• Hudební

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Bohužial som čítala knihu(ktorá rozhodne není pre deti a dokonca je niekedy príliš morbídna aj pre velmi cynických morbidity chtivých "dospelých". Ale bola dobrá, fakt som sa od nej neodtrhla. Film jej ale viac uškodil ako pomohol.... príliš rýchle, príliš stručné príliš na silu. Možno sa režisér snažil hrať na Tima Burtona, ale niekto by mu mal vysvetliť, že ten je len jeden. Každopádne, viem si predstaviť jeho adaptáciu. :) Takto je to nanešťastie len slabší priemer, napriek skvelému hereckému obsadeniu.

Slovensko hľadá SuperStar (2004) (pořad)

1. séria ako krok do neznáma bola super a ako puberťák som na tom šialene fičala, druhá séria bola ešte stále prijateľná ale od tretej časti až ďalej to fakt nejde.... na konkurzoch tých spevákov poriadne ani neukážu a využivaju ich na to aby sa národ mohol vysmievať tým hlupákom čo sa tam prišli dobrovolne nechať ponížíť(predovšetkým Palom Haberom ktorý sa tie urážky snad učí naspamäť a pri niektorých fakt neverím, že im za to neplatia, aby tam došli urobiť "srandu" ) ale o to by ani tak nešlo, skor mi na tomto projekte(ktorého prvotná myšlienka mi ale stále príde úžasná) vadí, že z toho nič neleze a keď už niečo aj vyleze tak nech to malo akýkolvek talent, jednoducho sa s "vlastnou" hudbou niekam vytratil... každé ďalšie vydanie je podla mňa 98% urážka.....

Discopříběh (1987) odpad!

fakt nemusím tuto stranku rokov 80tych a fakt ale fakt neznesiem Michala Davida....

Maxihra (1997) (pořad)

tri hviezdičky z detskej nostalgie.... doteraz mám traumu z toho, že som tam nemohla zavolat lebo sme mali vytáčací telefon :( :D

SOS (2004) (pořad)

kým to bolo čerstvé tak to bolo fajn, naneštastie to skončilo asi o hodne neskor ako to skončit malo. postupne tvorcovia začali vykrádať sami seba.... Mám rada jednoduchý, infantilný humor, ale jeho nevýhodou je, že ma dokáže pobavit maximalne raz a konec a na to u mna sos doplatilo... bolo by to na 2 hviezdičky, ale z nostalgie budem stedrá a dám tri :)

Osudový dotek (2004)

Po rokoch rokúcich som sa konečne dokopala k pozretiu tohto filmu (už len pre ten dokonalý a nádherný soundtrack od oasis) ale pravdupovediac ma to v konečnom dosledku trochu sklamalo. Dosť sa o tom hovorí, ale asi som od toho očakávala viac. Príbeh bol absolútne skvelý, osobne takéto výmysly dosť milujem, ale scenár mi prišiel absolútne podpriemerný, resp. totálne nedotiahnutý a bohužial sa nevyhol zbytočným gýčom, vďaka čomu som aj prvoplánovo šokujúce scény dopredu predvídala, čo malo za následok, že síce som sa zabávala dobre, ale mnou vyhladávaný filmový zážitok akosi neprišiel a nebyť spomínaného Stop crying your heart out od Oasis tak si na to už asi ani nespomeniem.... Nič bez čoho by sa teda nedalo prežiť ale poteší a neurazí .....

The Carrie Diaries (2013) (seriál)

Sex v meste pre tínedžerky..... za iných okolností by som z toho mala strach ale sú tri hodiny ráno a mna to baví:D uvidím aký názor na to budem mať keď sa vyspím ale zatiaľ tri hviezdičky:)

Princezna Fantaghiró 3 (1993) (TV film)

Bola by to celkom podpriemerná rozprávka, nebyť Tarabasa :) Ten tomu aspon kým ho nevykastrujú dvíha morálku:) hlavne že je stále na čo pozerat:D

Loď duchů (2002)

jedna hviezdička len za úvodnú hromadnú smrť sposobenú lodným lanom..... videla som to setsakramentsky dávno a jediné čo si pamätám je toto a fakt, že to stálo za __________(to si každý domysli)

Temné stíny (2012)

počas sledovania som si hovorila, že to bude tak na 4 hviezdičky..... bolo to super ale nemala som zo začiatku ten pocit aký mávam pri filmoch ktorým dávam 5:D Ale ked som dopozerala tak to inak nešlo..... - to prečo tak milujem Burtonove filmy, čiže nádherná výtvarná stránka a bezchybná farebnosť aj v prípade, že je všetko v čiernom, rozhodne nechýbalo.... To, že Johnny zahrá aj prázdnu krabičku od zápaliek ma síce už neprekvapuje ale aj tak 20 hviezdiečiek za upíra(aj keď niekedy by som ho rada videla aj v úlohe upíra podla mojich predstáv, bez Burtonovského vplyvu, verím, že by bol najlepší zo všetkých ktorých som doteraz videla:D) úžasná Helena pri ktorej predposlednej scéne(nechcem spoilerovať:D) som si aj tak v duchu hovorila "To máš za Siriusa a Dobbyho, bitch!" :D a tak ďalej.... bol to jednoducho zážitok na sychravé nedelné popoludnie :) Bonusová trojhviezdička za výstup Alice-a Coopera a aj za pripomienku odkial pochádza jeho meno ("the most ugly woman I have ever seen:D )