The Masseuse (2004)

Primitivizmus a každého, kto hodnotí scenár, či samotný príbeh za "ok" srdečne pozdravujem... Ale Jenna tu predvádza niečo, čo sa blíži k slovu Herectvo. Aj keď iba veľmi jemne. No a... nebudeme si klamať, ona je fakt smokin hot aj v teplákách. Zato tá druhá hviezda, inak je to celé fakt chujovina.

Villa Capri (2017)

Za čo zvyknem hejtovať Freemana je fakt, že je VŠADE! Ale keď si strihne hlavnú úlohu a tu konkrétne nemožného big bossa (oxymorón, ja viem), tak sa ho nedá nezbožňovať. Inak... Je to samozrejme brak, ale neurazil ma až tak ako sa podľa tunajšieho hodnotenia dalo očakávať.

Stan a Ollie (2018)

Famózne podaný životopis, krásne nasvietený a príbehovo vystavaný. Pri scéne ako sa rozoštvú títo dvaja bárdi ľudového humoru je pri minime formálnych barličiek (žiadna hudba, kamerové zoomy,...) si človek dokáže hrýzť nechty ako pri finále väčšiny akčných filmov, pretože - a to je samozrejme najväčšie eso celého filmu - herci... celé to stojí na hlavnej dvojke, ktorých podoba s originálnymi postavami spôsobila podchvíľou až husinu + oba protagonistické výkony by som nazval... "dospelým (...?)" herectvom. Tento snímok ostal v mojich očiach až zločinne odignorovaný akadémiou. Chápem, že Coogan a Reilly nie sú u oskarov príliš zaujimavé mená, ale za masky som nič zaslúženejšie veľmi dávno nevidel.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

4-5... Táto frenčíza nikdy nesklame a tuším, že ide s každým pokračovaním kvalitatívne vyššie. Cruise sa pre túto úlohu narodil, čo si asi uvedomuje, keďže žiaden z tých šialených stuntov nepustil kaskadérom. O akcií, či už naháňačiek, mlátičiek alebo strielačiek, k tomu je aj zbytočné sa vyjadrovať. Je to skrátka remeslo na samom olympe hollywoodu. Ale na čo netreba zabúdať sú strašne sympatické postavy obsadené strašne sympatickými hercami (možno by som uvítal viac akčného priestoru pre Pegga, lebo čo som počul, tak vraj fakt vie...). Tých zvratov tu bolo toľko až začali postrádať logiku, ale človek sa vďaka vyššie zmienenému nad nimi len pousmeje bez potreby do toho vŕtať.

Drishyam (2015)

Nech sa páči, tomuto hovorím storytelling ako sa patrí! Plottwisty v ukočírovanej miere a herectvo aj na indické pomery veľmi umiernené. Ďakujem za pekný večer.

Thugs of Hindostan (2018)

Ja si nemôžem pomôcť, ale bavil som sa luxusne. Aamir napriek debilnému skoroafru a nemožným fúzikom opäť kultový a zbesilo patetický Amitabh ho skvelo dopĺňal. Chápem modré hodnotenie s ohľadom na ten patriotický pátos a nemálo príbehových dier. (A fakt, že do minimálne do polovice je to čistý remake Assassins Creed: Black flag...) Ale zloduch síce charakterovo plochý, ale výrazovo vskutku desivý, výprava bola fakt veľkolepá a akčné scény prehľadné (dokonca by som povedal, že občas aj možno nechtiac prekvapivo krvavé). Kto ale nevie nad týmto pobrať ten správny hindy nadhľad, tomu nie je pomoci.

Utøya, 22. července (2018)

Nemôžem si pomôcť, ale nevidím priamu úmeru medzi tým ako sa herci a kameraman museli natrápiť a zážitkom, ktorý z toho divák môže mať. Ale budiš. No keď to chceli spraviť brutálne naturalisticky, tak panebože! Ten gýč skoro až disneyovskych rozmerov, že spievam pod skalou, až ma spozná po hlase kamoška... Toto je tak over-the-line až mi to pochovalo všetko, čo sa v tom filme dovtedy udialo. Záver však nekompromisne prekvapil.

Robin Hood (2018)

Tu neviem kde vo mne nastala chyba. Lebo zrejme sa mi to páčiť nemalo, ale fakt som si to užíval! Taaron s Foxom sú neskutočne neodolateľné duo, akcia mi prišla veľmi vydarená a chrumkavá. Tu sa asi strhávalo za chujoviny v scenári a storybuildingu ako takom. Súhlasím. Ale... je mi to asi dosť jedno :-) mínus však musí ísť za to, že Maryanne vyzerala ako nevydarený klon Cilliana Murphyho. Ggg. Každopádne rozhodne lepší počin ako Ridlyeho pokus minimálne čo do hravosti a pozitívne smerovanej naivite.

Creed II (2018)

Sprvu som tam capol tri, lebo tie zápasy sú fakt nabúšené kontaktnosťou, statickej kamery, bez zjednodušujúcich strihov a faktom, že to tých hercov muselo dosť bolieť. Ale jednak. Boli reálne na dve hodiny filmu počtom DVA. Áno, ja viem, že Rocky frenchise je v prvom rade o tom, že sa nemáš vzdávať a bojovať do posledného dychu, a proste zdelenia, čo Rocky už xkrát ponúkol. V predchodcovi - CREED - som to ocenil, lebo starouš to veľmi šikovne zacielil na oskara a bolo to aspoň niečím osviežujúce. Tu je aj dráma tlačená proste odveci a čo ma sralo vrchoľne! Od prvých scén ty vieš čo sa v rámci storybuildingu udeje. SPOIL: V jednej veci som sa zmýlil. Predpokladal som, že keď sa Drago s Balboaom (riti tam, mal som radšej použiť krstné mená...) takto proti sebe celý čas hrotia, že to vyvrcholí v nejakú šťavnatú mlátičku mimo ringu. Ďalší mínus.

American Animals (2018)

Bod hore za "not based on true story".... Ďalší za herectvo, ďalší za režisérsku odvahu, plus jeden za to ako je to inovatívne a zábavne zrežírované a posledný za niečo, čo ma celkom prekvapuje, že veľa ľudí nepobralo a teda filozofický presah. Už som to tu u pár filmov mal. 5hviezdový pocit vždy rezonuje viac pri "modro hodnotených". Veľká spokojnosť, čo podškrtlo práve to prekvapenie. RT opäť potvrdil, čo mal.