Černobyl (2019) (seriál)

Skvěle natočený seriál, který ukazuje nehoráznou zhovadilost bolševických demagogů od nejvyššího vedení Rudé říše až po nekompetetní kádry na vedoucích postech v elektrárně. Přestože každý divák ví, jak to dopadne, udržuje ho příběh v napětí až do konce. Snad jen postava Emily Watson, která personifikuje obec znepokojených vědců, tam moc nesedí, ale budiž. Je trochu škoda, že to nenatočili v ruštině, bylo by to autentičtější, ale kdo z Američanů by byl ochoten při sledování seriálu číst? Také mě mrzelo, že nebyla ukázána arogance Rusáků, kteří dva týdny po explozi demonstrativně uspořádali v Kyjevu prolog Závodu míru a ohrozili tak kvůli své zasrané propagandě životy sportovců. Asi by se to hodilo, ale na druhou stranu, kdo v Americe kdy slyšel o nějakém Tour de Komouš?

Robin Hood (2018)

No těbůh, vypadá to, že Taron bere vše... Tohle klidně mohl hrát nějaký absolutní neherec, třeba Pattinson. Komická podívaná pro teenagery plná úchylností: čisťounké "středověké" město vystavěné z betonu a oceli, vymydlená lůza v moderních hadrech, šerif v plášti jak ze StarTreku s výrazem Gary Oldmana z Pátého elementu, Tim Minchin s brejlema, Nottingham plný černochů, a to i s dredy, atd. atd. Bojové scény plné zpomalovaček á la Guy Ritchie, a to vše bez jediné kapky krve. Young teen parody?

Sexmise (1983)

"Jdem na východ, tam musí být nějaká civilizace!" - ještě dnes se tomu směju, jako tehdy v Alfě na Václaváku. Dva muži v pekle, kde jsou jenom ženský. Naštěstí se nakonec ukázalo, že aby to fungovalo, jejich šéfem musí být chlap. "Spolkni prášek!"

Všiváci (2014)

Ultrapřekombinovanej chaos rozsekanej flashbacky na fašírku. Kašparovský musí být dost "restaurovanej", když takhle rozhazuje naše prachy. A nakonec to vylepší happy endem, protože ožralý hovado zachránilo svou operací zjevně život své neteři, ač měla díru zkrz palici. A bez následků. Hmm.... P.S. Ta hvězdička je za Terezku.

Když zvířata sní (2014)

Lykantropická balada z depresivního rybářského městečka na Severu.

Chlapec, který se stane králem (2019)

Vcelku příjemný film pro děti. Bohužel haranti až na mladýho Gluma celkem nesympatičtí. Zato Merlin zábavný v obou podobách.

Emelie (2015)

Slabší průměr s mnoha nelogičnostmi, na kterém je bohužel nejslabší závěr. Naštěstí to nebylo moc dlouhý.

The Vault of Horror (1973)

Zábavné příběhy s překvapivým rozuzlením. Nejvíce mě pobavilo, že mediky ve čtvrté povídce hráli moji oblíbení medici z TV seriálu Doktor v domě.

Doktor v domě (1954)

Na svou dobu dobré, ale pozdější seriál byl daleko zábavnější.