96 hodin: Odplata (2012)

O mnoho horší než jednička. Špatný scénář, nic moc režisér (šílený několikanásobný střih v jedné vteřině!), kamera zabírající scénu z nezvyklých úhlů... V tom aby se prase vyznalo! Tak trochu paradoxně se mi nejvíce líbilo, že hlavní hrdina má vkus a používá Hamiltony (místní product placement). Z toho lze odhadnout, že film samotný mě příliš nezaujal... ;) 3***

Druhá šance (2012)

Komedie to i přes účast Carella v žádném případě není. Hope Springs je jen komorní romance o manželích, kteří si nemají po 31 letech co říct a hledají k sobě cestu. Nic víc, nic míň.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Další veledílo od Timura, což je taková béčková verze Rolanda Emmericha. A jelikož sám Emmerich nic jinýho než béčka netočí... Decentně řečeno Timur točí filmy s písmenkovou kvalitou někde v půlce abecedy. Ok, před deseti lety jsme byli v šoku, že soudruzi v Rusku dokáží natočit něco, co vizuálně konkuruje Hollywůdu, takže i přes zmatenost jsme Noční hlídku ohvězdičkovali kladně. Následující Denní Hlídce už nerozuměl nikdo, ale Timurovi to stejně nějakým záhadným způsobem prošlo. Stejně tak Wanted. Tam ale pomohl takový ten hollywoodský lesk - občas se to zatřpytilo, takže spoustě lidem bylo fuk, že je to jenom h*vno plný třpytek. No a teď přišel Lincoln a zdá se, že třpytky došly...

Stoupenci zla (2013) (seriál) odpad!

Pár seriálových reálií - 1) Stát nedokáže prolomit šifrování padouchů nebo vysledovat jejich telefon. Naopak padouši tohle dělají ihned a dokáží hacknout a vysledovat úplně všechno. 2) Když policajti znají místo, kde se padouši skrývají, tak na místo jede jen hlavní hrdina + maximálně jeden, dva další agenti. Ostatní čekají na centrále. 3) Když padouši útočí na centrálu, tak tam kromě hrdiny + maximálně jednoho, dvou agentů nikdo není. 4) Když padouši obklíčí našeho hrdinu, tak ten místo aby zavolal pomoc, tak stojí proti přesile sám. 5) Když pak nemá hlavní hrdina náboje do pistole, tak si stejně automatických zbraní mrtvých padouchů ležící vedle něj nevšímá a zůstává radši neozbrojen. 6) Postavy se chovají slušně řečeno iracionálně; řečeno bez slušnosti - chovají se jako č*ráci. A ne, není to kvůli kultu, protože nesmyslně se chovají i ti hodní. Vypadá to, jako by někdo psal scénář za pochodu při natáčení. Nebo ještě lépe - jelo se úplně bez scénáře. Takhle sr*čkózní scénář jsem už nějakou dobu u seriálu neviděl, proti němu je například i Alcatraz hotový scénáristický poklad. Jedinou kladnou věcí zůstávají konfrontace mezi Bacon a Purefoy avšak stále nechápu, jak mohl Bacon vzít roli v něčem podobném... Prostě je to příliš hloupé, než aby mě to mohlo bavit. Po pár dílech končím a jsem si jist, že pokračovat nebudu. Nevermore!

Jízlivě tvůj (2013) (seriál)

Založené na slovních přestřelkách hlavních postav. Problém je, že to co říkají není vtipné, či jde o již xkrát opakovaný vtip (např. dáma v pokročilém věku se bojí znásilnění), který každý už předtím několikrát viděl/slyšel někde jinde... Je to plné prázdných míst a k tomu všichni herci (podotýkám, že ale schválně) velmi přehrávají. Jediné co tedy seriálu zůstává je základní premisa - vážení angličtí džentlmeni se chovají jako ty největší afektované buzny pod Sluncem. [Včetně využití všech stereotypů, které jsou o homosexuálech dostupné - (např. řasenka), že to občas vyznívá snad i trochu urážlivě.] A to se mi zdá na seriál málo. Jeden vtipný vtip na jeden díl, takže 1*. Po druhém díle to balím a dál nepokračuji.

Hot Girl, Fast Car, Eating a Banana (2012) odpad!

Málokdy mi dělá radost, když kvůli mému hodnocení poklesnou dílu celková procenta. Avšak v tomto případě tomu tak je (37%->35%).

Vláda (2010) (seriál)

1.série 3*; 2.série 4*; 3.série ?

Dolryeochagi (2004)

Nuda. Podobných sportovních filmů from zero to hero tu už byl milión. Hlavně Korejci jsou na ně vyloženě ulítlí, takže máme z čeho vybírat. Namátkou mě napadá třeba Take Off. Ale kvality Take Off Spin Kick zdaleka nedosahuje. Spin Kick je komedie bez vtipných momentů, s přehršlem postav (když už mám konečně jasně kdo je kdo, tak je konec), mizernou kamerou, spoustou nadbytečných drama vsuvek (nemocná těhotná přítelkyně), nevkusným přehráváním některých postav, nepřehledným ztvárněním soubojů, slabým závěrem a přetaženou stopáží (108min). Hodnocení na IMDB, které je o víc než deset bodů nižší než zde, se mi zdá adekvátnější.

Sarangddawin pilyoeobseo (2006)

Ufff. Korejský "romantický" film po kterém pravděpodobně budete mít nervy v háji skoro stejně jako po sledování nějakého US thrilleru. Film své diváky celé dvě hodiny nekompromisně emocionálně ždímá jak hadr. To zní dobře - horší na tom je, že se s tím scénárista nepáral a vše je děsně nevěrohodně zinscenované - postavy se chovají naprosto dementně a iracionálně. Postava všudypřítomného super úžerníka je naprosto otravná. A ten nekončící konec, kdy vždy už si říkáte, že teď už je konec, tak přijde twist a jede se znova... tolik konců a twistů nebylo ani v Prison Breaku... Přes vše výše zmíněné film táhne vzhůru skvělé herecké obsazení. Celkově tedy na pomezí třech až čtyř hvězdiček. Dávám tedy raději silné 3***

Plebs (2013) (seriál)

O trochu horší Inbetweeners, The. Vlastně jsou si tyhle seriály natolik podobné, že bych si je dokázal i mezi sebou poplést. A ano vím, že se Plebs odehrávají v Bulhars... tedy v antickém Římě. Ty kulisy totiž nejsou vůbec důležité. Máme tu partičku neschopných ťulpasů, kteří chtějí jen (pře)žít a čas od času smočit. Nejlépe s krásnou sousedkou... A to je vše. Nejvíc mě asi zaujaly vedlejší postavy. A to jak stálé (vychcaný domovník Karl Theobald, MILFka šéfová), tak guest stars (Danny Dyer jako gladiátor). Taková nenáročná jednohubka. 3***