• Hudební

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Jak tu tak čítam komentáre, väčšina ľudí nepochopí čo je na tomto seriáli kultové, tým musím odkázať, že to len tak ani nepochopia, treba to vidieť celé a treba to mať nejak nastavené v hlave a hlavne musíte to brať s istou nadsázkou....inak to neni ono..... Buffy není práve najhlbokomyselnejšia zábava aku medzi seriálmi najdete, ale keď sa vám raz dostane pod kožu tak už ju odtiaľ nedostanete Samozrejme u mna na tom má zasluhu aj moja závislosť na upíroch, ale tu je len veľmi málo takých čo by za to stáli(ale tí už zase za to stoja fakt poriadne:D) ako celok je to ale jednoducho fakt skvelé Pre mňa rozhodne jeden z najväčších kultov :D

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

K tomuto vlastne ani neviem čo povedať:) Stokrát ohraná forma, typický sitcom zasadený v New yorku, ale aj tak je to nejak o inom..... Problém u mňa nastal s uvedomením si, že nejsom schopná poriadne prijať žiadnu postavu okrem základnej 5ky.... matka ma už dávno nezaujíma a mam dokonca problem aj s malým Marvinom:D Každopádne jeden z ďalšich kultov ktorý seriálový svet ponúka :)

Californication (2007) (seriál)

Keď som si tento seriál chcela pozreť prvý krát tak ma fakt nebavil a vôbec nezaujal..... ale postupom času som sa k nemu dostala znovu a tak nejak som sa zamilovala..... Mnohí tu hovorili o skvelých dialogoch a mne neostava nič ine, len sa k nim pridať... lebo tie su fakt neskutočné a čo sa tyka Davida Duchovneho tak suhlasim s Isherwoodom.... on sa pre túto rolu fakt narodil.... Teším sa na 6. seriu ktorá by mala čoskoro začať:)

Daria (1997) (seriál)

rozhodne moj najoblubenejsi kresleny serial:) pamätam si ho ešte od detstva ked chodil na supermaxe, ale v starsom veku ma tesí rozhodne viac:) Okrem užasnych hlasok a väčšinou bezchybnej hudby ma na mojich piatich hviezdickach zasluhu hlavne Trent, kvôli nemu by som kludne bola animovana:D

Frasier (1993) (seriál)

inteligentný a hlavne snobský humor, nikdy nenudí(potesi hlavne počas bezsennych noci pri telke:D) a prostredie Seattlu mi nehorázne lichotí:) Mimochodom podla mojej najoblubenejšej postavy ( Eddie) dostal meno môj pes:D

Angel (1999) (seriál)

Ale jo, je to povinnost pre každeho fanušika Buffy, už len preto, že dej spolu často uzko suvisi, niekedy sa stanu v Angelovi veci ktore sa potom doriešia v Buffy a naopak..... ale je to len doplnok k Buffy, nie kult:) A zároven je možno pre trochu vyspelejsich divakov, možno pre tých ktorí s Buffy starli.... ťažko posudit, proste Angel je o niečo važnejší:D o tu jednu hviezdicku som ho pripravila práve len preto, že už to není kult:D

Black Books (2000) (seriál)

Black books maju jedinu chybu a to taku, že su moc krátke:) a ešte to, že pri každom dieli ma stoja tak krabičku cigariet:D

Červený trpaslík (1988) (seriál)

K tomuto nestačia slová proste.... a tie ktoré by stacili už boli použite :) fakt, že legenda medzi sitcomami:)

Dracula (1992)

Môj najoblubenejši film všetkých čias.... není čo dodať.... Po prvý krát som ho videla ako osemročná a odvtedy to trvá a trvá a trvá..... Nádherný príbeh(a aj ako fanúšik knihy musím povedať, že takto sa mi to páči viac), výtvarná stránka absolútne bezchybná a tak ďalej a tak ďalej.... To čo okrem príbehu samotného, robí tento film podla mna lepším ako je Stokerov román, je hlavne Oldmanov Dracula, ktorý tu nie je len bezduchým tieňom, ktorý má naháňať strach, ale je to cítiaca bytosť do ktorej vidíme omnoho viac, a nemôžme ho nemilovať..... moje srdce si získal navždy a aj táto láska, prežije storočia :)

Ztracení chlapci (1987)

Stratených chlapcov mám rada skôr z nostalgie.... najkvalitnejší film na svete to rozhodne není a vlastne za normalnych okolností by ani nebol moc podla mojho vkusu, ale prvý krát som ho videla keď som mala tri roky a odštartovalo to jednu obrovskú mániu, ktorá trvá dodnes a za tých skoro 20 rokov aj parádne narástla..... odštartovalo to moju lásku k upírom, ktorí su tu síce hodne komickí, ale zas až taku hanbu nerobia:D Stále sa k nemu rada vraciam, keď už pre nič iné, tak pre ten obrovský plagát Jima Morrisona a hlavný protagonista je tiež riadny fešák:D (tento názor mám mimochodom už od tých troch rokov a vkus sa mi teda nezmenil:D)