Violeta

Violeta

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 7.5.2007  11:21
    21 gramů (2003)

Tohle dývko zakopu na zahradě a v životě už nechci nic tak bolestnýho vidět!

• 12.9.2009  22:34
    3-iron (2004)

Mám ráda, když někdo dokáže zachytit krásu.

• 25.12.2007  20:58
    5x2 (2004)

Myslím že to je superrealita. Vlastně pořád nechápu, proč se rozvedli?

• 17.1.2010  16:58

Jsou to ale ty nejnespravedlnější 3*, který jsem kdy dala, protože jsem se smála od začátku do konce. Jenže já tyhle černo-převleko-komedie fakt tak nesnášim!!!

• 24.2.2008  16:40

Asi jsem dobře nepochopila, co mi tím chtěl autor říct. Opravdu mi to přišlo nudný a přiblbý. Ale soundtrack k tomu je výtečný, přesně sedí k atmosféře filmu, ráda ho poslouchám.

• 14.11.2009  16:10
    Anatomie (2000)

Thriller? Já myslim spíš píč..ina.

• 11.7.2008  22:53

Tak Angelika, markýza andělů.. Hmmm.. Anděl zatracenců, mnou zatracený po celá dlouhá léta mého dospívání a vzdoru všemu romanticko-historickému. Kostýmy?? Bléé :) Až teď jsem prvně viděla Angeliku celou, od začátku do konce. A? Dojetí, samozřejmě. Vzpurnost Angeličina, překrásně tvarované rty Joffreyovy a ta láska, ta láska..! Ty pohledy umocněné gradující hudbou.. A do toho všeho neustále se do mé mysli vtírající obraz rozněžnělé ŠKOPKOVÉ. Nádhera.

• 31.10.2006  08:34

Film je na můj kus dost rozvláčný, ale dohromady strašně hezký celek a docela silný zážitek.

• 7.10.2006  13:34

Srovnáváte nesrovnatelné, přátelé, pokud v tomto díle hledáte cokoliv z předchozích, jakoukoliv návaznost či podobnost. NENÍ to pokračování jedničky a NENÍ to v žádném případě prvoplánová slátanina stupidních vtípků. Když tu čtu vaše názory, mám tendence se filmu zastávat, ale ono vůbec není třeba. Alain Chabat si svým svérázným pojetím snímku určuje publikum sám, čekatelům na pokračování jedničky se vysmívá do očí a v každé scéně dává najevo, že se baví především on sám. Znovu opakuji, že NIC v tomto filmu není prvoplánové a tomu, kdo si dal tu "práci" a věnoval trochu své pozornosti i menším (většinou nevyřčeným) detailům, dal Alain Chabat jedinečnou příležitost skvěle se bavit s ním a všemi ostatními. Patří mu můj velký dík za velice vtipnou, inteligentně zpracovanou nezapomenutelnou podívanou. Sakra prostě si pořádně zahulte a nezapomenete taky!!!

• 5.1.2010  16:45
    Avatar (2009)

Spíš než k nazvání Avataru pohádkou bych se přikláněla k nazvání reality zlým snem.

• 4.4.2007  19:15
    Babel (2006)

Můj celkový dojem z filmu je dost rozpačitý. Je pravda, že každý z těch příběhů by sám o sobě vydal na dobrý film. Je pravda, že Brad Pitt je výborný herec, zdaleka není jen pro okrasu a myslím, že ani nikdy nebyl. Cate Blanchett mám ráda pro její "normálnost" (za všechny třeba Veronica Guerin). Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že z filmu čišela prvoplánovost. Vlastně mi ve filmu chybělo už jen to, aby si všichni herci napsali fixou na čelo DRAMA.

• 24.2.2008  16:47

Tady opravdu není třeba slov, stejně jako v tomto nejzvláštnějším dokumentu, jaký jsem kdy viděla. Který vám beze slov vysvětlí principy žití a sebedestrukce.

