Daredevil (2015) (seriál)

Jde sice o jeden z těch lepších komiksových seriálů, ale... ale pořád to není dost dobré. Sic alespoň je to už o úroveň výš, než třeba Constantine s Arrowem a mnohem lepší než třeba Flash s Agenty Shieldu. Třeba se Netflix v dalších sezónách ještě víc pochlapí a přetaví to ještě v něco víc, což u výše uvedených konkurentů nepřipadá v úvahu.

Odbor městské zeleně (2009) (seriál)

Taková slabší verze The Office. Bohužel v některých ohledech strašně podobná (například velmi slabá první série). Každopádně jsem si těch 125 epizod docela užil. Za zmínku stojí závěr seriálu. Častokrát se stane, že i u dlouhodoběji vysílaných seriálů tvůrci odbydou loučení v posledních deseti minutách... Tak přesně to se tady nestalo, protože tady jako závěr slouží konec šesté série a celá série sedmá. A to je dost nezvyklé. Celá sedmá série je vlastně docela divná. (A to teď nemyslím špatná - jen je nezvyklé něco takového vidět). Trochu slabší, ale pořád 4****.

96 hodin: Zúčtování (2014)

"O mnoho horší než předchozí díl. Špatný scénář, nic moc režisér (šílený několikanásobný střih v jedné vteřině!), kamera zabírající scénu z nezvyklých úhlů... V tom aby se prase vyznalo!" Yop, pomáhám si zkopírováním mého komentáře z dvojky. On totiž platí perfektně i tady. Teda až na ten střih, protože tady se už v akčních scénách ani to prase nevyzná. Aneb jak nedělat akční film. 1*

Zákon gangu (2008) (seriál)

První dvě, tři série jsou takové oťukávací - člověk se seznamuje s postavami a učí se pravidla v Charmingu. Od třetí, čtvrté začíná seriál zrychlovat a přitvrzovat a série 4-6. patří k tomu nejlepšímu, co současná televize v akčních dramatech nabízí. A závěrečná sedmá? Ta je výrazně odlišná. Není horší, není ani lepší - je prostě jiná. Tvůrci už na začátku ví, že tohle je poslední série a dle toho se vše odehrává... Abych to přiblížil - v normálních seriálech je běžné, že buď poslední epizoda nebo alespoň posledních patnáct minut je taková rozlučková atmosféra. No, a v SOA je takováto zakončovací část v podobě celé sedmé série. ;) Nestěžuju si, byla to zábava. Poctivé 4****.

Galavant (2015) (seriál)

Dětské, trapné a krom Lassieho :) i příšerné obsazení. Tohle bude na 95% (po zásluze) zrušeno s tím, že pár lidí bude mít pocit, že přišli o jakési veledílo... EDIT: Tak seriál byl nakonec obnoven pro 2. sezónu. Aneb jak málo stačí k tomu, aby pár hudebních čísel zakrylo takovou strašnou sr*čku. 2** Přičemž obě hvězdičky patří jen Omundsonovi...

Výchozí bod (2014)

Ve filmu vítězí víra nad vědou 1:0... Někdo má rád duchovno a obhajuje ho "vědecky" ve scifi v podobě pitomých a neuvěřitelných náhod. Jasně je to jen film... Ale i tak bleh. Hvězdička za Astrid Berges-Frisby. 1*

Děsivé dějiny (2009) (seriál)

Taková inteligentnější verze Tele Tele, což je trochu paradox, když je to seriál pro děti... Ale nebojte - není to jen plytká konina - pokud znáte historii, tak je tam schována fůra parádních hlášek a narážek. Takže vlastně spíš než tohle přirovnávat k Tele Tele, tak by bylo vhodnější to označit jako Mothy Python Lite. 4****

Železná srdce (2014)

Hmm, ani se nedivím, že Němci 2. světovou prohráli, když celá rota esesáků nestačí na jeden nepojízdný tank...

(Ne)zadaní (2013)

Nečetl jsem ani popisek filmu, jediné co jsem viděl před samotným zhlédnutím, byl poster... Možná proto jsem byl v průběhu (příjemně) překvapen, že se nejedná o tuctovou, nechutnou komedii alá Seth Rogen, ale spíš... No, přesně nevím, ale zhruba takhle jsem si představoval, že budou vypadat Drinking Buddies. 4****

Peulraenmaen (2013)

Typická korejcovina s přestřeleným, srdceryvným závěrem. Špatné to není, ale... existuje x lepších korejských komedií. Též námět "jak loser k dívce přišel" není zrovna moc originální. Za hudební čísla dávám naopak malé plus navíc. 3***