Dokonalý trik (2006)

Obrovské zklamání. Bohužel, toto je první film od Nolana, který se mi nelíbil. Podle mého názoru první Nolanův omyl. Začneme tím lepším. Herecké obsazení bylo dobré. Bale a Jackman společně s Cainem a klasicky skvělou Scarlett, se mi líbili. Dále se mi líbil tipický Nolanův začátek a klasický konec. Opět jsme zde viděli lehký posun času v už tak náročném ději. To je ale bohužel všechno. To co se dělo v průběhu mě občas až překvapovalo, ve smyslu "Jak to vůbec bratry Nolany mohlo napadnout?" Hlavním nápadem, který mi vadil celou dobu bylo několik naprosto stejně vypadajících postav, které mi přišly prostě až přesmoc nereálné. Dále si myslím, že se Chrisovi příliš nepovedlo rozlišení děje v minulosti a děje v přítomnosti. Občas jsem díky tomu docela váhal, v jakém čase se nyní nacházíme. Film jako celek tedy není striktně špatný, ale myslím si, že je prostě už moc překombinovaný a na můj vkus až příliš fantasy (Nikdy mi u Nolana nějaké scifi prvky nevadily - Inception, Interstellar, Batman Trilogy) ale u tohoto filmu jsem to zkrátka nesnesl. 60%

Kancl (2014) (seriál)

Je to blbost. O tom není pochyb. Pokus o napodobení toho pravého kvalitního britského Kanclu se ale docela zdařil. A i přes to, že to byla hodně velká trapárna jsem si to nečekaně užil a je fakt, že jsem se bavil. Václav Kopta je hlavním tahounem a má nesmírný charakter. Narazil jsem na to zcela náhodou a byl jsem naprosto příjemně překvapen. 70% Uvidíme, jak se udrží dále.

Šéfové na zabití (2011)

Slušně zvládnutá blbost, která je o ničem ale nápad jako takový se samozřejmě bude líbit zcela každému člověku, který je, nebo někdy byl zaměstnancem. Hodně jednoduchý děj, ve kterém jde jen o jednu věc (zabít tři šéfy) naštěstí vyplnilo hodně slušné herecké obsazení takže v konečném výsledku zábavná komedie, u které si člověk pěkně odpočine a možná i pěkně zasní o tom, jaké by to bylo kdyby jejich šéf.... ehm, ne dělám si srandu :-) 50%

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Jednička pro mě byla slabším průměrem, ale na pokračování jsem se docela těšil, zajímalo mě, jakým způsobem se projeví výměna režisérů. Změn bylo oproti jedničce hodně. Odlišný styl režie byl znát, pro mě ale bohužel spíše tím horším směrem. Resp. bylo to lepší ale zároveň i horší než předchozí díl. Prvních 80 minut jsem doslova trpěl a byl i pevně přesvědčený, že tomuto nikdy nedám více než jednu hvězdičku. Na štěstí po 80 minutách (KONEČNĚ!) se začalo dít něco, co mě "probudilo" a já začal dávat pozor. Zbylích 60 minut jsem se začal docela příjemně bavit a finální vyvrcholení a zároveň lehký otevřený konec pro pokračování mi trošku ulevilo a já tak nakonec nebyl úplně zklamaný a vyčerpaný. Je obrovská škoda, že první 2/3 byly tak nudné a skládaly se především z rádoby důležitých keců. Kdyby film vypadal po celou dobu tak jako v poslední třetině, uvažoval bych nad 4*. Ale bohužel, takhle jen 40%.

Frida (2002)

Bohužel, tento snímek mě příliš nezaujal. Průměrné životopisné drama, jehož děj se nijak zajimavě nevyvíjí. Na druhou stranu herecké výkony (překvapivě spíše ten Alfredův) to celkem doladily a za povedený závěr tomu mohu dát s čistým svědomím 45%.

Kopačky (2008)

Hodně povedená pohodová komedie s jednoduchým příběhem, mnoha absurdními ale dostatečně zábavnými vtipy a především skvělým hereckým výběrem v podání "odvážného" Segela, pěknou (ale blbou) Kristen a hlavně naprosto dokonalým Russellem Brandem, který dokázal ztvárnit pro mě zcela nepředstavitelný charakter takového toho (ne)klasického (ne)abstinentského hudebníka. Slabší momenty byly vyplněny dementem, kterého má ve zvyku pravidelně ztvárňovat Jonah Hill (21 JS, 22 JS, Vlk z Wall Street). No a co více od komedie chtít, než skvělé herecké obsazení a jejich výkony? Možná děj by mohl být ještě trošku lépe dolazen. Jinak čistých 75% :-)

Kick-Ass 2 (2013)

Podobně jako u jedničky jsem se i zde poměrně dobře bavil. Akční komedie se skvělými hláškami a hodně jednoduchým dějem ale s poměrně hodně propracovaným scénářem, takže se u filmu nestane, že by se člověk nějakou chvilku nudil. Není moc co dodat. Stejně kvalitní jako jednička, akorád lehce obměněný děj s výbornou Chloe ... a Aaronem. 70%

Hunger Games (2012)

Kdyby to mělo 90 minut a trošku se tam zrychlily některé scény, byla by to paráda možná i na čtyři hvězdičky. Ale 140 minut?!?! No to snad ne! Natahování některých scén bylo zcela absurdně vyčerpávající. Děj byl docela ok, ale rozhodně nebyl přímo úměrný délce. Žádná zápletka, jenom jedna velká atrakce, kde se honila parta puberťáků v lese. Jediné, za co dávám 3* je Jennifer a Woody a hodně pěkný soundtrack.. Pěkné byly i akční scény - bitky, kterých tam mohlo být rozhodně více. Ale jinak. Film jako celek byl nehorázně předvídatelný a až nadmíru sci-fi .......... a taky docela vtipný - (co takhle si doprostřed džungle přidat 4 psy??? :-)) 40% - Ale lepší než Hunger Games 2.

Divergence (2014)

Určitě to stojí za zhlédnutí. Docela zajimavá myšlenka a hodně zajimavá forma natočení. Jsem docela ohromen, protože jsem nikdy nic podobného neviděl (Hunger Games prý podobný je ale to mám v plánu na zkouknutí až v budoucnu..). Velmi příjemná akční scifi podívaná, která je hodně originální a skvělí mladí herci plní ambicí tomu jen dodávají tu správnou atmosféru. 60% - bohužel nic to ve mně nezanechalo a pravděpodobně to zapadne do těch ostatních průměrných sbírek filmů, co u sebe mám....

Správná volba (2008)

Lehká večerní komedie, kterou jsem si rozpucoval a udělal si z ní takový asi čtyřdílný seriál. Není to totiž film, který by se dal zhlédnout na jeden zátah. Ve filmu se totiž téměř nic neděje. Děj filmu by bylo možné popsat jednou větou... Nicméně jako čtyřdílný seriál, kdy jsem si jednou za čas pustil 30 minut to docela šlo. Mám rád tyhle průměrné filmy, u kterých nejde opravdu o nic jiného, než vypnout a sledovat jednoduchou dějovou linku sprůměrnými herci a průměrným režírským zpracováním. Tohle na takových filmech zbožňuji. 60%

Časové pásmo bylo změněno