• 16.7.2008  00:10
    Bathory (2008)

Jurajko, děláš si ze mě legrandu? Už ti někdo vyprávěl legendu o kvalitě a kvantitě? Jsem laický český divák, kterýmu tvoje Bathory show evidentně určená nebyla – soudě podle anglických popisků, kterým jsem bohužel ne vždy rozumněla, se svými osmi lety němčiny. Ale to je jednoznačně můj problém, ne tvůj. Tvůj by mohl být spíš to, že ani 300 mega a 140 minut tvému historickému dramatu neodpáře všechny ty Hádej, kdo jsem, Pálí vám to, Romány pro ženy, Světla pasáže, VéKáVéčka a já nevim co ještě. A kdybychom si náhodou nedovedli zařadit Lucku Vondráčkovou, nechals jí pro jistotu jméno Lucie, viď? Ale ani tohle není tvůj problém, v cizině tyhle fláky neznají, tam by ti to mohli uvěřit. Jenže oni možná budou řešit tu zatracenou kvalitu a kvantitu. Nech si tu legendu vyprávět, Juraji, než se zase do něčeho pustíš.. Jedna hvězda Anně Friel a druhá Hansi Mathesonovi. Čímpak to asi bude, Juraji?

• 24.4.2008  18:19
    Benny a Joon (1993)

Johnny Depp zase krásně ujetej, že? Tak jako vždycky, vždyť ten chlapec to ani jinak neumí. Jinak průměrná podívaná na dost otřepaný mezilidský téma. Nebýt podivínského blázna Sama, ani bychom nevěděli, kdože to vlastně má jaké mouchy a jakým způsobem by na nich měl zapracovat. Julianne Moore byla jako vždy tak ošklivá, až byla opravdu hezká. Což je ale pořád lepší než opak!

• 7.10.2006  14:19
    Big Lebowski (1998)

Dude je opravdu nechutný týpek, co? Doma bych ho mít nechtěla, ale přes plot bych ho pozorovala od rána do večera! Jedna z mých oblíbených pohodovek, rozhodně.

• 2.11.2008  18:49
    Billy Elliot (2000)

Citlivý balet na drátech křehké rovnováhy mezilidských vztahů. Nemusí se vidět, stačí poslouchat, obraz byl bonusová perlička.

• 16.12.2008  10:38
    Bimboland (1998)

Ale jo. Popelka je manipulant a bimbogirls Jane Austen Book Club naruby. Pihatá Aure je skvostná a víc nepátram, neni důvod, bavila jsem se.

• 7.10.2006  14:06

Pokud se Jim Carrey zrovna neproměňuje v masku nebo nepátrá po zvířátkách, musím říct, že mi jeho humor vyloženě sedí. Blbý a blbější je další z jeho komedií, u které strašně ráda povypínám mozkové závity a strašně dobře se bavím.

• 2.9.2008  11:48

Možná za pár let, až bude co rekapitulovat, až bude co měnit, až budu moct litovat. Teď za otázky, který vracejí na zem a který jsou svojí jednoduchostí ty nejtěžší. Rozumim potřebě klást je a slyšet na ně odpovědi. A taky za nádherný obličej Al Pacina.

• 24.2.2008  16:57

Ne, tak tenhle divnohumor fakt ne e. Zřejmě nepřekonatelné civilizační rozdíly.

• 14.10.2007  20:15

Denis Leary je tu sežrání! Pokaždý, když tenhle film vidím, strašně mi svojí pomalou, pohodovou atmosférou připomíná Jackie Brown.

• 13.4.2008  20:15

Nemůžu hodnotit, protože jsem to viděla před tisíci lety a pamatuju si jen jedno jediné - ona, myslím, leží na posteli, on stojí nad ní a naléhavě říká: "Proč jsi zradila své srdce, Kety?" Přesně takhle si to pamatuju, doslova, nevím proč se mi to tak zarylo, proč to na mě tenkrát tak strašně zapůsobilo. Jak říkám, vůbec nehodnotím, jen jsem si chtěla trochu nostalgicky "ublejt", když už jsem se proklikala až sem.

• 7.8.2009  07:45
    Bruno (2009)

Extrémní nářez, konečně. Děkuju Brunovi, je všeho schopná mandarinka, připomněl mi můj pubertální sen, kdy se oblékám do těsné, nacistické uniformy a tlačím malé židy na trakárku k pecím. Schon. Škoda jen, že mi nejdou psát přehlásky. Chtěla jsem udělat přehlásku nad u ve slově Bruno a nad o ve slově schon.

