Všechno nebo nic: Arsenal (2022) (seriál)

Neviem to porovnať s ostatnými All or Nothing, keďže ako fanúšik Arsenalu som videl len túto jedinú, ale som veľmi spokojný. Zo zákulisia bolo ukázané asi toľko, koľko sa maximálne dalo, samozrejme nie všetko. Bavili ma Artetove prejavy po jednotlivých polčasoch aj zápasoch. Bolo zaujímavé sledovať, ako pristupoval k hráčom podľa toho, ako hrali - niekedy po prehre kričal, niekedy povedal, nech to zahodia za hlavu. Mám pocit, že zakaždým vedel nájsť správny spôsob vyjadrenia. A čo sa týka hráčov, škoda Xhakovho incidentu z minulosti, lebo podľa mňa je to jednoznačný kapitán z toho čo sme videli.

Cobra Kai - Série 5 (2022) (série)

Vyzerá to akoby sa zápletka stále opakovala, čo môže byť trochu na nervy, ale napriek tomu plná paľba pretože ma to stále baví a takisto jedntolivé postavy sa vyvíjajú a posúvajú. Stále to má taký old school nádych, aj keď možno menej ako v prvých dvoch sériách. Najviac ma baví Zabka, jeho buranský Johny Lawrence je perfektný.

Tekken: Bloodline (2022) (seriál)

O tom, žeby mohol byť Tekken okrem hry aj seriál, som fantazíroval už roky dozadu. Ako fanúšika, ktorý hral asi každú časť hry som sa na to veľmi tešil. Začnem ale negatívami. Seriál si podľa mňa zaslúži jednoznačne viac častí, resp. dlhšie časti. Príbeh sa sústredí pochopiteľne na Jina Kazamu, ale kto pozná hru tak vie, že aj príbehy ostatných postáv sú tiež dosť zaujímavé a dosť dobre by obohatili hlavný príbeh a objasnili ich motivácie jednotlivých postáv. Čo je potešujúce, že sa tam mihne fakt veľa známych postáv, aj keď o niektorých je len zmienka, že sú v turnaji, ale ich súboje ukázané niesu. Súboje, ktoré ale máme možnosť vidieť sú dobre spracované a perfektne kopírujú pohyby jednotlivých postáv presne podľa hry. Kvalita seriálu postupne rastie až k záverečnej časti, vďaka ktorej je slušne nakročené aj na pokračovanie. Nie som si istý, či seriál dokáže zaujať aj ľudí, ktorý Tekken nikdy nehrali, ale ja ako fanúšik som spokojný a dúfam, že bude aj pokračovanie.

Džudžucu kaisen (2020) (seriál)

Riadna vykrádačka Naruta, ale napriek tomu (alebo vďaka tomu?) ma to dosť bavilo. Úvod a záver sú o úroveň vyššie ako prostredné časti, každopádne sa teším na pokračovanie, na ktoré azda nebude treba čakať tak dlho ako na One Punch Man.  Po 2.sérii - tak teraz sa to už vôbec nepodobá na Naruta, ide to vlastným (dosť krvavým) smerom

The Gray Man (2022)

Čakal by som vyššie hodnotenie, aj keď jasné, príbeh nie je ničím výnimočný ani inovatívny. Má to ale hlavu aj pätu (aspoň väčšinu času). Klaďas samozrejme prežije všetko, aj keď v skutočnosti by ho to už dávno zabilo. Bitky občas príliš vylepšené, efekty občas zbabrané. Kapitán Amerika je perfektný záporák, vďaka ktorému film ani na chvíľu nenudí a celkovo to celé pekne odsýpalo a bavil som sa tak primerane.

Moonfall (2022)

Že to bude trochu hlúpe a americko patriotické, to sa dalo čakať. Ale že to bude až také hlúpe, to je prekvapenie. Samozrejme, že o tom, čo bude s mesiacom rozhoduje len Amerika, lebo zvyšok sveta je nepodstatný. A prvé, čo Američanom napadne je samozrejme rozmrdať mesiac, lebo najlepšie riešenie na všetko je ničiť. Och a tá kamera... miestami až nepozerateľny vizuál.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Marvel bol fajn až do Endgame. Všetko, čo vzniklo potom bolo také not great, not terrible. A možno som už len príliš starý na tieto filmy (polovica ľudí v kine bola tak o 10+ rokov mladšia ako ja). Má to super záporáka, ktorý by si rozhodne zaslúžil viac priestoru, pretože jeho motivácia dáva zmysel a určite by bolo zaujímavé vedieť viac z jeho príbehu. Prvky a dejové zvraty samotného hlavného príbehu sú miestami vycucané z prsta, proste je tam možné všetko a tvorcom očividne vôbec nevadilo, že to má kopec logických dier. Týmto štýlom vedia v marvele chrliť filmy asi donekonečna, ale ako som už spomenul vyššie, za mňa to celé mohlo skončiť pri Endgame. Ale možno som len príliš náročný divák, ktorý má príliš nerealistické očakávania od tohto druhu filmu. Vtipy sú veľakrát veľmi predvídateľné a jednoduché, občas sa podaril nejaký fakt dobrý, ale pri tom množstve aj tie dobré zaniknú. Takže celkovo - nebolo to zlé, skôr taká jednoduchá zábavka, ale na ďalšie marvelovky sa do kina dobrovoľne nepohrniem.

Top Gun: Maverick (2022)

Príbeh ničím výnimočný, patosu je to plná prdel, napriek tomu to neurazí. A tie stíhačky! Toto je jednoznačne film pre kino. Nikde inde ho ani nepozerajte.

Cobra Kai - Série 3 (2021) (série)

"Everybody’s got a sob story. Doesn’t give you the right to be a bully."