• Hudební

Velká noční hudba (1999) (pořad)

Svojho času som trávila noci tým, že som si na teletexte našla zoznam klipov ktore sa budu vysielat a následne som si všetko pre mna potrebne nahrávala na vhs.... (ešte stale ju mam, asi si niekedy zaspominam:D) Každopadne niečo taketo by dnes v tv fakt chybat nemuselo

Stoker (2013)

Vobec nerozumiem, čo to bolo :)

Snídaně na Plutu (2005)

Po tomto filme ma Neil Jordan presvedčil o tom, že je divný úchyl a že ho asi milujem. Bolo to krásne, miestami smutné ale absolútne preplnené životom. V priebehu niekolkých minút si ma Patrick(alebo radšej Kitten) získal/a rovnako ako snaď každú postavu vo filme ktorú stretl/a. Dovedené do jemného, netuctového a absolútne nie dokonalého happyendu.... proste úžasné. Naozaj ma to pohltilo:). Klobúk dole pred obsadením(Cillian bol naozaj neuveriteľný), pred hudbou no a pred samotným príbehom a hlavne pred Jordanom, ktorý si ma týmto filmom už definitívne získal(jak keby mi nestacila Hra na plač a interview s upírom).

Hanebný pancharti (2009)

Pre mňa asi najlepší Tarantino. Dlho som to zvažovala, ale myslím, že prekonal aj Pulp fiction čo už je čo povedať. Aj po viacnásobnom zhliadnutí som stále očarená. Jedna úžasná scéna strieda druhú a herci tu maju vyslovene symfónie. A k tomu krásne "trestajú" náckov. Klobúk dolu. "Say auf wiedersehen to your nazi balls"

Sherlock Holmes (2009)

Po prvom pozretí by to bolo dokonalé dielo na 5 hviezdičiek ... prvý krát som na tom bola v kine a mala som z toho fakt úžasný zážitok ktorý dlho pretrvával... Zhodiť to o jednu hviedzičku ma prinútil fakt, že pri ďalšom pozretí už to nebolo tak prekvapivé ako poprvé.To je asi všeobecne nevýhoda detektívok. Inak nemám čo vytknúť.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Po prvom Hulkovi, ktorý ma nejak výrazne nezaujal som sa pokračovania bála jak čert kríža a možno práve preto ma to celkom prekvapilo. Je to rozhodne lepšie, zábavnejšie a zaujímavejšie ako prvý Hulk a nenudila som sa ani chvílu. K 5* mi tam ešte niečo chýbalo ale bolo to na velmi slušné 4*... možno 4,5. :) Btw baví ma ten Hulkov vývoj, Eric Bana ma vobec nezaujal, Edward Norton bol tradične skvelý ale aj tak je najlepší Hulk od Marca Ruffala v Avengeroch. Škoda, že zatial mu neplánuju vlastný samostatný film, i keď možno ho už nemajú kam rozvíjať, neviem. :)

Captain America: První Avenger (2011)

Prvý a pre mna najmenej oblubeny Avenger, kukat sa na to dalo ale bolo to dlhšie ako by trebalo a vadili mi momenty ako nemci, ktorí medzi sebou hovoria anglicky a podobne. Po výtvarnej stránke to ale bolo velmi pekné(ostatne ako väčšina Marveloviek) . Som zvedavá čo prinesie nasledujúci diel, pretože mi Captain America nepríde ako príbeh ktorý by sa mimo Avengerov, kde ho ťahajú jeho záujimavejší kolegovia, mal kam rozvíjať... uvídíme no :)

LOL (2012)

Jeden z najzbytočnejších filmov aké som kedy videla, pozerala som to v rámci čakania na iný film a nemala som slov.... Každopádne dve hviezdičky, hlavne za to, že som sa zabavila aj napriek tomu že mi umrelo 95% mozgových buniek a rozhodne som sa nenudila ale už nikdy viac... Prosím!

Memento (2000)

4 hviezdičky sa mi síce zdajú vela ale tri zas pramálo, pretože priemerný film toto rozhodne nie je. Rozhodne je to originálne a má to zaujímavú zápletku ale niečo mi tam proste nesadlo a ani pointa ma nejak specialne nedvihla zo stoličky.... Takých 70-75% dajme tomu no... :) Zatial najslabšia Nolanovka pre mňa.

Ztraceno v překladu (2003)

Možno som od toho čakala niečo viac, alebo niečo úplne iné.... Možno som len netrafila správny film na aktuálnu náladu a možno to len není typ filmu ktorý by ma úplne dostal.... Každopádne mal takú podivuhodnú atmosféru, že sa ťažko označuje za priemerný, ale chýbalo mi toho dosť, takže také lepšie 3 hviezičky/alebo horšie 4 :D