Vražda v Orient expresu (2017)

Jedno z nejméně záživných detektivních vyšetřování co jsem viděl. Celé je to víceméně jen jeden výstřel od boku za druhým. Žádné zkoumání stop, žádné brilantní dedukce, jen jedna papírová berlička za druhou. Ocenil bych lepší vyprofilování postav, méně mluvení a více usvědčování. Takže i přes skvělé herecké výkony a velmi slušné dialogy bohužel nemůžu dát více jak 3* 50%

Batman: Gotham by Gaslight (2018)

Parádní atmosféra, skělá výstavba příběhu, vynikající dabing a výborné zvraty. 5* 85% !

Freedom Fighters: The Ray (2017) (seriál)

Naprostá zbytečnost. Navíc ještě přímo hrůzně udělaná. 1* 15%

Black Panther (2018)

Budu k vám upřímný. I přesto že mám radši Black Pathera než Capa, tak se mi do tohodle filmu vůbec nechtělo. Když já ty Africký věci vůbec nemusím. Kdyby na to nenavazovali Avengers, pravděpodobně na to ani, do kina, nejdu. První půl hodinku jsem jen kroutil hlavou a dá se říct litoval, že jsem na ten film šel. Film začal extrémně nudnými flashbacky a hloupými Africkýmy rituály, tanečky a patetickými řečmi, které mě skutečně velice nebavili, nudili, až iritovali. Po té se film, ale rozjede a začne velice bavit. Black Panther mě ve finále celkem mile překvapil. Dokonce i ty věci, které byli v té první půl hodině, byli skutečně potřebné a film se k nim následně i vracel. Což mě potěšilo. Nakonec jsem z kina odcházel překvapivě velice spokojený. Co se hodnocení týče, 3* jsou málo, 5* je moc... takže 4* 80%

Blade Runner (1982) odpad!

Díky tomu, že vyšel druhý díl jsem se rozhodl podívat na tento film. Vybral jsem si final cut, která obsahuje i voiceovery, který prý výrazně vylepšují film. Upřímně je to fakt totálně příšerný film. Koukali jsme na něj 4 a ani jeden z nás nepobral o co tam vlastně jde. Vizuál asi působil kdysi dávno zajímavě, ale mě přijde spíše odporný. Na tomto filmu je všechno špatně, od hereckých výkonů, přes hudbu, akci, vizuál, scénář, příběh atd... atd... Nezvládli jsme to ani dokoukat. půl hodinu před koncem filmu jsme to vypli. Dnes jsem zkusil na sílu zkouknout ten zbytek, ovšem jsem to po 5ti minutách vzdal. Nebudu tomu dávat několik hvězdiček, protože to nosí nálepku "kultovní film". Je to prostě ODPAD!

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Po vlažnějších ohlasech jsem se druhých kingsmanů poněkud obával, ovšem zbytečně. Film je od začátku do konce nabitý akcí, vtipy, hláškami a obrovským počtem dějových zvratů. Když do toho připočtete parádní hudební doprovod a opět vynikající herecké výkony, vznikne perfektní akční blockbuster, který i přes svou délku, mě ani na momentík nenudil a udržoval mě v napětí po celou dobu jeho sledování. I když je třeba přiznat, že film bohužel plně nedosahuje kvalit prvního filmu. Obzvláště pak záporačka je největším negativem tohohle filmu. Přesto však sem si film dost užil a rád se na něj kdykoliv podívám znovu. Slabších 5* 78%

Zabiják & bodyguard (2017)

Ideální film na jedno podívání. Některé vtipy byli šíleně přitažené za vlasy, ale to vůbec nevadí. To byl asi účel. Jackson, Reynolds a Oldman si natáčení evidentně užívají. Jako film to sice nemá co nabídnout, protože jsou scény skládány za sebe jak se zrovna potřebovalo a aby to vypadalo co nejvíce cool, přesto však jsem si sledování užil a celkem dobře mě film pobavil. Silné 3* 72%

X-Men: Nová generace (2017) (seriál)

Nevím co se všem na tomhle seriálu tak líbí. Je to těžkej průměr co se týče všeho, at už hovoříme o efektech, hereckých výkonech, scénářích, postavách, schopnostech postav, zápletkách, kameře atd... Celé je to pak takový nudný těžko zapamatovatelný odvar, plný repetetivnosti a stereotopických klišé. Až na jednu nebo dvě postavy jsou všechny ostatní nezajímavé (díky bohu za Blink). Potenciál je totálně tragicky nevyužit. Každej díl se odehrává doslova totožně, někam se musí dostat, jeden a ten samý agent je najde, obklíčí je, na poslední chvíli utečou. Což by ani tak nevadilo, kdybychom měli sérii o 22 epizodách. Docela mě šokovalo, když jsem po 10ti dílech zjistil, že už zbývají jenom 3 a ještě se v tom seriálu vlastně nic nestalo. Po shlédnutí celé série můžu říct, že se celý seriál nic nestalo. Nehledě na neustále se opakující kecy o tom co je správné, a že děti něco nesmí nebo by neměli udělat... Když to srovnám s Heroes nebo Tomorrow people tak se to na ně ani trošičku nechytá. 2* 45%.