San Andreas (2015)

Nic moc extra objevného. Řekl bych že prostě jeden z dalších, především tedy těch lepších katastrofických filmů. Hodně jsem zde pociťoval atmosféru filmu 2012 a nechyběl i lehký nádech snímku Den Poté. Oba tyto filmy mám rád, takže mi to nevadilo a byl jsem spíše naopak docela příjemně potěšen. The Rock byl samozřejmě nepřekonatelným hrdinou, jemuž se místy i trosky z obav vyhíbaly... :-D .. Z pohledu grafické stránky to bylo hodně slušné, ale občas až příliš průhledné. Co se týče reálnosti, o tom raději moc psát nebudu. Ano, všichni víme, že zlom v San andreas může vyvolat katastrofu, ale asi skutečně ne tak velkého, hollywoodského charakteru.... Příjemný katastrofický snímek, který s použitím mírné fantasie umí potěšit herci, režií a především svou nevídanou destrukčností ... 70%

Supergirl (2015) (seriál)

Hodnotit seriál podle pilotního dílu je samozřejmě nesmysl. Ale krátkého vyjádření názoru na první lehkou ochutnávku se nemohu zdržet. Díky Bohu je první díl mnohem lepší než oficiální trailer, který nám stanice CBS v posledních dnech nabídla, což jsem si poměrně dost (a určitě nejen já) oddechl. Jediné co tomu zatím chybí je jakási originalita. V průběhu sledování jsem si připoměl docela valnou skupinu jiných seriálových, ale i filmových titulů (především poslední tři série seriálu Smallville), nutno podotknout, že se dal zpozorovat určitě i lehounký nádech filmu Man Of Steel, především počínající scény na začátku. Jinak je škoda těch lehce béčkových grafických efektů, které mi v některých chvílích připomínaly až sedmdesátá léta a posunující se plátno v pozadí. Uvidíme, jako pilotní díl, to ale není vůbec špatné, Melissa Benoist to hraje perfektně, veškerých nejistých předsudků ohledně její role jsem se zbavil. :-) Zatím 60 - 70%

Ask Me Anything (2014)

První film, který jsem viděl s naprosto perfektní Britt Robertson. Zhruba po dvaceti minutách jsem si její herecký výkon naprosto zamiloval. Je mi až k údivu, jak krásně přirozeně se jí povedlo zahrát tak charakteristicky náročnou, sexuálně desorientovanou psychopatku. Jak už oficiální synopse napovídá, film se orientuje především na jednu hlavní postavu, proto se ve svém hodnocení zdržím hodnocení možná lehce ochuzeného děje a režérského zpracování. Normálně bych tomuto filmu dal asi čtyři hvězdičky, ale kvůli matně podhodnocenému hodnocení (od angličtinářských antitalentů, kteří si o sobě vyvíjí vysoké mínění o jejich znalosti angličtiny a poté kritizují film, o kterém ani pomalu neví o čem byl) jsem se rozhodl to tu lehce vyvážit pěti hvězdičkami.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Vše už zde bylo určitě v komentářích zmíněno, takže ve zkratce. Ano, Terminátor 2 je skutečně jeden z nejlepších filmů, které byly kdy natočeny na filmový pás, ba i jeden z nejlepších akčních filmů vůbec. Dokonalá režie, střih, skvělý Arnold a hlavně perfektní Edward Furlong, který to ve 14ti letech dokázal neuvěřitelně dobře zahrát. No a samozřejmě nespočet skvělých hlášek, které navždy zůstanou zapsány v historii filmu. 100%

Le Mans (1971)

Jó, tak tenhle film vidět na plátně, promítán 70mm projektorem se skutečně vyplatilo. Věřím, že pokud na to kouknete doma na noťasu, asi z toho nic moc mít nebudete, ale v kině to bylo skutečně o něčem naprosto jiném. Prvně jsem si myslel že z toho randálu ohluchnu, hlasitost jedoucích aut byla neuvěřitelná, díky Bohu, že to potom trošku ztišili. Nejedná se moc o film který má překvapit svým propracovaným příběhem, ani ničím jiným filmařsky profesně dokonalým. Má to diváka příblížit do místa nějakého dění. V tomhle případě do Francouzského Le Mans. Velmi pěkně zpracovaná kamera, která diváka po celou dobu spolehlivě udržuje v obraze. Film pro mě splnil svůj účel. ukázal mi téměř do detailu, jak v 80 létech takový závod vypadal. A musím říct, že nervozitu řidičů z okruhu jsem pociťoval ještě hodinu po projekci! 80% Viděno v kině na festivalu 70mm filmu KRRR!.

Divoká banda (1969)

Dobrý a na svou dobu jistě kvalitní western. Bohužel po odchodu z kina jsem si téměř nic nepamatoval. Viděno v kině na festivalu 70mm filmu KRRR!

Divoké historky (2014)

Damián Szifrón, jakožto nový Tarantino? Hmm, možná,... tedy spíše skoro. První dva až tři příběhy byly naprosto dokonalé a měl jsem nesmírnou radost z překvapení, které pro mě v případě tohoto snímku Damián přichystal. Bohužel, prostředek filmu byl lehce takový zapomenutý, nebo spíše nepromyšlený a tak trošku až moc za hranicí skutečnosti. Finální příběh z prostředí svatební hostiny nebyl sice špatný, ale byl zcela jistě zbytečně natahovací. Chtělo to trošku více některé příběhy promyslet, či případně i vynechat a zkusit je nahradit něčím zajimavějším. Ale jinak, skutečně zajimavé překvapení, těším se na příští projekty tohoto tvůrce. 75%

Mokřina (2014)

Velmi jednoduše řečeno - Výborný předchůdce seriálu True Detective. Svou atmosférou se dostal na velmi podobnou úroveň. Velmi zdařilý španělský snímek 80%.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Pravděpodobně se zařadím do velmi malé skupiny, ale... tohle se mi skutečně líbilo více než první díl. Přestože byli první Avengeři téměř dokonalí, nějak mi tam vadil ten pomalejší rozjezd. Zde u druhého dílu jsem se ale bavil hned od první minuty a užil si opravdu celý film naprosto perfektně. Herecké výkony asi netřeba hodnotit, žádné neočekávané změny nenastaly. Počet zajimavých hlášek zřejmě trošku ubyl, ale přišlo mi, že to filmu jedině prospělo. Co filmu ale neprospělo byl zvuk. Nikoli hudba, ale právě onen mix mezi vybuchujícími předměty (nebo letícím městem) a hudbou, která se v tom nepatřičně ztrácela, což je v případě Dannyho Elfmana velká škoda. Ale jinak film jako celek - přestože jsem milovníkem spíše DC Comicsů, musím prohlásit, že tohle se Marvelu skutečně hodně povedlo.80%

Focus (2015)

Úžasná Margot Robbie a ještě úžasnější Smith. Ani ne tak propracovaný scénář, jako spíše nápad tvořil celý tento film. Ze začátku to vypadalo jako velmi nepovedená vykrádačka Dannyho parťáků, ovšem zhruba od druhé čtvrtiny to nabralo zajimavý a neočekávaný spád. Finále naprosto dokonalé, ale možná lehce překombinované. Fajn všehochuť na večerní pohodu. 70%