Madam Web (2024)

Madam Web je zatím rozhodně tím nejhorším superhrdinským filmem, jaký kdy vznikl od dob vzniku  MCU/Sony's Spider-Man Universe. Madam Web vypadá jako nepovedený pilot superhrdinského seriálu bez pořádné akce. Film navíc má i příšerné dialogy a dementní a nelogický scénář. Tímhle se zároveň omlouvám i podprůměrným Marvels z loňska. 2/10

Baiohazado: Desuairando (2023)

Death Island je přes slabší příběh skvělou týmovkou všech nám známých hlavních postav této značky. Leon S. Kennedy, Claire Redfield, Chris Redfield, Jill Valentine a Rebecca Chambers v jednom filmu? Perte to do mě! Pro milovníky této herní série je už jen tohle obrovských lákadlem se na film podívat, zároveň CGI grafika i animace jsou hodně povedené. Líbí se mi i CGI modely všech hlavních postav, které vypadají stejně jako z nedávně vydaných herních remaků, i díky tomu se po celou dobu na film krásně kouká. Myslím, že film bude v Evropě či USA opět sbírat spíše průměrné známky, ale na domácím trhu v Japonsku zaboduje a v klidu se zaplatí a nebál bych se říct, že dostane i další pokračování, ať už opět týmovku, či tentokrát zaměření na sólo postavy. Rozhodně jde o lepší dílo, než nedávný hraný film Resident Evil: Racoon City nebo hraný seriál Lék, který neměl nikdy vzniknout. 7/10

Bastardi: Reparát (2023)

Vykoupení Magnuska se nekoná. A abych nezapomněl tolik avizovaný Van Damme ve filmu SPOILER nakonec není. 2/10

Becky je zpět (2023)

Pokračování Becky (2020) začíná příjezdem Becky (Lulu Wilson) k novým pěstounům, jenže ona ještě tu noc uteče a rozběhnou se úvodní titulky, během kterých dostáváme zrychlenou cestu Becky až k Eleně. Becky taky pracuje a tam to vlastně celé  začne, naštve kretény, kteří se jí chtějí pomstít, přičemž nečekají, že se Becky umí pomstít taky.  5/10

Bez lítosti (2023) (seriál)

Dobře zpracovaná dokumentární série zaměřená na české kriminální případy z nedávné doby, které otřásly naší zemí. True crime mám rád a proto bylo zajímavé zjistit nová fakta o případech, vidět reálné rekonstrukce a hlavně slyšet jaký pohled na své činy nyní mají oni odsouzení.   8/10

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

Sly, prosím už tuhle sérii nechej spát. Hodně slabé pokračování postradatelných, které ani nemá cenu komentovat. 4/10

Flash (2023)

Ezra Miller je neskutečně otravný jako Flash a tady ho budete muset strpět hned dvakrát!  Většina "vtipných" scén ve kterých byl působila dost trapně a dost otravně a to po celý film. Film Flash má i dost nudný příběh, který vlastně nemá hlavu ani patu a to raději ani nebudu komentovat finále, které působí jako by jim už došly peníze na pořádný souboj, a tak se celé odehrává na prázdné pláni. Film rovněž trpí syndromem hnusného CGI, které se v poslední době objevuje čím dál častěji, koukám na tebe She-Hulk. A ačkoliv Marvel udělal ve svých filmech taky několik CGI přešlapů, po kterých se jim smál internet (syn Heimdalla, třetí oko Doctora Strange), tak tady je laťka mnohem výš a působí alespoň na mě dost rušivě. Pochvalil bych scénu v Multiversu, která byla jistě dobrý nápad, jenže se jí dočkáme na cca minutu a opět díky tragické CGI, která bije do očí jsem byl nakonec spíš zklamán, ačkoliv vidět jistého Supermana, kterého jsme se nedočkali ve filmové podobě bylo hezké pomrknutí. Teď k jediné velké  pozitivní věci ve filmu. Michael Keaton! Keaton, který si zopakoval roli Batmana, působil jako to jediné co táhlo film kupředu. A ano, většinu mého hodnocení zachránil právě on! Opravdu mě bavil a byl jsem neskutečně rád za každou jeho scénu ve filmu. Sasha Calle mi jako Supergirl nakonec nevadila, jak jsem si původně myslel, že bude. Bohužel její role ve filmu byla naprosto zbytečná, což se opět podepsalo na konečném hodnocení filmu. 6/10

Marvels (2023)

Tak tohle byla fakt bolest sledovat. Prosím už žádný další film s kteroukoliv z marvels děvčat! 4/10

Mr. Monk's Last Case: A Monk Movie (2023)

Mr. Monk's Last Case: A Monk Movie, bohužel nedosahuje kvalit původního seriálu. Bylo ovšem fajn vidět po tolika letech od konce seriálu (2002-2009) téměř celé původní obsazení. Děj se dost vlekl a samotný případ nebyl nijak sofistikovaný, což je velká škoda. Film taky místy působil až příliš depresivně. Přesto bych suma sumárum tento film s detektivem Monkem hodnotil známkou 6/10.

Nikdo tě nezachrání (2023)

Dá se vytvořit sci-fi thriller téměř bez jediného slova? Ano, dá! Film si jede vlastním tempem a režisér Brian Duffield se dozajista inspiroval u dalších režisérských kolegů jako Ari Aster, M. Night Shyamalan nebo Jordan Peele a já jsem jen rád, že někdo další udělal film o mimozemšťanech. Zvuky a celkově vizuál tohoto filmu se mi taky moc líbil. Kaitlyn Dever zde předvedla, že dokáže říct vše i beze slov.  7/10