• Krátkometrážní

Nič nekrváca večne (2003)

Čertík v škatuľke. NIČ NEKRVÁCA VEČNE zo začiatku pôsobí rozpačito, no keď po chvíli divák pristúpi na danú hru, vycerí naňho svoj staromódne ladený a zdravo štrbavý úsmev groteska, prepájajúca všetko, čo mám rád - čierno-biely nemý film, komickosť, krásne prostredie zrúcaných hradov a slovenskej prírody, koniec koncov aj trošku zdeformovaného "hororu". Dal by som plné hodnotenie, keby bol film kratší a zvuková zložka by bola o niečo pútavejšia a miestami tiež ucelenejšia. Opäť som si po 90-tich rokoch (F.W.Munrau - Nosferatu) zamiloval, tento krát s láskavým úsmevom, tie zubaté príšerky.

Skyfall (2012)

Po dohre na úrovni (QUANTUM OF SOLACE) prichádza na scénu elegantný terminátor inteligent v celej svojej sile (najskôr aj mierne inšpirovaný nedávnym rozruchom okolo ANONYMOUS- počítače) - artové zábery, úžasné akčné scény a suchý humor s ťažítkom ako čerešničkou na torte. Radostný úsmev na tvár okrem bondovských hlášok a manifestácie geniality filmového umenia vyvolali aj odkazy na staršie filmy (napr. veľmi cítiteľný vplyv SILENCE OF THE LAMBS) a dominantným vyvrcholením idúcich v staromódnych manieroch dychvyrážajúco skĺbených s modernou technikou, v starom dome mi D.Craig ku koncu pripomínal D. Hoffmana v STRAW DOGS. ZRAK 100% VYTRETÝ.

Elá hop (2008) (pořad)

časť detstva presedená cez víkend ráno pred TV, to je Elá hop.

Zrcadla (2008)

Po daní do pomeru s Ajovými predošlými krvavými besneniami vychádza MIRRORS ako slabší článok, napriek tomu ma film celkom prekvapil a v niektorých častiach až nečakane zaujal. V rozmere mojej skôr neobľube ako obľube nových "krvákov" je to nečakané tvrdenie, ale Ajove krvavavé historky ma dostali viac.

Chata v horách (2012)

Mne sa teda táto zveličená krvavo-kybernetická vynaliezavá chatovka vôbec nepáčila. Ale atmosféry tam je požehnane. Keď si teraz pozerám hodnotenia užívateľov, pýtam sa: "Som mimo?"

Within the Woods (1978)

Efektný hororový rýchlo-výplach. Účinné morbídne desivé a hlavne zábavné.

Za ginipiggu 3: Senritsu! Shinanai otoko (1986)

Zvrátené a svojím spôsobom zároveň čudno zábavné...ani poriadne neviem, ako niečo takéto ohodnotiť, pomenovať, a už vôbec by som to nevedel niekomu opísať... Guinea Pig: He Never Dies- to je škatulka sama o sebe. WEIRD!

Terapia Braňa Mojseja (2012) (pořad) odpad!

Takémuto skvostu sa dá dať buď plný počet bodov, alebo vôbec nič. Teraz sa už len rozhodnúť, či na to pozerať ako na neskutočnú frašku, alebo ako pokus o TV program, ktorý sa dá pozerať (To sa nedá).