Future Man (2017) (seriál)

Jedna z nejlepších novinek roku 2017. Pro mě možná dokonce ta nejlepší. Tenhle seriál mi neskutečně sedl. Hlavně v první polovině je kadece vtipů, až neuvěřitelná. Ta druhá polovina je už sice trochu vlažnější, ale i přesto jsem se u každého dílu velmi bavil. Nejlepší postava jednoznačně Wolf, který dle mě prošel i tím nejlepším vývojem a vždy si dokázal zachovat svůj osobitý styl a kouzlo osobnosti. 5* 90% "Skippy‐di‐bop... Good enough." Škoda, že druhá a třetí série již nedosahovala kvalit prvních dvou. Respektive první poloviny druhé a třetí série byly fajn, ale pak už ta kvalita dost klesla. Zejména protože se v nich tolik necestovalo časem. Samotný závěr je pak oproti závěru první série docela o ničem. I přesto si obě další série minimálně 3* zaslouží. Celkové hodnocení 4* 70%

Runaways (2017) (seriál)

Tak první díl byl vynikající zbytek jen průměrnej maglajs, ve kterém se vlastně vůbec nic nestalo. Myslel jsem, že to bude jedna taková jednohubka, která skončí ve finále, ale poslední díl vůbec nic neuzavřel. Asi nás čeká další série, ale upřímně ten příběh co rozehráli v té prvnísi nezaslouží dalšího natahování a ani na to dle mého nemá. 3* 45%

Valerian a město tisíce planet (2017)

Slaboduchá, hloupoučká, pohádka. Tyto tři slova dokonale vystihují celý film. Kromě sexy Cary a trojici "holubů" je to celé takové nijaké. 2* 45%

Baby Driver (2017)

Začalo to jako nic moc. Pokračovalo to jako nic moc. A posledních 20 minut je jen urážka veškeré inteligence. Od scény co policista přijede do bistra se sirénou a zapnutýma majáčkama a jediné co chce je klíč od záchodu, už jde veškerá logika stranou a děj se ubírá velice sračkoidním způsobem. Ochranka garážového parkoviště po 20 minutové přestřelce, několika mrtvolách, spuštěným požádním alarmem, si jen tak nakráčí k rozstřílenému autu s kávičkou v ruce a zeptá se jestli se něco děje. Příběh 10ti letého dítěte... 1* 15%

Liga spravedlnosti (2017)

Nebylo to tak špatné jako Wonder woman, ale ta narozdíl od tohodle filmu měla nějakou osudovost a nějaké perfektní momenty (zákop).. Tady je bohužel absence jakékoliv super scény, nebo jakékoliv zapamatovatelné scény. Záporák je slabý, plytký a jednoduchý. Chce prostě jedno, zničit svět... Postavy jsou bohužel také poměrně plytký a u žádné nejdeme příliš do hloubky. Jejich charakter a život je sice načrtnut, ale nijak se nerozvíjí, spíše mi to přijde jako startovní film pro DC vesmír, kde si každý z hrdinů našel důvod být tím hrdinou a teď na tom základu můžou stavět jejich vlastní sólo filmy. Ovšem, protože ty postavy příliš neznáme tak i konverzace mezi ligou působí tak, že nikdo vlastně doopravdy neví co říct těm ostatním. Když o tom tak přemýšlím, tak více než skutečné osobnosti mi hrdinové a vlastně všichni ve filmu připomínali kartonové panáčky, které kdybychom jakkoliv zaměnili, tak se vlastně vůbec nic nestane. Nehledě na to, že hrdinové svou osobnost nedávají ani do soubojů. Všichni se perou.. tak nějak stejně. Zkrátka a jasně celý film spíše působí jako hloupoučká a naivní pohádka a po skončení filmu jsem si říkal, že je to jako Star wars, kde s postavama taky nic moc nezažijeme. Super scén je minimum a těch zapomatovatelných téměř žádná a osudovost téměř nijaká...2* 40%

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Vcelku dobře natočený příběh. Začátek sice vypadal všelijak, ale nakonec z toho vylezl celkem příjemný snímek o hrdinství s dobře natočenou bitvou a pár dobrýma hláškama a vtipama. Příběh je sice celkem inspirativní, ovšem dle mého snadno zapomenutelný. Asi to ve mě nezanechalo takový dojem v jaký jsem doufal. 4* 70%

Inhumans (2017) (seriál)

Seriál hodnotím poměrně kladně, neboť narozdíl od jiných seriálů ho drží vynikající postavy, které mě opravdu baví a všechny jsou mi svým způsobem sympatické. Nejvíce asi Black Bolt. Škoda však nízkého rozpočtu a velmi slabého příběhu, který se přizpůsoboval hodně rozpočtu a nátlaku studia na rychlé udělání série, tak aby se mohla vysílat na podzim před AoS. Což degradovalo seriál na úroveň průměrnosti. Přesto však bych byl rád, kdyby byla druhá série. 3* 60%

Nerve: Hra o život (2016)

Nápad i trailer vypadali výborně, ovšem konečný výsledek je opravdu špatný. Né jenom scénáristicky nezvládnutý, ale i špatným stylem natočený. Dokonale promarněný potenciál zajímavé látky. 1* 25%

Milada (2017)

Úplný průšvih to není. Některé záběry jsou přímo parádní. To je asi tak všechno co k plusům mám. Soundtrack je standartní. Herecké výkony víceméně nijaké. Každá scéna filmu by se měla tak o polovinu zkrátit. Celý děj filmu v podstatě probíhal podle jednoho schématu: Někdo někam čumí, někdo přijde řeknou pár frází, někdo odejde, nekdo někam čumí, konec scény a zase od začátku. Film je zkrátka příliš dlouhý na to jak málo toho řekne. Myslím si, že udělat půl hodinový sestřih by bohatě stačilo. Celý pocit "dlouhosti" ještě umocňuje fakt, že film, hlavně v první polovině, nesmyslně skáče z jedné časové linie do druhé, aniž by to dávalo smysl. Dokonce se i autorům některé tyhle dějové linie totálně vytratili viz. chalupa. Celkově to však nebyl úplný průšvih, ale bylo to nehorázně nudné a nezáživné. 2* 40%