• Hudební

The Doors (1991)

Jim Morrison je pre mňa jedna z najpodstatnejších hudobných a umeleckých osobností a aj keď už asi zo záhrobia a len na dialku, tak šialene ovplyvnil môj život. Tento film, možno nezachytáva všetky podstatné detaily o ňom a človek ktorý sa jeho životu a tvorbe nevenoval nejak aktívnejšie a len si pozre film to asi nepochopí ale to vôbec nevadí. Stone mu rozhodne spravil obrovskú poklonu a ja som mu za to vďačná. + Vala Kimlera som nikdy nemala rada a dodnes mi nie je moc sympatický ale toto je jeho životná úloha, ako tu už viacerí povedali, on ho nehral, on ním bol.....som ochotná veriť, že sa do neho pre tento film Jim prevtelil, pretože bol absolútne neskutočný...... a to je poklona od fakt fanatickej fanynky! :)

Mládí (1992)

A opäť jedna z mojich srdcoviek:) Singles sú asi určení hlavne pre špecifické publikum, ktoré si užije prostredie grungeového Seattlu, čiže pre mňa sú rozhodne tým pravým:D Hlbšiu myšlienku tu asi nikto nenájde, ale ako oddych pre mozog je to fakt úžasné + hudba vás vykopne až na mesiac:) Hlavne pri scéne na koncerte Alice in chains, nikdy neviem obsedieť :D + mi dal tento film tu najvzácnejšiu radu do života: Have fun, stay single:)

Das Wilde Leben (2007)

Tento film som hladala snad 5 rokov, asi odkedy vysiel klip od Ville Vala a Natalie Avalon k pesničke Summerwine a keď som si ho pozrela, tak mi bolo jasné prečo som ho vlastne hladala..... Sex, drogy a rock n'roll, to mi je niekedy až moc blízke a tuto som sa miestami až desivo našla:D A miestami zase vôbec:) Ale Uschi bola úžasná a Natalia Avelon je až neuveriteľne nádherná(asi aj krajšia ako originál) :D Hlavne jej závidím toho Keitha :D Rozhodne sa k tomuto filmu budem velice rada vracať :)

Fontána (2006)

Keď som tento film pred pár rokmi videla prvý krát, trošku mi trvalo kým sa mi uležal v hlave.... dnes ho už poznám naspamäť a snažím sa ho každému odporúčať, lebo rozhodne podla mna patrí medzi tie, ktoré človek musí vidieť aspoň raz v živote.... Práve ním si Aronofsky na trvalo získal moje srdce:) a opäť musím vyzdvihnúť hlavne Mansellov soundtrack, lebo ten vytvára v hlave správnu atmosféru aj bez filmu.... len zavreť oči a snívať o tom, že smrť je len choroba:)

Útěk do divočiny (2007)

Society, you're crazy breed..... Eddie Vedder to celým soundtrackom okomentoval miesto mna..... a aj ked Alexander Supertramp spravil blbost, že si nezobral, aspoň mapu, tak kto by si s nim aspon na chvilu nevymenil miesto a nestravil nejaky cas v Magic buse?

Střihoruký Edward (1990)

tak ako nemá chybu ani jedno spojenie legendárnej dvojice Burton+Depp, tak nemá chybu ani toto.... videla som tento film snad stokrát a aj ked neviem prečo, nikdy som sa neubranila slzám..... hlavne sa mi strasne páči ako je tento film spracovaný z výtvarnej stránky.... ale to su vsetky Burtonovky :)

Vikingové (1999)

Taká moja srdcovka:) milujem historicke filmy a hlavne milujem vikingov:D Do toho pár pekných scén, dobrý soundtrack a môžem si to púšťať stále dokola :) určite tam ludia vedia najst chybicky, ale mne sa ich hladat nechce a radšej si uživam dobrodružstvo :D

To (1990) (TV film)

Oproti knihe je to slabučký vývar, ktorý ani zdaleka nepredstavil skutočnú myšlienku a potenciál knihy..... čo je škoda a dufam že pripravovana nová verzia práve toto napraví..... 3 hviezdičky sú v podstate len za geniálne urobeného Pennywisea :)

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Jediná vec ktorá sa tu dá vztknúť je to, že tvorcovia mali pri písaní scenáru asi zlý deň, pretože to stratilo značnú podstatu svojej humornosti... na ktorej vlastne celý seriál stojí.... každopádne to rozhodne fanúšikov trpaslíka nemože uraziť :)

Armageddon (1998)

nemám rada katastrofické filmy, nespomeniem si ani na jeden, ktorý by som videla a páčil by sa mi, plus tá preamerikanizovanosť ma dokáže neuveriteľne vytočiť( a to nejsom nejaký anti america hater, ale tak všetci vieme ako to dokážu niekedy preháňať, že?) ale voči tomuto som mala slabosť už ako malý špunt. Dnes som to po vela rokoch videla znovu a napriek tomu, že to obsahuje všetko to, čo ma na týchto filmoch vytáča, tuto je to jednoducho o niečom inom. Neviem, či je to vďaka Bruceovi Willisovi, ktorý aj keď je stelesnením všetkého vyššie spomenutého, tak je proste úžasný a jemu jedinému to odpustím, ale je to tak. PO všetkých tých rokoch som si na tom šialene poplakala a jednoducho nedokážem zanevrieť... plus dokonalý soundtrack a máme v mojom filmovom živote výnimku, ktorá potvrdzuje pravidlo :)