit pár zajímavých otázek. Je to vtipný, rychle to uteče a skutečnost, že nevíte, zda si z vás Banksy nedělá jenom prdel a není to jenom výborně natočený fake celému filmu ještě pomáhá. Jeden z těch dokumentů, u kterých neusnete.

Všemocný (2011)

Nečekaně svižný a kamerovými nápady natřískaný film, který táhne výborný Bradley Cooper. Ten zde opět ukazuje své velké charisma a v pohodě přehrává i De Nira. Neil Burger si navíc taky vybral svojí lepší chvilku a celý je to tak celkem napínavý a hodně rychle to uteče. Jen ten zprvu zajímavý scénář se začne ke konci trochu bortit, ale i jde o velice zajímavý a zábavný thriller, který jen potvrzuje, že Cooper už patří do první herecké ligy.

Sejmout zabijáka (2011)

Celkem příjemná gangsterka, ve které pořád něco vybuchuje, někdo s někým válčí a která hlavně celou dobu výborně šlape. Atmosféra 60. a 70. let je výborná a Ray Stevenson dokazuje, že umí utáhnout bez problémů celej film. Jeho postava je sice většinu času až moc velká svině na to, aby si k němu člověk vybudoval nějaký vztah, ale i tak zde předvádí Stevenson výborný výkon. Stejně jako Hensleigh, u kterýho bych po Punisheru takovou poctivou gangsterskou jednohubku nečekal. Rozhodně palec nahoru.

Mother's Day (2010)

Darren Lynn Bousman nám roste v celkem zajímavého režiséra, který až mimo sérii Saw ukazuje svůj pravý potenciál. Mother´s Day je totiž hodně zábavnou, atmosférickou a napínavou jednohubkou, která vás nenechá i přes svojí délku ani na chvilku vydechnout. Celou dobu se tu totiž něco děje a to už pomalu od prvních minut filmu. Bousmanovi navíc vydatně pomáhá výborná Rebecca De Mornay v roli totální psycho matky. Jen škoda, že ke konci už je to po scénáristické stránce až moc debilní. Některé postavy se chovají nelogicky a hodně jich musí zcela zbytečně umřít, protože se přece nesluší nechat v podobném filmu naživu příliš mnoho postav. I tak ale velmi příjemné překvapení a výborná žánrová jednohubka. 70%

Thor (2011)

Tak nakonec i ten risk se Marvelu povedl. Filmové adaptaci Thora s velkém kladivem se začátku moc nevěřilo, ovšem Kenneth Branagh z toho nakonec udělal výbornou podívanou, která je ve finále více fantasy než comicsovkou. Scény na Asgardu a Jotuhaimenu jsou správně výpravné a celé to vyobrazení obou světů se mi moc zamlouvalo. Linie na Zemi je sice z hlediska příběhu trochu zbytečná a připravuje spíše půdu pro Avengers, ovšem díky velké porci humoru a nadhledu jsem ji bez problémů akceptoval. Celý film navíc šlape jako hodinky, efekty nemají chybu a akce se taky dost povedla, i když střihač mohl své ruce místy trochu více uklidnit. Chris Hemsworth je cool, Anthony Hopkins vzbuzuje i ve svém požehnaném věku respekt, Tom Hiddleston je správně slizký a Katt Dennings solidně hláškuje. Z celého obsazení mi vadila jen ta Natalie Portman, která zde byla opravdu nesnesitelná. Linie mezi ní a Thorem navíc vůbec nefungovala. I tak ale hodně velká spokojenost, lépe to už snad ani na plátno převést nešlo.80%