• 25.12.2007  23:01
    Californication (TV seriál) (2007)

Způsob Hankova života se dobře pozoruje z povzdálí, žít bych ho rozhodně nechtěla. To, co mě v seriálu "rajcuje", by mě v reálu nejspíš přivedlo do Bohnic. Absence jakýchkoliv pravidel, bezedná svoboda - to všechno je jen blýskavé pozlátko hluboké osamělosti, jak je ostatně vidno i v seriálu. Protože ruku na srdce - co vám "sváže nohy" víc, než láska a důvěra někoho, kdo je pro vás důležitý? Jo, ta myšlenka je stejně tak kýčovitá, jako je pravdivá. Asi do tohohle komentáře úplně nepatří, ale mě to prostě napadne pokaždé, když bohéma Hanka sleduju.

• 8.1.2007  18:06

Dávám plný počet už jen proto, že tahle bondovka mi bondovky, ke kterým mám vyloženě averzi, nepřipomínala ani v nejmenším. Daniel Craig byl úúžasný a přiznávám, že těžko ohodnotím jeho herecký výkon, protože ten jsem vnímala až v druhé řadě..! :) Skvělá akční podívaná, jednoznačně.

• 9.4.2008  18:28

Takhle nějak si představuju manželství dvou inteligentních lidí, klobouk dolů. A Shirley McLaine mě mile překvapila - po její afektovanosti tu nebylo skoro ani stopy. Pochopitelně se to neobešlo bez závěrečných slziček a nudle u nosu.

• 14.10.2007  17:40

Chilli, sex a samba - to je ďábelsky ostrý koktejl namíchaný samotnou Penelopé. Příběh zdaleka tak ostrý není, vztah Isabelly a jejího nevěrného Romea je milý, plný vášnivé lásky, zkomplikované komickým psychickým blokem. Harold Perrineau je v roli transsexuálního kámoše Monici(y) vážně skvělý, těžko uvěřit, že je to ten samý chlapík, který na nás před nedávnem mrkal z obrazovky v seriálu Ztraceni.

• 3.3.2008  19:49
    Chlapci a chlapi (TV seriál) (1988)

Dost těžko se mi hodnotí, protože si po těch 19 letech skoro vůbec nepamatuju, o co tam šlo a jestli tam vůbec o něco šlo. Nicméně teď, po těch letech, se mi na tváři roztáhl óóóbrovský úsměv, zalila mě vlna nostalgie a vzpomínek na šíleně erotickou scénu Mária Kubce a Kateřiny Lojdové hned v prvním dílu, na drsňáckou jizvu Martina Zounara, na krasavce v uniformě Františka Kreuzmanna alias npor. Ráže, kterého jsem tenkrát bláznivě milovala, na krásnou Evu Vejmělkovou atd. atd. Bylo mi tenkrát asi 9 let, takže o spojení s náborovou propagandou nemohla a nemůže být řeč. Jediné, s čím se mi teď tento první díl paralelně spojil, je Robin Hood s mladičkým Michaelem Praedem, myslím, že to tenkrát běželo zhruba současně. Takže si dovoluju hodnotit pouze tento první díl, předpokládám totiž, že víc než další dva tři zřejmě neuvidím. Každopádně titulní a závěrečnou písničku si pamatuju dodnes skoro slovo od slova!!! A i přesto, co tu čtu, nevěřím tomu, že jsem jediná.

• 27.11.2007  19:55

Zpětně ubírám jednu hvězdu, když nad tím přemýšlím. Jennifer toporná jako vždy, Mark Ruffalo naprosto o ničem, Shirley trapná, trapná! Ano, byla to role, ale tááák trapná.. Je jasné, že tohle by chudák Kevin neutáhl, ani kdyby měl 130 koní a turbo navrch. Nicméně uznávám, smála jsem se - vyspat se s třemi generacemi rodiny je opravdu obdivuhodný výkon. Obzvlášť pokud by si ta nejmladší přála být vaší dcerou. Průměr - neurazí, nenadchne.

• 11.9.2008  22:05
    Comeback (TV seriál) (2008)

pod návalem momentálních čerstvejch dojmů .. holt když musim tak musim a poserte se. Tohle je Majdalenka a tohle Apolenka - s Veronikou :)))) taky za nepřekonatelnýho Karlouše, jehož cesty jsou nevyzpytatelný a on to dobře ví a hlavně za to, že to vůbec vzniklo. Ne že bych to sledovala pravidelně, ale i pár minut může bejt stoprocentních. A tyhle minuty mýho drahocennýho života rozhodně byly, kamarádi.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6