Aziz Ansari: Right Now (2019) (pořad)

Ako bolo uvedené obrovskými písmenami v trailery: "TRULY MOVING", už chápem prečo tie písmená boli obrovské. Inteligentne a originálne navodené strety vyhrotených protichodných emócií. K záveru úsmev a skoro až slzy. To všetko vďaka hodine jedného krpatého inda, barovej stoličke a mikrofónu. Jo a klinec: Prvotným targetom tejto show je nakladať na "pozitívnu diskrimináciu".

Accident Man (2018)

Čistý bulšit s mimóznym obsadením, kvantami klišé, impotentným príbehom a s násilím nanajvýš priemerným. Adkins za mňa ďalší krok do hovna. Keď sa začala rozplietať tá chobotnica a indický ropný magnát bez chrbtovej kosti a ekoaktivisti... to už som zúrivo v čelustiach mágal kábel od slúchadiel. Našťastie to prežili. Fuh, to by bolo teprve síry...

Rileyino první rande? (2015)

Osobne nefandím týmto disney pixar krátkym "doplňovákom", lebo NAČO?! Ale dnes nemám rýpavú náladu a bolo to milé. Suchársky tatko v minulosti krutoprísny rocker, to ma úprimne pobavilo.

Kuchař srdcem (2009)

Hlavný týpek je vrcholne nesympatický, šuští to papierom a v zásade to nenesie žiadne "posolstvo" ako mal napríklad Fávrov CHEF. Ani tá romantická línia nič moc a záver bol...No keby pojem klišé mal mať podobu, tak u mňa nič demonštratívnejšie neexistuje. Do plusu dávam taxikára (damn, toho herca som videl snáď v miliarde filmoch, ale to meno nezvládam...), ktorý to fakt oživil spôsobom nevídaným a varilio sa tam. Pri tomto fakte miera mojej objektivity zväčša prestáva existovať.

Černobyl (2019) (seriál)

Dávno som nezažil takýto mind-fuck. Mimo veci, čo neviem posúdiť (ja som vtedy nežil...) je to bravúrne rozvetvená filmárčina. Do piatich hodín vtesnať technické vysvetlenie, pár civilných tragédii, politický rozmer a k záveru bezmála katarziu. Pár krát som počul, že je tento seriál mimo realitu. Samozrejme od ľudí, čo ho nevideli. Táto miniséria totiž dopláca aj na to za čo je tak ospevovaná. Nie je to dokument ani rekonštrukcia onej udalosti. Je to len perfekcionalistickou formou podané filmárske veledielo, ktoré sa v mnohých detailoch reality dotýka.

Podfukářky (2019)

Strašná hovadina, to bez debaty. Úplne mám pred očami nezúčastneného scenáristu, ktorému hodili do lona obálku, kde boli iba dve mená a pár bankoviek. A teraz z toho urob zábavu! Rebel je určite komický talent, ale na olympe obéznych komických sedláčiek už sedí istá Mellisa... A čo sa týka Aničky. Odvážne si dovolím tvrdiť, že tento film bol pod jej úroveň. Ale z kina som neutiekol a pár krát som sa aj uchechtol, takže za mňa asi ok.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Som presvedčený, že vidieť to v kine, inak ako 5 hviezd by nemohlo byť. Príbehovo mi to vôbec neprišlo ako až také klišé, ako by sa dalo čakať aj keď žiaden boom. Ale hlavne tá animácia! Keď si teraz spomeniem na Avatara, ktorého som v čase vydania zožral... Čo sa týka konkrétne animácie postáv, toto je o 10 levelov vyššie. Akcia ako živá a spolu s humorom a drámou davkované v bezchybnom pomere. A až teraz som sa dočítal, že producentom je samotný veľký Jim. Veľmi fajn, že som si pred pozretím o tom nič nenačítal. :-) Príjemné prekvapenie posledných blockbustrov.

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles (2019)

Malý mínus, že sa Batman = najväčší poker-face-ista v celom Gothame / Metropolitane dokáže usmiať a robiť pubertálnym smrtiacim želvám takého taťku. Divné... Hlavný plot bol... no... nie úplne mindfuck, ale ok, pretli sa dve totálne nesúvisiace univerzá, stretli sa Rash Gul so Shradderom, ok! Inak všetky turtle mali výborne napísané hlášky (slová monológy/dialógy nepoužívam schválne). Ale na Michelangelovi som sa smial obzvlášť. Výborný dabing, výborná anomácia, výborný prehajpovaný a zároveň vytupelý charakter. A teraz do mínusu. Arkham scéna... Joker, Bane, Harley, Freeze a ostatní boli tak očividne nelogicky použití, asi aby to zatraktívnilo tento - uznávam, že celkom odvážny - projekt. Samozrejme, že aj ja som sa potešil, keď som videl zrazu všetkých tých zloduchov pokope, ale po prvotnom nadšení sa zamýšľam, že "...Eh..."

Vražda na jachtě (2019)

Nepovedal by som, že by som vyslovene trpel, ale je to fakt ďalšia "madisonovka" v poradí a tie majú v DNA zakorenené, že sú to braky. Sandler nie je samozrejme ani herec a v poslednej dobe nadobúdam dojem, že ani komik. Takže mu ostáva jediné plus a teda, že je to sympaťák. A u Jennifer to platí rovnako (s tou výnimkou, že pár rokov dozadu nám všetkým rozpaľovala lýtka všade, kde sa objavila...). Bočné postavy boli hádam všetky osviežujúce ale Evans na čele. Tupotu celého filmu ale zhrniem skôr vo všeobecnej rovine: Čo ma na filmoch tohto razenia vždy zarazí. Nie je to vtipné, tobôž inteligentné, je to zjavne veľmi nákladné, v podstate po každej stránke je to nanajvýš priemerné, zakaždým to prerobí, ale točí sa to so švajčiarskou presnosťou už dobrých hádam 10 rokov. Ako to?

Lady a Tramp (1955)

Tak dlho som sa tomu bránil a potom to príde a ja si uvedomujem, aký som niekedy tupec :-). Pekné, vtipné, dojímavé, vizuálne podmanivé a hlavne magické. No fúzikova hláška "Nesnáším psy s radikálními pravicovými názory!" ma dala do kolien. :-) Ach. Obávam sa, že to bol posledný celovečerák od starého disneyho, čo som mal unseen.