Spider-Man 2 (2004)

Typický představitel amerického superhrdinského filmu na motivy komiksu. Výborně odvedená práce, hodně akce, keců a prohlubování mytologie. Na zadek z toho nepadám, ale uznávám, že dvojka se ze Spider-manů povedla nejvíc a ty dvě hodinky strávené s tímto filmem byly příjemné a klidně si kdykoliv projekci zopakuji.

Já, robot (2004)

Moc dobré. Můj názor na tento akční film v hávu sci-fi se během doby různě měnil - od mírného zklamání po spokojenost. Spooner už mi tolik nevadí jak kdysi (jeho cool vystupování se mi do Asimova moc nehodí) a děj je docela svižný, má tempo a několik zajímavých, "atmosférických" momentů. Navíc Proyas je výborný režisér a film vizuálně i zvukově taky docela válí. V současnosti se to ustálilo na velmi hezké čtyři hvězdy a nemyslím si, že v dohledné době budu muset Robota přehodnocovat.

Lví král (1994)

Nejoblíbenější disneovka, viděl jsem ji snad stokrát. Krásná vizuální stránka, prostředí Afriky, pěkné písničky - "Hakuna Matata" a "Be Prepared" jasně vedou. Ideální film pro celou rodinu, který nezestárne.

Mutronics (1991)

Pro mně VHS klasika a kdysi dávno můj nejoblíbenější film. Dnes už sice vidím spoustu slabin jako slabou akci či místy připitomnělý humor, ale stále mám tento film hodně rád, už jen za ten finální souboj s hlavním šéfem a za morfujícího Marka Hamilla.

Attila (2001) (TV film)

Televizní rozpočet je na tom hodně znát, ale díky Geraldu Butlerovi se na to celkem dívat dá.

To (1990) (TV film)

Mi se ta první část kdysi líbila hodně, děti jsou sympatické a mělo to velmi zajímavý nápad - postavit caparty - outsidery z maloměsta proti Zlu - klaunovi. Lekačky docela fungovaly a z Pennywisse šel strach. Druhá část už byla taková matná, finále trapné, nic co by stálo za řeč. Pak jsem poznal Kingovu předlohu (vážně fantastická a určitě má nejoblíbenější knížka, co jsem od Kinga četl) a tato adaptace u mě hodně klesla. Dvě hvězdy hlavně za první film a Tima Curryho, zbytek žádná sláva.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Výborná popcornová jízda. Nikdo snad od tohoto pokračování nečekal něco, co by se dalo srovnávat s troufám si říct geniální dvojkou, ale jako light verze Dne zúčtování je to perfektní. Spousta akce, slušný děj, Arnold zpátky ve své nejslavnější roli (a stále mu sedí) a spousta humoru pro "znalce". Cameron zůstal nepřekonán a tento film je jen jeho pokračování, ale bezesporu vydařené.

Tanec s vlky (1990)

Tento snímek definují dvě jména. John Barry a jeho nezapomenutelný hudební doprovod, který mi v přehrávači hraje velmi často a Kevin Costner, jehož režie je tak vybroušená a excelentní až je to k nevíře. Zřejmě toto bylo jeho srdcové téma a vložil do tohoto snímku maximum co mohl, hlavně srdce. Krásný, romantický i krutý příběh s indiánskou tématikou, která je mi blízká. A taky jeden z nemnoha filmů, kde mi ke konci vlhly oči dojetím, musím přiznat.

Superman (1978)

Je to klasika, možná trochu naivní, ale kouzelná a milá. Naprosto skvělá hudba a Gene Hackman.