Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Pro mě osobně největší překvapení roku. Absolutně jsem tomu nevěřil a říkal jsem si že to bude naprostá ptákovina, ale ono to tak vůbec není. Skvělá fantasy která dojme, nadchne i natěší na další pokračování. Hlavně to funguje jako samostatný film, který se neváže k předchozí sérii. Rozhodně doporučuji! Velice solidní.

Thor: Ragnarok (2017)

Marně doufám, že Marvel by se skoro po 10 letech mohl pustit do trochu odvážnějšího podání toho kvanta předloh, které mají k dispozici, ale toho se asi nedočkáme, protože někde ty miliardy vydělat musí. Zvládají to jedině tak, že jejich filmy jsou PG13. Sice je každý žánrově trochu odlišný, ale ve směs to jsou všechno barevné výplachy s cool soundtrackem a každých 10 minut nějakou rádoby vtipnou hláškou, a i když se najdou výjimky tak po takové době to fakt už začíná nudit. A Thor: Ragnarok v tomhle ohledu doopravdy "kraluje". Všemožné pokusy o vtipné hlášky zafungují možná v pár případech. Měl jsem pocit, že tvůrcům v podstatě nešlo o nic jiného, než rozesmát celé kino. Zachránit Asgard či porazit Helu? Fuck it! Hlavně aby to bylo vtipné a cool. Emoce či dramatické momenty absolutně žádné (finální bitva vyloženě trapná). Látka sama o sobě má obrovský potenciál být epické dobrodružství, ale Taika Waititi to přetavil v 2 hodinové buddy movie, kde se každá druhá postava snaží svým rádoby humorem každého omámit, doplněné Led Zeppelinem, pěkně barevné a za 180 milionů dolarů. Nuda, nuda a nuda...

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

První díl Kingsmanů byla naprostá pecka, takže očekávání byla celkem vysoká. Výsledek je ale totální zklamání. Celý film táhne trio Taron Egerton, Colin Firth a Mark Strong, všechny ostatní postavy tam jsou naprosto zbytečně a to včetně hlavní záporačky v podání Julianne Moore, která je totálně nezajímavá a vlastně se o ní skoro nic nedozvíme. Celkový děj a příběh je strašně triviální - cca v půlce z příšerných 141 minut už víte, jak to vlastně celé dopadne. Film opět zachraňuje originální a nápaditá akce jako v předchozím díle a pár vtipných hlášek, ale to je asi tak vše. Totální zklamání a doufám že Matthew Vaughn neplánuje dělat ještě další díl.

Temná věž (2017)

Knížku jsem nečetl, takže to nechci nějak srovnávat, ale do kina jsem šel s očekáváním, že budu spokojen - přece jenom tenhle žánr mám rád, trailery vypadaly celkem slibně a Matthew McConaughey a Idris Elba jsou také dostatečná lákadla. No a výsledek je celkem nic moc. Dějově je to úplně prázdné a finálních 20 - 30 minut museli vymyslet snad o pauze mezi natáčením, nebo si nějak nedokážu vysvětlit, proč je to tak debilně zakončený. První hodina je ještě super, Matthew hraje správného ambiciózního grázla a když Idris začne konečně používat svoje revolvery, je o zábavu taky postaráno. Sice to celkem rychle uteče, ale výsledek mohl být daleko lepší. Škoda.

Baby Driver (2017)

Těžké zklamání. V podstatě jsem si mohl pustit trailer a do kina vůbec nemusel chodit. Akční scény jsou po celý film jako přes kopírák dle první scény filmu a dle trailerů, takže koukáte několikrát na to samé akorát v jiných autech a s jinými herci a po zbytek filmu marně čekáte na něco cool či něco zapamatovatelného, ale nic. Po hodině mě to fakt těžce nebavilo. Jo, sice to je pěkně nastříhaný do hudby a hrajou tam dobrý fláky a Lily James je sexy, ale to celkový dojem fakt nezachrání. Škoda, velká škoda.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Na Valeriana jsem se těšil od prvních ukázek. Tak nějak jsem tušil že to nebude asi žádná sláva, ale pořád jsem doufal v zázrak. Ten se sice nekoná, ale rozhodně nechci tvrdit, že to je vyložený propadák. První hodina, kdy se seznamujeme s většinou hrdinů a představuje se nám stanice Alfa tak je asi to nejlepší na celým filmu a pak mu trošku dojde dech a finále tam v podstatě ani není, ale i tak jsem se celkem bavil a klidně bych si dal další díl/sequel. Zachraňuje to aspoň Cara v bikinách a naprosto ale naprosto impozantní vizuál.

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Původně jsem přemýšlel o 4* během dne se ale to částečné nadšení vytratilo a jediné co si pamatuji tak je celkem slušné finále. Moc dlouhé, občas zbytečně složité a rozhodně bych přidal více akce. 3* zachraňuje moje slabost pro celou sérii.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Trošku jsem se bál když se ohlásilo že má být 10 filmů takže nás čekají minimálně další 2, ale Rychle a zběsile 8 je pro mě osobně překvapivě víc než dobrý. Série sice už dávno není o závodění a věcí kolem toho což je na jednu stranu škoda na druhou tak nabitý blockbuster taky nedostanete jen tak. Hlášky, exploze a skvělá akce i celkový příběh, i když je hodně předvídatelný tak za mě super. Já se bavil.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Kong je přesně ten film kde mi je úplně fuk kolik a jak a kde zemře postav hlavně že se tam bude obří opice mlátit s ještěrkami. A tohle to splňuje víc než dobře, a navíc to ještě velice pěkně vypadá! + Brie Larson.

Mike i Dave sháněj holku (2016)

Upřímně myslel jsem, že to bude teda zábavnější nebo spíš mě tenhle humor asi moc nesedí takže pochopím, že většině se to bude asi líbit, ale já se bavil/zasmál tak možná u 5ti scén z celého filmu jinak mě to přišlo celkem nudný a to Efrona mám celkem rád v komediích to samý můžu říct o Anne Kendrick. Takže pro mě spíš takový průměr, ale na druhou stranu každý máme jiný vkus humoru.