Pád Londýna (2016)

Takovéhle nahláškované akční filmy prostě můžu. "Co když se nevrátíte? ...Jste v prdeli." 3* 68%

Mumie (2017)

Po vynikající svižné první polovině přichází obrovské zklamání a přešlapování v polovině druhé. Bohužel jakákoliv zábava končí v momentě kdy se na plátně objeví Russell Crowe, který se nám bude snažit, ve své z daleka nejhorší roli, představit nové Dark Universum od Universalu. Od té chvíle už ani výborní herci nebo vynikající efekty, nezachrání bezradnost scénáristů, kteří nám servírují jednu snůšku nezajímavých keců za druhou. Škoda toho, neboť z první poloviny jsem byl opravdu nadšený. Slabé 3* 50%

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Série o Jacku Reacherovi je ukázka nevyužitého potenciálu. Námět na postavu Jacka mi totiž přijde naprosto brilantní. Samotný Jack však svojí legendární pověsti dosahuje pouze v úvodu filmu v klasické úvodní "akcičce". Jakmile pak totiž začne případ filmu, tak se Jack rázem promění v průměrného nijak vyčnívajícího agenta. Nehledě na to, že ten případ taky stojí docela za starou belu. Postava Jacka Reachera má podle mě potenciál stát se výborným hybridem Sherlocka Holmese a Jasona Bourna, popřípadě Bryana Millse. Ale chtělo by to někoho kdo s postavou umí opravdu výborně pracovat a kdo umí vytvořit případ jenž by nebyl jedno velké klišé a zároveň Jackovi vytvořit dostatek momentů, aby mohl ukázat co v něm opravdu je. Jak jste už asi pochopili film je průměrný až hanba a má strašně pitomý klišé scénář. Bohužel ani akce vás příliš neoslní. Na jedno podívání to ale docela ujde. 3* 50%

Bourneovo ultimátum (2007)

První Bourne, který mě něčím skutečně oslovil. Ten příběh totiž už není tak triviální jako v předchozích dvou filmech. Ano, pořád je to jen jedna velká honička s chaotickou kamerou, klipovým střihem a parádní hudbou... Avšak, alespoň to stojí na celkem solidních nohách minulých filmů. A tak příběh dostává, alespoň nějakou formu. Hlavně v první hodině totiž film baví více než předchozí dva díly dohromady. 4* 70%

Bournův mýtus (2004)

Je až fascinující jak film s nulovým příběhem má tak vysoké hodnocení. Nechci filmu upřít určité kvality. Vcelku slušná akce, zajímavá režie, svižné tempo, vynikající hudba, ale to je tak asi všechno. Mně tahle série bohužel vůbec neoslovila. Jason nedělá vůbec nic jiného, než že jen utíká z jednoho místa na druhé, občas někoho zabije a u toho neustále opakuje otázku "proč?". Na což se ptám i já jako divák. Odpověď na tuto otázku získáme zhruba po hodině filmu během jedné scény, aby pak zase mohlo pokračovat další nahánění a zabíjení. Možná bych šel i na 4* za celkem dobré zpracování, ale to dělám u filmů, které bych si z nějakého důvodu rád pustil znova. Tenhle film se mezi ně fakt neřadí. 3* 60%

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Seriál je velmi dobře zpracovaný, výborně natočený a skvěle zahraný. Dalo by se vytknout, že některé příběhy jsou přitažené za vlasy a některé epizody zase poměrně dost natahovány, ale není to tak strašné, aby se to nedalo akceptovat. Je pravda, že nejlepší epizody nás čekají sice až u konce série, což mi však přijde vcelku logické, neboť seriál musí gradovat a i příběhově dává smysl, že nejhůře ponese věci, které se stali ke konci jejího života. Za zmínku rozhodně stojí báječný soundtrack, který je opravdu bezchybný a skvěle dokresluje atmosféru celého seriálu. Seriál si zaslouží tak 4* já však přidávám pátou za to, že Hannah není vykreslená jako úplně nevinná dívka a z určitého úhlu pohledu se dá brát i jako padouch a né hrdinka. Což celému přiběhu přidává na autenticitě. 5* 90% Edit: Na druhou sérii se vůbec dívat nemusíte. A raději to nedělejte. (Vím, že to stejně uděláte)